Головна Блог ... Новини Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова: Підтримка реформ адвокатури має спрямовуватися на зміцнення незалежності професії Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова: Підтримка реформ...

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова: Підтримка реформ адвокатури має спрямовуватися на зміцнення незалежності професії

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1449

Відключити рекламу
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова: Підтримка реформ адвокатури має спрямовуватися на зміцнення незалежності професії - tn1_0_69521400_1505578990_59bd4feea9c34.jpg

Підтримка реформи адвокатури має бути спрямована на зміцнення незалежності професії та інституційне зміцнення самоврядності.

Про це заявила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час зустрічі лідерів української адвокатури з делегацією Ради Європи.

Ключовою темою зустрічі стала підготовка оцінювання Needs Assessment Report for UNBA (Оцінка потреб НААУ). З українського боку участь також взяли заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, секретар РАУ Павло Гречківський, голова ВКДКА Олександр Дроздов, голова Комітету з міжнародних зв”язків Іван Гречківський, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник. Євопейську сторону представили третій віце-президент ССВЕ Ранко Пелікаріч, експерт проектів Ради Європи Ритіс Йокубаускас, заступник Офісу голови Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, менеджер проекту Ради Європи “Консолідація реформи правосуддя в Україні” Катерина Галенко.

Інтерв'ю: Голова НААУ та РАУ Лідія Ізовітова:«У центр системи НААУ поставлені не бюрократичні процедури чи самоврядні органи, а кожен член професійної спільноти»

“Візит такої делегації свідчить про те, що ви зацікавлені в посиленні інституту адвокатури та його спроможності надавати ефективну професійну правову допомогу безперешкодно та самостійно вирішувати питання організації професії. Сподіваюся, за підсумками цієї та подальших зустрічей обидві сторони виграють, і НААУ надалі збільшить свою інститутційну спроможність і стабільність організації”, - сказала Лідія Ізовітова.

Під час зустрічі йшлося про поточний стан адвокатури в Україні, виклики незалежності професії та стабільності системі адвокатського самоврядування. За словами Олени Литвиненко, метою проведення оцінювання є отримання повного розуміння стану адвокатури з 2012 року, інституційної спроможності НААУ, в тому числі і щодо захисту прав адвокатів та надання їм можливостей для підвищення кваліфікації, вивчення перешкод та практичних проблем в професійній діяльності адвокатів в Україні, а також особливостей Правил адвокатської етики та застосування дисциплінарної відповідальності адвокатів. Подальші оцінки експертів стануть основою для планування подальших проектів з підтримки реформи правосуддя в Україні.

“Ми зацікавлені в тому, щоб українські адвокати мали можливості для надання ефективної правової допомоги, відчували себе захищеними законом, та мали можливості для підвищення кваліфікації”, - сказала представник офісу Ради Європи в Україні.

Згадайте новину: НААУ запрошує адвокатів до участі в роботі Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики

Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов презентували основні принципи функціонування адвокатського самоврядування в Україні — роботу дисциплінарних палат на рівні регіонів та вищому рівні, розподіл внесків, роботу кваліфікаційних палат та особливості доступу до професії. Валентин Гвоздій зробив акцент на тому, що НААУ працює у прозорий спосіб, і публічно звітує як про фінансові надходження та витрати, так і про прийняті органами самоврядування рішення, готує річні звіти про діяльність та тематичні звіти. Сама система самоврядування побудована у демократичний спосіб і передбачає процедури відкритого обрання адвокатами лідерів регіонального та національного рівня з кола самих адвокатів. Валентин Гвоздій також представив роботу НААУ з ведення Єдиного реєстру адвокатів, який має високий рівень захищеності від зловживань та кібератак.

“Ми створили систему, яка довела свою ефективність та стабільність, і врахували багато сучасного досвіду іноземних країн. І зараз ми є зразком для проведення реформ адвокатури в країнах регіону, і з задоволенням ділимося нашими ноу-хау”, - зазначив Валентин Гвоздій.

При цьому Лідія Ізовітова наголосила на тому, що адвокатське самоврядування було створене відповідно до чинного закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” 2012 року, і відповідало рекомендаціям Парламентської асамблеї Ради Європи. Таким чином, системна реформа відбулася нещодавно, і говорити про внесення нових масштабних змін зарано.

“5 років для нової реформи — це не термін. Але найважливіше — відсунути ризики, які сьогодні є”, - наголосила Лідія Ізовітова.

Згадайте новину: Рада адвокатів України встановила розмір внесків на 2017 рік: тепер платимо 1600 гривень

Разом з тим, внесення змін до профільного закону відбувається у непрозорий спосіб, без участі НААУ як офіційного представника професії, а зміни, внесені до інших законів, уже сигналізують про спроби обмежити повноваження самоврядування. Прикладом цього є обмеження Податковим кодексом розміру адвокатських внесків.

“Це перший крок до того, щоб обмежити наші самоврядні повноваження. І тому допомога, яка нам потрібна в реформуванні, має бути направлена на інституційне зміцнення самоврядування. Наміри зруйнувати створену систему не можна недооцінювати, і їхнього здійснення не можна допустити”, - наголосив Валентин Гвоздій.

Секретар РАУ Павло Гречківський додав, що за такими спробами проглядається намір повернути адвокатуру під вплив держави, особливо через надмірне розширення системи БПД.

Основними викликами для адвокатури, за словами Лідії Ізовітової, є порушення прав адвокатів, масштаби яких роблять професію ризикованою, зокрема, ототжнення адвоката з клієнтом. Майже щомісяця НААУ направляє звернення до ССВЕ саме з приводу серйозних порушень прав та гарантій адвокатської діяльності. “Питання в тому, як спільними зусиллями нам у вирішенні цієї проблеми допомогти”, - сказала Лідія Ізовітова.

Джерело: Національна Асоціація Адвокатів України

  • 1449

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1449

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст