Головна Блог ... Новини Без бою олігарх Фірташ не здасться або держава поки що не може повернути у своє розпорядження цілісні майнові комплекси, які знаходились в оренді ПрАТ "Кримський ТИТАН".. Без бою олігарх Фірташ не здасться або держава пок...

Без бою олігарх Фірташ не здасться або держава поки що не може повернути у своє розпорядження цілісні майнові комплекси, які знаходились в оренді ПрАТ "Кримський ТИТАН"..

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1372

Відключити рекламу
Без бою олігарх Фірташ не здасться або держава поки що не може повернути у своє розпорядження цілісні майнові комплекси, які знаходились в оренді  ПрАТ \

У світлі останніх подій перед одіозним бізнесменом Дмитром Фірташем постала загроза втрати всього титанового бізнесу принаймні на території України.

Флагманом титанової галузі в Україні та найкрупнішим підприємством по виробництву диоксиду титану на території Східної Європи є переробний завод «Кримський Титан», який розташований у північній частині Кримського півострову біля кордону Херсонської області у місті Армянську. У зв’язку з анексією Криму Російською Федерацією майбутнє заводу туманне, а існуюча структура власності під загрозою націоналізації самопроголошеної влади в Криму та рейдерства з боку Росії.

Акціонерами ПрАТ «Кримський ТИТАН» є Державна акціонерна компанія «Титан» - 50% + 1 акція (цілісний майновий комплекс) та компанія «Ostchem Germany GmbH» - 50% - 1 акція (фінансовий капітал), яка контролюється через Group DF Дмитро Фірташем.

Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат та Вільногірський гірничо-металургійний комбінати забезпечують сировину для роботи заводу «Кримський титан». На щастя цілісні майнові комплекси цих підприємств знаходяться не в Криму і у державній власності, тому варіанти для маневру в України залишаються.

5 вересня 2014 року на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про Іршанський та Вільногірський комбінати, які орендуються ПрАТ «Кримський ТІТАН» на підставі договору, наступне:

"Комбінати були в так званій оренді минулої влади. При прибутках мінімально 1 млрд грн на рік держава отримувала цілих 100 млн грн. Тому ми сьогодні повернули ці комбінати в 100% держвласність. Далі уряд буде приймати рішення приватизувати "Об'єднану гірничо-хімічну компанію", або залишити ці комбінати виключно на 100% в держвласності".

Таким чином, уряд має твердий намір припинити оренду ПрАТ «Кримський ТІТАН» цілісних майнових комплексів Іршанського гірничо-збагачувального і Вільногірського гірничо-металургійного комбінатів та повернути їх до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, закріпити за держпідприємством "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" на правах господарського відання.

Проте відповідно до закону після закінчення строку дії договору оренди цілісного майнового комплексу у вересні 2014 року необхідно провести інвентаризацію та скласти акти повернення майна власнику (акт передання – приймання), чого ще не відбулося.

Сьогодні ПрАТ «Кримський ТИТАН» заявило про те, що залишається орендарем ЦМК Іршанського гірничо-збагачувального і Вільногірського гірничо-металургійного комбінатів, оскільки ці ЦМК не повернуті державі, у встановленому законом порядку ( після інвентаризації, по акту передання – приймання).

Зокрема стверджується наступне: «на сьогодні жоден державний орган країни не має права здійснювати процедуру передачі ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі. За період липень-серпень 2014 року Кабінетом Міністрів і Фондом держмайна було внесено ряд законодавчих змін, які істотно змінюють процедуру повернення державі орендованих ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК. Зокрема, Фонд держмайна видав накази, які, порушуючи чинне законодавство, змінювали порядок проведення інвентаризації ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК шляхом перенесення термінів її проведення на значно ближчий час. Орендар не погодився із такими порушеннями і звернувся до окружного адміністративного суду м. Києва, який 04.09.2014 ухвалив рішення про заборону Фонду держмайна та іншим органам, у т. ч. правоохоронним, здійснювати передачу або повернення орендованих ЦМК державі до завершення розгляду справи й ухвалення остаточного рішення.»

Таким чином, сьогодні в судах оскаржуються нормативно-правові акти, які регулюють процедуру повернення орендованого майна (ЦМК) із оренди власнику (державі), і, до того моменту поки суд не ухвалить рішення (при цьому не настільки важливе про що) і це рішення набере чинності, орендоване майно (ЦМК) залишається і користуванні Орендаря (ПрАТ «Кримський ТИТАН»).

Застосовано класичну судову технологію на затягування процесу виконання вже прийнятого рішення при залишенні оперативного контролю за бізнесменом Дмитром Фірташем.

Подивимось, яким чином на це відповість діюча влада…

Згадайте новину: Дмитро Фірташ втрачає вплив: Луганський суд стягнув понад 500 мільйонів гривень з ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання Азот».

  • 1372

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1372

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст