Головна Блог ... Новини Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правос...

Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 2000

Відключити рекламу
Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом - tn1_generalna_prokuratura_povidomila_vishchu_radu_pravosuddya_pro_svoyu_pravovu_pozitsiyu_shchodo_poryadku_zatrimannya_suddi_utrimannya_yogo_pid_vartoyu_chi_areshtom_58906a1b442d5.jpg

Відповідно до офіційного листа Генерального прокурора Ю. Луценка, який надійшов на адресу Вищої ради правосуддя 30 січня 2017 року, «позиція щодо неможливості застосування до судді запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, зокрема і в тих випадках, коли суддю затримано під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, до винесення обвинувального вироку судом без згоди Вищої ради правосуддя є безумовною та цілком підтримується».

Генеральний прокурор звернув увагу членів Вищої ради правосуддя на існування проблемних питань застосування приписів Закону України «Про Вищу раду правосуддя» в частині строків надання згоди на утримання під вартою чи арешт судді.

Згадайте новину: БЕЗ ЗГОДИ Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом!

Нагадаємо, що за встановленим Конституцією України (стаття 29) та Кримінальним процесуальним кодексом України (статті 12, 211) правилом особа може бути затримана на строк не більше 72 годин.

Однак, відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арешт розглядається не пізніше п’яти днів з дня його отримання. На думку Генерального прокурора, яка висловлена в офіційному листі, розгляд Вищою радою правосуддя у встановлений п’ятиденний строк відповідає вимогам зазначеного Закону, проте може призвести до ситуації, коли затриманого необхідно буде звільнити через 72 години після затримання не через об’єктивні умови, а через відсутність відповідного рішення Вищої ради правосуддя.

Сторони домовилися про вирішення цієї правової колізії шляхом проведення відповідних консультацій, зокрема і з метою оперативного розгляду вказаних матеріалів.

Джерело: ВРП

  • 2000

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2000

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст