Головна Блог ... Цікаві судові рішення Арешт майна у анексованому Криму в рамках кримінальної справи "ВИШКИ БОЙКО" (Печерський районний суд міста Києва, слідчий суддя Карабань В. М., справа №757/47935/15-к) Арешт майна у анексованому Криму в рамках кримінал...

Арешт майна у анексованому Криму в рамках кримінальної справи "ВИШКИ БОЙКО" (Печерський районний суд міста Києва, слідчий суддя Карабань В. М., справа №757/47935/15-к)

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 2251

Відключити рекламу
- aresht_mayna_u_aneksovanomu_krimu_v_ramkah_spravi_vishki_boyko_568cfd2317209.jpg

Фабула судового акту: Суддя заарештував майно ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз» у анексованому Криму в рамках так званої кримінальної справи про "вишки Бойко", а саме самопідіймальну плавучу бурову установку В312 - «Петро Годованець» та плавучу бурову установку В319 - «Україна».

Згадайте новину: "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко"

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/47935/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 грудня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М. при секретарі Грицюк Н.А., за участю старшого слідчого Воробей О.П., т.в.о. ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз» ОСОБА_1 та представника ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз» за довіреністю ОСОБА_2, розглянувши клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Воробей О.П. про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

21.12.2015 року старший слідчий Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Воробей О.П. за погодженням із старшим прокурором процесуального керівництва Генеральної прокуратури України Навозенко О.І. звернулась до слідчого судді з клопотанням про арешт.

Клопотання обґрунтоване тим, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014000000000164 від 01.04.2014 за фактом привласнення службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - Міненерговугілля України), НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, державним майном в особливо великих розмірах, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи НАК «Нафтогаз України» 18.03.2011 уклали з ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» договір про надання безвідсоткової позики у сумі 3 млрд. 203 млн. грн. на закупівлю першої самопідіймальної плавучої бурової установки. Крім того, на підставі договору про надання безвідсоткової позики від 03.11.2011 НАК «Нафтогаз України» надала другу безвідсоткову позику у сумі 3 млрд. 240 млн. грн. на закупівлю другої самопідіймальної плавучої бурової установки. В подальшому, відповідно до додаткової угоди № 1 від 20.08.2012 сума безвідсоткової позики збільшена та вона становила 3 млрд. 880 млн. грн.

ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» у березні 2011 та у жовтні цього ж року за рахунок коштів, отриманих в якості позики від НАК «Нафтогаз України», шляхом проведення конкурсних торгів, здійснило закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок.

Зокрема встановлено, що ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» укладено контракт з компанією «HIGHWAY INVESTMENT PROCESSING LLP» від 29.03.11 № 221 на постачання першої самопідіймальної плавучої бурової установки В312 вартістю 400 344 000,00 (чотириста мільйонів триста сорок чотири тисячі) доларів США. Встановлено, що самопідіймальну плавучу бурову установку В312 (Design: Keppel FELS В Class Design/ Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану в 2010 році компанією Keppel Corporation (Республіка Сінгапур) та, у подальшому, продано компанії «SEADRILL» (Великобританія). Остання, у свою чергу, перепродала указану установку компанії «HIGHWAY INVESTMENT PROCESSING LLP», (Великобританія), після чого компанії «HIGHWAY INVESTMENT PROCESSING LLP» реалізувала зазначену установку ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Також службовими особами ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» укладено контракт з Акціонерним товариством «RIGAS KUGU BUVETAVA» від 02.11.11 № 1219 на постачання другої самопідіймальної плавучої бурової установки В319 вартістю 399 800 000,00 (триста дев'яносто дев'ять мільйонів вісімсот тисяч) доларів США. Встановлено, що самопідіймальну плавучу бурову установку (Design: В Class Design/Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану у 2012 році компанієюKeppel Corporation (Республіка Сінгапур) та у подальшому продано компанії «S.D. STANDARD DRILLING PLC» (Республіка Кіпр), яка в свою чергу, через посередників «NORTHSALE LOGISTICS» (Великобританія) та АТ «RIGAS KUGU BUVETAVA» (Латвія), продала її ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Відповідно до повідомлень засобів масової інформації за результатами укладених у 2011 році договорів з HIGHWAY INVESTMENT PROCEESSING LLP (Великобританія) та RIGAS KUGU BUVETAVA (Латвія), держава, в особі ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», стала власником двох Платформ морських (самопідіймальні плавучі бурові установки), придбаних у вищезазначених іноземних фірм за завищеною ціною, внаслідок чого державним інтересам заподіяно збитків в особливо великому розмірі на суму понад 400 млн. доларів США.

На даний час існують достатні підстави вважати, що самопідіймальні плавучі бурові установки, а саме самопідіймальна плавуча бурова установка В312 - «Петро Годованець» (Design: Keppel FELS В Class Design/ Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану у 2010 році компанією Keppel Corporation (Республіка Сінгапур) та самопідіймальна плавуча бурова установка В319 - «Україна» (Design: В Class Design/Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану у 2012 році компанією Keppel Corporation (Республіка Сінгапур) є предметом, знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом а також може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру для забезпечення цивільного позову.

Також, згідно повідомлень в засобах масової інформації стало відомо про те, що зазначені самопідіймальні плавучі бурові установки 14.12.2015 були переміщені з Одеського газового родовища, що розташоване на північно-західній частині шельфу Чорного моря ближче до тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, території Автономної Республіки Крим.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити.

Представники ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз» також підтримали клопотання та не заперечували щодо його задоволення.

Заслухавши думку учасників та дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить донаступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим майном може бути майно, яким володіє користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально - правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, яке перебуває у власності підозрюваного, обвинуваченого, або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

При винесенні ухвали, слідчий суддя керується вимогами ст. 173 КПК України, та враховує наведені в клопотанні слідчого правові підстави для арешту майна та те, що 7 ст. 170 КПК України передбачено, що заборона або обмеження користування, розпорядженням майном, можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пресування, відчуження майна, а тому слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107 131 132 171-173 309 КПК України 2012 р., слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт у кримінальному провадженні 12014000000000164 від 01.04.2014 на самопідіймальні плавучі бурові установки, а саме: самопідіймальну плавучу бурову установку В312 - «Петро Годованець» (Design: Keppel FELS В Class Design/ Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану у 2010 році компанією Keppel Corporation (Республіка Сінгапур) та В319 - «Україна» (Design: В Class Design/Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану у 2012 році компанією Keppel Corporation (Республіка Сінгапур).

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.

Ухвала про арешт майна може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя В.М. Карабань

  • 2251

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2251

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст