Головна Блог ... Консультації від юристів Консультували, консультували та не виконсультували: що нового у податкових консультаціях? Консультували, консультували та не виконсультували...

Консультували, консультували та не виконсультували: що нового у податкових консультаціях?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 4

  • 0

  • 1916

Відключити рекламу
 - tn1_0_37895100_1493569068_59060e2c5c8c9.jpg

Сьогодні ми спробуємо розібратися, що змінилося у порядку звернення за податковими консультаціями, до кого та з яким запитом звертатися, щоб отримати вичерпну відповідь на свої питання.

Отже, сьогоднішня тема – податкова консультація

Кому і для чого взагалі потрібна податкова консультація? Відомо, що на практиці часто виникають питання, коли податкові норми можна трактувати двояко, або існують взагалі нестандартні випадки – коли прямої відповіді, як діяти, немає, а тому у платника податків виникає загроза того, що контролюючі органи при перевірці будуть тлумачити ситуацію інкаше, аніж її “зрозумів” платник. Саме у таких випадках законодавець наголошує на можливості звернення до контролюючих органів для отримання податкової консультації.

Згадайте новину: Новий порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року

Доречним є зауваження, що з 1 квітня конкретизовано, що податкова консультація є “індивідуальною”, тобто, якщо за її отриманням звертається конкретний платник податків, то тільки він її може використати та посилатися на неї у відносинах з контролюючими органами.

Результат пошуку зображень за запитом "податкових консультаціях"

Індивідуальна податкова консультація може надаватися в усній та/або письмовій формі (законодавець виключив можливість електронної форми): в усній формі консультація надається контролюючими органами та державними податковими інспекціями; а у письмовій – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (тобто, сьогодні це Головні управління ДФС та власне сама ДФС України).

І якщо для отримання усної консультації особливих вимог не передбачено, то у випадку звернення на отримання консультації у письмовій формі платник податків має обов’язково вказати:

  1. найменування для юридичної особи (або ПІБ для фізичної), податкову адресу, номер засобу зв’язку (телефону) та електронну пошту (телефон та е-mail не обов]язково, однак бажано для більш оперативного результату);
  2. код згідно з ЄДРПОУ – якщо звертається юридична особа, і реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серію і номер паспорта, якщо фізична особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера) – для фізичних осіб;
  3. обов’язкова вказівка практичної необхідності отримання податкової консультації;
  4. підпис платника податків та дата звернення.

Згадайте новину: Міністерство фінансів запускає електронний реєстр відшкодування ПДВ

Слід зазначити, що такі вимоги є новелою, оскільки раніше звернення подавалося у довільній формі. Відтепер же недотримання належного оформлення звернення тягне за собою надання відповіді у порядку та строки, передбачені для звичайного звернення громадян, яке не буде вважатися податковою консультацією, а відповідно – будуть відсутні наслідки застосування податкової консультації.

Строк надання консультації складає 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення відповідним контролюючим органом. Подовження строків розгляду можливе лише за умови прийняття відповідного рішення уповноваженою особою ДФС України і не більше, аніж на 10 календарних днів. Про таке подовження платник податків обов’язково має бути повідомлений ще до моменту закінчення загального встановленого строку.

Новелою є створення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій : так, письмова податкова консультація реєструється в такій базі і розміщується на офіційному сайті ДФС (конфіденційна інформація – найменування/ПІБ, код ЄДРПОУ/ІПН, адреса – не зазначаються).

Доступ до зазначених даних єдиної бази та офіційного веб-сайту має бути безоплатним та вільним. Щодо Порядку ведення та форми єдиної бази індивідуальних податкових консультацій, то ДФС України листом від 17.03.2017 № 6531/7/99-99-10-03-18 повідомлено, що відповідний проект наказу наразі знаходиться на погодженні у Міністерстві фінансів України (вказаний проект передбачає, зокрема, порядок реєстрації консультацій та створення на веб-сайті ДФС відповідного реєстру з можливістю пошуку консультацій за номером, датою, ключовими словами , органом, що видав таку консультацію та номером судового рішення за наявності).

Результат пошуку зображень за запитом "податкових консультаціях"

Згадайте новину: Доступ до реєстрів про відшкодування ПДВ передається Мінфіну і відшкодування стає автоматичним – Порошенко підписав зміни до Податкового кодексу

Періодичне узагальнення податкових консультацій проводить Міністерство фінансів України шляхом надання узагальнюючих податкових консультацій, затверджених відповідним наказом. Такі узагальнюючі консультації підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом 5 днів з моменту їх надання.

У разі коли положення індивідуальної податкової консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої податкової консультації.

Не можна забувати, що платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору. Якщо така консультація буде скасована судом, то платнику податків має бути надана нова консультація з урахуванням висновків суду

Ну і на останок, слід звернути увагу, що консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року включно, звільняє платника податків від відповідальності (включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року. А от з 1 січня 2018 року така індивідуальна податкова консультація (надана до 31 березня 2017 року) застосуванню вже не підлягатиме.

Джерело: Shieldlaw

Читайте статтю: Повернення ПДВ: ефективний спосіб стягнення бюджетної заборгованості

  • 1916

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1916

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст