Головна Блог ... Консультації від юристів ЧИ ДОЗВОЛЯЄ ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ НАБУВАТИ ГРОМАДЯНСТВО (ПІДДАНСТВО) ІНШОЇ ДЕРЖАВИ (ДЕРЖАВ) ТА ПОЗБАВЛЯТИ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ ЧИ ДОЗВОЛЯЄ ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ НАБУВАТИ Г...

ЧИ ДОЗВОЛЯЄ ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ НАБУВАТИ ГРОМАДЯНСТВО (ПІДДАНСТВО) ІНШОЇ ДЕРЖАВИ (ДЕРЖАВ) ТА ПОЗБАВЛЯТИ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

Відключити рекламу
 - tn1_0_49853900_1515953238_5a5b9c5679c12.jpg

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 2 Закону України «Про громадянство України» одним із принципів, на яких ґрунтується законодавство України про громадянство, є принцип єдиного громадянства – громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України.

У той же час, згідно цього ж пункту 1 частини першої статті 2 Закону України «Про громадянство України» якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він все одно вважатиметься лише громадянином України.

Аналіз вищенаведеної правової норми у системному зв'язку з іншими нормами Закону України «Про громадянство України» дає підстави для висновку, що чинне законодавство України не забороняє набуття громадянами України громадянства (підданства) іншої держави або держав, а лише передбачає, що добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави є підставою для втрати громадянства України (п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про громадянство України»). При цьому, втрата громадянства України відбувається не автоматично, а на підставі відповідного Указу Президента України (п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про громадянство України»).

Водночас, стаття 25 Конституції України проголошує, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство.
Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 8 Конституції України проголошує, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Системний аналіз положень вищенаведених норм законодавства дозволяє дійти висновку, що пункт 1 частини першої статті 22 Закону України «Про громадянство України» не відповідає частині першій статті 25 Конституції України.

Таким чином, виходячи з положень частини другої статті 8 Конституції України, яка передбачає, що Конституція України має найвищу юридичну силу, та частини першої статті 25 Конституції України, яка передбачає, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства, можна дійти висновку, що на підставі Закону України «Про громадянство України» громадянин України не може бути позбавлений громадянства (підданства) іншої держави або держав.

Автор консультації: Пуканич Едуард

  • 5786

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5786

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст