Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс адміністративного судочинства України Стаття 290. Особливості провадження у зразковій справі Стаття 290. Особливості провадження у зразковій сп...

Стаття 290. Особливості провадження у зразковій справі

Кодекс адміністративного судочинства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1971

    Переглядів

  • 1971

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.

    2. У поданні про розгляд справи Верховним Судом як зразкової зазначаються підстави, з яких суд, що надає подання, вважає, що справа має бути розглянута Верховним Судом як зразкова, в тому числі посилання на типові справи. До подання додаються матеріали справи.

    Для вирішення питання про відкриття провадження у зразковій справі Верховний Суд може витребувати з відповідного суду (судів) матеріали типових справ.

    3. Вирішення питання про відкриття провадження у зразковій справі, відмову у відкритті провадження у зразковій справі, розгляд зразкової справи здійснюється колегією суддів Верховного Суду у складі не менше п’яти суддів, визначених відповідно до вимог цього Кодексу.

    4. Питання про відкриття провадження у зразковій справі вирішується протягом 10 днів з дня надходження до Верховного Суду матеріалів, зазначених у частині другій цієї статті.

    5. Верховний Суд вирішує зразкові справи за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

    6. Верховний Суд відмовляє у відкритті провадження у зразковій справі, якщо подання не відповідає вимогам частини першої та (або) другої цієї статті, зокрема через значні розбіжності у їх фактичних обставинах, які унеможливлюють прийняття для них зразкового рішення.

    7. Ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих медіа не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.

    8. В ухвалі про відкриття провадження у зразковій справі зазначаються:

    1) найменування, склад суду, номер справи;

    2) найменування та місцезнаходження відповідача;

    3) стисла інформація щодо предмета та підстав зразкової справи;

    4) ознаки типової справи;

    5) дата, час та місце судового розгляду зразкової справи;

    6) стисла інформація щодо правових наслідків судового рішення, ухваленого у зразковій справі;

    7) порядок одержання заінтересованими особами рішення у зразковій справі та порядок його оскарження.

    9. З моменту опублікування оголошення вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про розгляд зразкової справи.

    10. У рішенні суду, ухваленому за результатами розгляду зразкової справи, Верховний Суд додатково зазначає:

    1) ознаки типових справ;

    2) обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права та порядок застосування таких норм;

    3) обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі.

    11. Рішення Верховного Суду у зразковій справі підлягає перегляду Великою Палатою Верховного Суду за правилами перегляду рішень в апеляційному порядку, визначеному цим Кодексом.

    Попередня

    297/398

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст