Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Доцільність застосування сімейної медіації

Доцільність застосування сімейної медіації

Відключити рекламу
 - tn1_0_65109400_1499247474_595cb3729efdf.jpg

«Доцільність застосування сімейної медіації»

«Час не любить, коли його

витрачають даремно»

Генрі Форд

Сімейна медіація грунтується на правах та інтересах дітей

У більшості сімей виникають різні конфлікти. Це пов’язано звичайно з тим, що сім’я та її члени постійно перебувають в процесі змін та розвитку.

Як будуть складатися взаємовідносини між сторонами сімейного конфлікту залежить від вибору способу його вирішення.

У будь-яких сімейних спорах найважливішим є дотримання та пріоритет прав й інтересів дітей.

Говорячи про права та інтереси дітей в сімейних спорах варто пам’ятати про витрачання мінімальних часових ресурсів та у разі можливості вирішення такого спору мировим шляхом.

На жаль, на сьогодні не усі адвокати, юристи, соціальні працівники розуміють сутність та пріоритетність сімейної медіації, як відмінного та мирового способу вирішення сімейних спорів.

Важко говорити про дотримання прав та інтересів дітей, коли між сторонами сімейного спору відсутня комунікація або якщо, вона є досить токсичною, відбувається через постійні листи правоохоронних органів, органу опіки та піклування, наявні затяжні судові процеси і сторін конфлікту переповнюють одні емоції.

Практика свідчить, що висновки про визначення місця проживання дитини та визначення способу участі у вихованні та спілкуванні із дитиною надаються органом опіки та піклування по 6 місяців та більше.

Отже, відповідно до норм Сімейного кодексу України суд не може прийняти судове рішення без наявності вищевказаного висновку, що звичайно не відповідає правам та інтересам дітей.

Сімейна медіація тримає фокус на пріоритеті прав та інтересів дітей, їхньому майбутньому, батьки демонструют приклад для своєї дитини, що будь-які спори можна вирішити більш цивілізованим та мировим шляхом, процес розлучення батьків не завдає дитині психологічної травми.

Пріоритет сімейної медіації на відміну судового процесу

Але, особа яка внутрішньо не погоджується з прийнятим рішенням буде знаходити усілякі шляхи та способи для його невиконання, завдання відповідних збитків.

На сьогоднішній день існує велика кількість судових рішень по сімейним спорам, які не виконуються навіть в примусовому порядку.

Хоча життя з однієї сторони і не можна прожити за рішенням суду.

Сторони сімейного спору потрапляють в постійну невизначеність, напруженість, нескінченність.

На сьогодні не є фаховим на мою думку стандартний підхід юристів, адвокатів у вирішенні сімейних спорів.

Турбуючись про інтереси свого клієнта, свою ділову репутацію важливо пам’ятати про можливість оперативного вирішення існуючого сімейного спору, доцільність застосування сімейної медіації, оптимальне витрачання емоційних та фінансових ресурсів.

Для ефективного вирішення сімейного спору юристам та адвокатам важливо не лише володіти знаннями медіації, навичками управління конфліктами, але і застосовувати відповідні та наявні знання психології.

Саме сімейна медіація може зберегти між сторонами конфлікту позитивні взаємовідносини, показати майбутній розвитком їхніх стосунків з дітьми та один з одним, розробити максимально комфортне та взаємовигідне рішення для усіх, яке з високою ймовірністю буде реалізовуватися.

Досягнення вищевказаного мною результату під час вирішення сімейного спору в судовому порядку просто неможливо.

На карту поставлені в сімейних спорах права та інтереси дітей і довготривалі судові процеси можуть негативно відобразитися на їхньому емоційному стані та подальшому процесі виховання.

Таким чином, головним пріоритетом застосування сімейної медіації на відміну від судового процесу є оперативність вирішення спорів, конструктивізм, дотримання принципу конфіденційності приватного життя сторін.

Судовий розгляд справи грунтується в нас на принципах змагальності, де одна строна програє, а друга стає переможцем. Все це нагадує боротьбу, змагання, доведення просто своєї позиції «хто більше правий?» та «хто ж є найкращий?».

Принцип відкритості в судовому процесі свідчить про те, що приватне та сімейне життя сторін спору є відкритим для обговорення суспільством, публічним.

Саме суд вирішує подальшу долю дитинита сторін сімейного спору.

Сторони сімейного спору повністю позбавлені в суді можливості впливати на зміст рішення.

Сімейні спори характеризуються підвищем рівнем емоційності. В моїй судовій практиці відомі такі випадки, що представник другої сторони просто доводив відповідача до стану стресу, неадекватності в поведінці, що не відповідає будь-яким правилам етики та закону.

Отже, під час ведення сімейних справ юристам та адвокатам важливо тримати баланс емоцій.

На жаль, сторони сімейного спору позбавлені можливості також, демонструвати свої емоції під час судового розгляду справи. Але, медіація працює з емоціями сорін, що є носієм важливої інформації.

Підтримання балансу емоцій у сторін сімейного спору важливо для формування більш свідомих та конструктивних позицій у сторін по справі, блокування можливості маніпулювати існуючою ситуацією через дитину, зняття високого рівня напруги в інтересах клієнта.

Медіація забезпечує для сторін неформальну, комфортну, екологічну та позитивну атмосферу.

Іноді сімейна медіація здатна зберегти сім’ю між сторонами та відносити їхні сімейно-шлюбні відносини.

В яких випадках сімейна медіація не застосовується?

Сімейна медіація застосовується індивідуально до кожного сімейного спору.

Сімейна медіація не застосувується: при наявності зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних засобів, психологічне або фізичне насилля, психічні захворювання.

Застосування сімейної медіації можливо лише за спільною згодою сторін.

Сімейна медіація, це майбутнє!

Я переконана, що хороший та сучасний адвокат, юрист, який може ліквідувати існуючий сімейний конфлікт між сторонами!

Іноді процедура медіації відбувається і за участю адвокатів.

Звичайно юристам та адвокатам важливо володіти знаннями про сімейну медіацію, щоб допомогти своєму клієнту максимально позитивно вирішити існуючий сімейний спір.

Конфлікт не вигідно розглядати з негативної точки зору, він має слугувати причиною для змін та вдосконалення існуючих сімейно-шлюбних відносин.

Медіація – це тільки шлях до позитивних взаємовідносин сторін сімейного спору.

За допомогою медіації сторони сімейного спору починають більше розуміти, відчувати один одного.

Сімейна медіація дає відповідь на запитання: а, що буде далі?

Після сімейної медіації стосунки у сторін спору можуть тільки покращитися, вони зможуть отримати відповідь на важливі для себе питання, бути автором свого власного життя, брати відповідальність за спільно прийняті рішення.

Сімейна медіація для свідомих та відповідальних людей, які цінують своїх дітей, своє приватне життя та свій особистий час.

Сімейна медіація відкриває нові можливості, сторони спору часто взнають про істинні інтереси другої сторони, причини конфлікту, мотиви, цілі та інше.

Саме медіація здатна змінити нашу правову культуру, свідомість, ставлення та сприйняття сімейних конфліктів та самі взаємовідносини між людьми.

Професійний успіх напряму залежить від особистого!

Автор статті: Олеся Сергієнко – сертифікований бізнес-тренер, коуч, медіатор ТПП України, Член Комітету сімейного права ВГО «Асоціації адвокатів України» Секції сімейної медіації, Голова Рівненського відділення ВГО «Асоціації адвокатів України», директор та засновник ПП юридичної фірми «Компроміс-Право»

  • 2600

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2600

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст