Головна Сервіси для юристів ... Закони Житловий Кодекс України Стаття 40. Перебування громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Зняття з обліку Стаття 40. Перебування громадян на обліку потребую...

Стаття 40. Перебування громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Зняття з обліку

Житловий Кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 451

    Переглядів

  • 451

    Переглядів

  • Додати в обране

    Громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.

    Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:

    1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;

    1 - 1 ) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;

    /*2) {Пункт 2 частини другої статті 40 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 5-р(II)/2022 від 22.06.2022 } виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;*/

    3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими актами законодавства України;

    4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців;

    5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

    У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку. Таке ж право зберігається за членами сім'ї громадянина, який перебував на обліку у виконавчому комітеті місцевої ради і був знятий з обліку з підстав, зазначених у пунктах 2 і 4 цієї статті.

    Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік.

    Про зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов громадяни повідомляються у письмовій формі з зазначенням підстав зняття з обліку.

    Не знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов народні депутати України, які перейшли на постійну роботу у Верховну Раду України, і члени їх сімей за місцем попередньої роботи чи постійного проживання.

    {Стаття 40 із змінами, внесеними згідно із Законами № 287/95-ВР від 11.07.95 , № 1510-VI від 11.06.2009 , № 2215-IX від 21.04.2022 }

    Попередня

    41/202

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Наявність у особистій власності дружини військовослужбовця житлового будинку, придбаного до шлюбу, не свідчить про покращення житлових умов військовослужбовця і не обумовлює зняття його з квартирного обліку (Справа № 357/4295/16-ц, 26.07.17)

     Ситуаціящо потягнула за собою виникнення цієї судової справи, характеризується наступними обставинами – з 1995 року позивач (старший прапорщик) запасу перебував на квартирному обліку, а з 1997 року - у пільговій черзі осіб, які позачергово потребують поліпшення житлових умов. Рішенням житлової комісії військової частини у 2016 року, позивач був знятий з квартирного обліку всупереч Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройний Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями. Підставою для зняття з обліку стало те, що у 2015 року позивач одружився, а його дружина має у приватній власності житловий будинок площею 62,9 кв. м, отже, позивач, за висновком комісії і командування , не потребує поліпшення житлових умов.

    Судами були захищені законні права та інтереси позивача, постановлене рішення, яким  визнано незаконним і скасувано рішення житлової комісії військової частини щодо зняття  його з квартирного обліку, а також зобов'язано військову частину поновити позивача в пільговій черзі осіб, які потребують поліпшення житлових умов, з 1997 року.

    ВССУ також погодився з рішеннями попередніх судових інстанції і зазначив, зокрема, таке.

    У статті 40 ЖК УРСР визначено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках, зокрема, поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

    На момент прийняття рішення про зняття з квартирного обліку позивача, його дружині належав житловий будинок. Позивач же одружився  у 2015 році, а тому у відповідності до ст. 57 СК України житловий будинок є особистою власністю дружини позивача, оскільки був набутий нею до шлюбу.

    Нарешті, відповідно до приписів статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» і Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройний Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 30 листопада 2011 року № 737 військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі, зокрема, поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за місцем перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в наданні жилого приміщення.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст