Головна Блог ... Новини Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 100 мільйонів доларів США з України. Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішенн...

Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 100 мільйонів доларів США з України.

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1980

Відключити рекламу
Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 100 мільйонів доларів США з України. - tn1_mignarodniy_arbitragniy_sud_u_gaazi_uhvaliv_rishennya_pro_styagnennya_100_milyoniv_dolariv_ssha_z_ukraini_53ee4773f398a.jpg

Неприємні для України новини поступили із Постійної палати третейського суду (Permanent Court of Arbitration, PCA) у Гаазі. Міжнародний арбітражний суд ухвалив рішення у спорі між Україною та російською ВАТ «Татнафта» з приводу активу ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ), яким стягнув з держави Україна 100 мільйонів доларів США на користь ВАТ «Татнафта».

Міністр юстиції України Павло Петренко з цього приводу заявив лише про те, що Україна буде оскаржувати це рішення. З яких підстав і в який суд Україною буде оскаржене рішення ППТС заявлено не було. Також не зрозуміло чи є перспективи результативного оскарження або чи це просто затягування часу.

Нагадаємо, що ПАТ «Укртатнафта» була утворена у 1994 році на базі Кременчуцького нафтопереробного заводу (найбільшого нафтопереробного підприємства в Україні потужністю 18,6 млн.т) указами Президента України і Президента Республіки Татарстан (РФ). Контрольний пакет акцій спочатку належав російський стороні: Республіка Татарстан – 28,77%, ВАТ «Татнафта» - 8,61%, афілійовані с ВАТ «Татнафта» особи – 18, 3%. У Фонду Державного майна України було 43, 22% акцій. І нарешті у олігарха Ігоря Коломойського через групу «Приват» - 1,1 %.

В результаті дуже «темної» історії відсоток акцій російських суб’єктів знизився практично до нуля, а контроль над Кременчуцьким НПЗ отримали компанії «Корсан» (48,2%) и «Вилоріс» (8,61%), які опосередковано належать тому ж олігархові Ігорю Коломойському.

Звичайно в України нема 100 мільйонів доларів у Державному бюджеті для добровільного виконання рішення ППТС і навряд чи вони взагалі колись так просто з’являться. Тому очевидно, що треба шукати причини порушень Україною законодавства, яке привело до такого рішення, активи, які втратила ВАТ «Татнафта» за рахунок яких можна виконати рішення суду та конкретних осіб, які все це організували і впровадили в життя.

Дивиться новину: Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росії.

  • 1980

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1980

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст