Головна Блог ... Новини Огляд цікавих новин за останній тиждень

Огляд цікавих новин за останній тиждень

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1038

Відключити рекламу
Огляд цікавих новин за останній тиждень - tn1_harkiv_povertae_svoi_zemelni_dilyanki_z_nezakonnoi_arendi_prokuratura_lvovu_pokarae_chergovih_organizatoriv_gralnogo_biznesu_sistema_primusovogo_vikonannya_otrimala_novi_reformatsiyni_dokumenti_5507e3de755a7.jpg

Харків повертає свої земельні ділянки з незаконної аренди

Нещодавно в Харківській області був припинений черговий процес незаконного використання земель сільськогосподарського призначення. Прокуратура повернула державі землі, які було незаконно орендовано сумою на 11 млн. грн..

В обласній прокураторі повідомили, що Господарським судом було задоволено 3 позови до прокуратури, які раніше були прийнятими головою Барвінківської районної державної адміністрації. Рішення стосувалося передачі державних земель в оренду, загальна площа яких становила 541 га вартістю в 11 млн. грн.

Як сьогодні наголосив Олег Кващук, діючий заступник обласного прокурора, суд визнав недійсними договори, які були укладені 5 відповідними агропідприємствами, щодо оренди земельних ділянок.

Під час розглядання справи було зазначено, що приватні структури отримали землі в оренду строком на 49 років без проведення обов’язкових земельних торгів. Це, в свою чергу, є грубим порушенням діючого законодавства. Тому землі, відповідно до рішення прокуратури, були повернені державі. На сьогоднішній день відповідними службами вживаються заходи, які направлені на реалізацію нового рішення, прийнятого судом.

Прокуратура Львову покарає чергових організаторів грального бізнесу

Прокурор Львівської області Федик Роман Романович затвердив та направив до відповідних судових установ обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо одного з організаторів неофіційного грального закладу. Дана установа діяла в місті районного значення Новояворівськ, що у Львівській області. Про це повідомили сьогодні представники служби прокурора.

Коли на місці розташування установи був проведений обшук, представники закону вилучили 20 гральних автоматів. Відповідно до закону, на обладнання накладено арешт. Окрім того, був вилучений прибуток від незаконного бізнесу розміром в 100 доларів США та 2 тис. грн. Також в офісі знайденні документи, які регламентують «діяльність» незаконного закладу.

Організатори установи тепер звинувачуються згідно з ч. 1 ст. 203-2 діючого КК України. Відповідний законопроект про гральний бізнес передбачає покарання для правопорушників у вигляді сплати штрафу розміром від 170 до 680 тис. грн., а також обов’язкове вилучення ігрового обладнання.

Прогнозується, що хід розглядання цієї справи буде підтримуватися прокуратурою Львівської області. На сьогодні суд вже впровадив запобіжні заходи, які передбачають сплату застави у розмірі 100 тис. грн.

Система примусового виконання отримала нові реформаційні документи

Як повідомляє офіційний портал кабінету міністрів України, нещодавно були прийняті 3 важливих документа, які стосуються реформи діючої в країні системи примусового виконання.

Перше рішення направлено на реформування розміру виплат, які сплачуються державними виконавцями відповідно до положень Бюджетного кодексу. Основною ідеєю впроваджень являється створення системи мотивації державних установ, що може стати частиною програми боротьби з корупцією у відповідних органах.

Другий документ, який ухвалив Уряд, передбачає розробку та подальше використання системи автоматичного розподілу між виконавцями справ. Також, передбачається використання автоматичних систем он-лайн контролю, завдяки яким зможуть контролюватися строки оформлення та виконання рішень.

Третій прийнятий документ направлений на реформацію Системи електронних торгів майном, яке було раніше заарештовано. Відтепер СЕТАМ – це не пілотний проект, а постійно діюча система.

В Міністерстві зауважують, що планують і надалі проводити зміни направленні на заходи примусового виконання рішень. Результатом цього повинно стати підвищення ефективності, що дозволить новим інвесторам більш надійно та безпечно вкладати гроші в вітчизняну економіку.

Військові та цивільні особи тепер знають, куди звертатися з питань щодо набуття статусу учасника бойових дій

Як сьогодні стало відомо, питання військовими щодо отримання статусу учасника бойових дій відтепер будуть вирішуватися у відповідних профільних відомствах. Цивільні особи з даного приводу можуть звертатися до Державного комітету з питань ветеранів.

Додатково повідомляється, що на даний момент ще триває процес урегулювання державою справ деяких громадян. Так, наприклад, ведуться роботи щодо прийняття рішень по наданню статусу учасника сучасних бойових дій, які увійшли в батальйони, не підпорядковані органам МВС чи Міноборони.

Міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що у державі наданням статусу учасників бойових дій цивільним особам, які залучилися до АТО, мають займатися саме представники Державного комітету ветеранів, оскільки тільки в їх компетенції прийняття відповідних рішень.

Щодо добровольчих формувань, які на сьогоднішній день не підпорядковуються компетентним діям Міністерства оборони чи Міністерства внутрішніх справ, зараз ведуться проектні роботи, за які відповідає Комітет Верховної Ради України з питань інвалідів й ветеранів. Передбачається, що в найближчі строки спеціалісти допоможуть роз’яснити ситуацію. Очікується, що відповідне рішення буде прийнято вже у цьому місяці, а значить перейти до його виконання можна буде вже цією весною.

Бійців АТО штрафуватимуть за пияцтво

Як повідомили останні новини верховної ради України, відтепер на території АТО можна буде не тільки отримувати значні грошові премії за військову техніку, яку вдасться підбити у противника, але й отримати значні грошові штрафи. Річ у тому, що відтепер на бійців АТО будуть накладатися грошові штрафи у випадках, коли вони будуть поміченими за вживанням алкогольних напоїв.

В Уряді сьогодні повідомили, що вирішили доповнити Закон, який стосується посилення відповідальності за розповсюдження та розпивання алкоголю у зоні АТО, який вступив у силу нещодавно. Причому, поширюється він як на рядових солдат й офіцерів, так й на головуючий склад військ. Тому відтепер за розпивання слабоалкогольних напоїв, пива та більш міцних алкогольних напоїв на своєму службовому місці будуть накладатися доволі серйозний грошовий штраф – від 85260 грн. до 176610 грн. Сума буде визначатися для кожного конкретного разу, оскільки буде розраховуватись залежно від обставин. Окрім того, правопорушник може бути наказаний і арештом строком до 10 діб.

В відповідних органах повідомили, що бійці нацгвардії сприйняли дану інформацію досить спокійно. І навіть навпаки, підтримали це рішення, говорячи про давню необхідність покінчити з пияцтвом на бойових територіях.

  • 1038

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1038

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст