Головна Юридичний світ ... Події Верховний Суд України: Пропонуємо скористатися навчальним он-лайн курсом «Право на особисту недоторканність (біоетика)», що підготовлений Європейською програмою з навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP) Верховний Суд України: Пропонуємо скористатися нав...

Верховний Суд України: Пропонуємо скористатися навчальним он-лайн курсом «Право на особисту недоторканність (біоетика)», що підготовлений Європейською програмою з навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP)

25.02.2017
Переглядів : 1603
 - 0_65386700_1488049973_58b1d7359faae.jpg
Дата події
2017-02-25
Час проведення: 10:00-12:00
Записатися на семінар
Задати питання автору
Вартість участі
Безкоштовно
Online

НАВЧАЛЬНИЙ КУРС «HELP IN THE 28»
НА ТЕМУ «ПРАВО НА ОСОБИСТУ НЕДОТОРКАННІСТЬ (БІОЕТИКА)»

Загальна інформація

Право на особисту недоторканність ґрунтується на розумінні того, що значить бути людиною. Воно пов’язано з ідеєю людської гідності й тим, що фізичний та психічний простір кожної людини має бути захищеним. Це широке право, яке включає в себе заборону фізичних і психологічних тортур, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження й покарання, а також чималий спектр менш серйозних форм втручання в тіло та розум людини.

Тому право на особисту недоторканність є дуже важливим аспектом біоетики. Коли ми говоримо про біоетику, то маємо на увазі права людини в сфері біології й медицини. Два напрямки, де дослідження і наукові розробки значно впливають на прогрес людства. Проте вони також посилюють можливості для контролю людського життя, що зумовлює питання захисту особистих прав.

Курс «HELP in the 28» на тему «Право на особисту недоторканність (біоетика)» досліджує зазначене питання в інтерактивній формі, показуючи синергію і відмінність між Хартією основних прав Європейського Союзу, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та Конвенцією про права людини та біомедицину (Конвенція про біомедицину, м. Ов'єдо, Іспанія). Курс також розглядає судову практику Європейського суду з прав людини (ECtHR) і Суду Європейського Союзу (CJEU), указуючи на такі проблеми:

  • медичне втручання або вилучення органів без згоди;
  • медичний супровід у дітородінні;
  • фізичне насильство;
  • питання, пов’язані із закінченням життя людини.

Курс було розроблено в рамках освітньої програми Ради Європи у сфері прав людини для професійних юристів з 28 країн Європейського Союзу. Курс відомий як «HELP in the 28» (HELP у 28 країнах). Програму реалізує Рада Європи, базуючись на методології HELP. Фінансований Європейським Союзом «HELP in the 28» є найбільшим навчальним проектом у рамках ЄС з фундаментальних прав, який розроблено для суддів, прокурорів і адвокатів.

Мета навчання

Після завершення цього курсу Ви зможете:

  • краще виявляти ситуації потенційних порушень права на недоторканність особи у сферах медицини і біології;
  • посилатися на відповідну правову базу та застосовувати її у своїй повсякденній роботі як фахівець права ЄС.

Для досягнення цієї мети Ви будете мати змогу:

  • реалізувати на практиці дефініцію і сферу дії права на недоторканність, що містяться в Хартії основних прав Європейського Союзу (Хартія ЄС) та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ЄКПЛ), які безпосередньо застосовуються на національному рівні;
  • ознайомитися із судовою практикою Європейського суду з прав людини та Суду Європейського Союзу;
  • виконувати завдання на взаємозалежність між Хартією ЄС і європейською Конвенцією з прав людини у сфері права на особисту недоторканність.

Цільова аудиторія

Безкоштовний он-лайн курс, розроблений у рамках фінансованої ЄС програми «HELP in the 28», адресований насамперед правникам (суддям, прокурорам, адвокатам або співробітникам суду), а також може бути корисним для органів і персоналу, що працюють у галузі охорони здоров'я.

Зміст курсу

У рамках курсу право на недоторканність вивчатиметься у двох великих темах.

Перша з них висвітлює право на особисту недоторканність у цілому, яка традиційно охоплює право на приватне життя й заборону застосування тортур.

Друга охоплює право на особисту недоторканність у конкретних галузях медицини й біології та складається з таких модулів:

  • принцип вільної та усвідомленої згоди;
  • заборона євгеніки;
  • заборона репродуктивного клонування людини;
  • заборона фінансової вигоди.

Курс детально охоплює всі ці питання і допоможе Вам та іншим юристам-практикам Вашої країни сформувати навички, необхідні для подальшого застосування відповідних європейських норми і судової практики або посилання на них. Дійсно, більшість скарг з питань прав людини повинні бути ефективно вирішені на національному рівні, без звернення до європейських судів у Страсбурзі або Люксембурзі. Рекомендуємо пройти курс відповідно до встановленої процедури.

Право на недоторканність у ЄКПЛ, Хартії ЄС та Конвенції про біомедицину (м. Ов’єдо): огляд

Право на недоторканність традиційно охоплює право на приватне життя (стаття 8 ЄКПЛ) та заборону на застосування тортур (стаття 3 ЄКПЛ). Це питання буде розглянуто в першій частині курсу.

Умови, за яких проводиться аналогія з Хартією, розширюють сферу її застосування та ознайомлює з фундаментальними правами третього покоління в царині біоетики. Принципи статті 3.2 Хартії ЄС вже також включено до Конвенції про права людини та біомедицину (Конвенція Ов’єдо 1997 року). Право на особисту недоторканність у конкретних галузях медицини й біології буде розглянуто в другій частині курсу.

Деякі з ключових положень щодо особистої недоторканності від систем ЄС та РЄ представлено нижче:

Система Ради Європи Система Європейського Союзу
ЄКПЛ - стаття 8 (право на приватне життя) Хартія ЄС - стаття 3 (право на особисту недоторканність)
ЄКПЛ - стаття 3 (заборона тортур) Хартія ЄС - стаття 4 (заборона тортур)
ЄКПЛ - стаття 2 (право на життя) Хартії ЄС - стаття 2 (право на життя)
Конвенція Ов’єдо*

Доступ до безкоштовного он-лайн курсу

Ви можете отримати доступ до онлайн-курсу, перейшовши на http://help.elearning.ext.coe.int/course/view.php?id=812, як тільки увійдете в систему через особистий обліковий запис HELP.

Якщо у Вас немає облікового запису, то створіть його в:

http://help.elearning.ext.coe.int/login/

1603
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст