Головна Блог ... Новини Чи повинні працівники патронатної служби, а саме помічники суддів і секретарі, подавати е-декларації? Чи повинні працівники патронатної служби, а саме п...

Чи повинні працівники патронатної служби, а саме помічники суддів і секретарі, подавати е-декларації?

Відключити рекламу
Чи повинні працівники патронатної служби, а саме помічники суддів і секретарі, подавати е-декларації? - tn1_0_09450000_1486388503_58987d17171ac.jpg

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло звернувся до Ради суддів України та Вищої ради правосуддя стосовно ситуації, яка склалася з віднесенням помічників суддів до суб’єктів декларування, визначених Законом України «Про запобігання корупції».

У листах зазначено, що після набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» помічники суддів втратили статус державних службовців та згідно зі статтею 92 цього Закону їхні посади віднесені до посад патронатної служби.

Водночас у ЗМІ з’явилися відомості про те, що в окремих індивідуальних роз’ясненнях, наданих Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) у відповідь на звернення помічників суддів, висловлено думку, що помічники суддів є суб’єктами е-декларування.

Згадайте новину: Роз’яснення НАЗК щодо декларування нотаріусів

Свою позицію НАЗК обґрунтовує тим, що помічники суддів належать до категорії посадових та службових осіб органів державної влади і виконують низку консультативно-дорадчих функцій.

У листах звернено увагу на те, що наводячи виконання особами консультативно-дорадчих функцій як ознаку посадової особи іншого державного органу, НАЗК фактично застосувала норму Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», яка втратила чинність разом із набранням чинності новим Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу». Чинними нормативно-правовими актами поняття «посадова особа» не визначено.

Новий Закон України «Про державну службу» докорінно змінив основні засади поняття державної служби та передбачив як окремий інститут патронатну службу, яка протиставляється державним службовцям за обсягом функцій та повноважень.

Натомість нормативне визначення має поняття «службова особа», яке охоплює випадки здійснення працівником організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Вспомните новость: Новая дурь! Антон Геращенко: «Нужно, чтоб все граждане страны подавали электронные декларации»!

До обов’язків помічників суддів, відповідно до Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 № 14, не належить здійснення жодних функцій держави, зокрема організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських.

Водночас здійснення помічником судді відповідно до норм цього Положення консультативно-дорадчих функцій не охоплюється діяльністю службових осіб.

Також у листах звернено увагу на те, що роз'яснення НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» мають лише рекомендаційний, інформаційний характер. Віднесення осіб до суб’єктів е-декларування не стосуються повноважень НАЗК. Будь-які роз’яснення НАЗК не мають сили нормативно-правового акта. Роз’яснення законодавства, що містять нові правові норми, є нечинними і не підлягають виконанню.

Згадайте новину: Юрій Луценко: Генпрокуратура буде аналізувати декларації народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США

Виклавши позицію Вищого адміністративного суду України, Олександр Нечитайло порушує питання про те, чи повинні працівники патронатної служби, зокрема помічники суддів, які втратили статус державного службовця, як на цьому наполягає НАЗК, заповнювати е-декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та чи належать вони до категорії суб’єктів декларування, визначених цим Законом.

Лист до Ради суддів України

Лист до Вищої ради правосуддя

Джерело: Вищий адміністративний суд України

  • 2723

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2723

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст