Главная Блог ... Новости Зелене світло міжнародним платіжним системам та небанківським фінансовим установам, червоне – кібершахраям Зелене світло міжнародним платіжним системам та не...

Зелене світло міжнародним платіжним системам та небанківським фінансовим установам, червоне – кібершахраям

Отключить рекламу
Зелене світло міжнародним платіжним системам та небанківським фінансовим установам, червоне – кібершахраям - tn1_zelene_svitlo_mignarodnim_platignim_sistemam_ta_nebankivskim_finansovim_ustanovam_chervone_kibershahrayam_5829e53475959.jpg

Процес легалізації в Україні роботи міжнародних платіжних провайдерів інтернет-розрахунків та впровадження принципів Директиви ЄС 2015/2366 запущено

У листопаді у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 5361 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо регулювання переказу коштів», який має врегулювати ситуацію у небанківському сегменті ринку платіжних послуг України і привести законодавчі норми у відповідність з кращими світовими прикладами.

У розробці законопроекту взяли участь народні депутати, Національний банк України та учасники платіжного ринку, зокрема Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА. Необхідність законодавчих змін підтримали Департамент кіберполіції Національної поліції України, Національна академія прокуратури України та МНДЦ з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України.

Законодавчі зміни, запропоновані у законопроекті № 5361, дозволять створити умови для виходу на платіжний ринок України міжнародних провайдерів інтернет-розрахунків, розпочати імплементацію в Україні платіжного законодавства ЄС і встановити адекватну кримінальну відповідальність за злочини з використанням платіжних інструментів.

Українські громадяни зацікавлені у користуванні послугами міжнародних систем інтернет-розрахунків та розширенню кола постачальників платіжних послуг за рахунок нових гравців – небанківських фінансових установ. В той же час у чинному законодавстві України, зокрема у Законі України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», існують прогалини, які не дозволяють широко розповсюдженим міжнародним провайдерам інтернет-розрахунків, які зарекомендували себе у світі, працювати в Україні. Відсутність на українському ринку широкого кола постачальників платіжних послуг, притаманних країнам ЄС та G-7, у свою чергу спотворює конкуренцію, сприяє високим комісійним, а не забезпечує споживачам достатню пропозицію та якість платіжних послуг.

Важливим елементом розвитку в Україні сфери електронних платіжних послуг в європейському векторі є забезпечення безпеки використання платіжних інструментів. Відсутність належного покарання за кіберзлочини у сфері електронних платежів та карткових розрахунків сприяє розповсюдженню та стабільному зростанню цього виду злочинів в останні роки.

До прикладу, у країнах-членах Європейського союзу фактичні терміни позбавлення волі за злочини у сфері обігу засобів платежів складають: в Іспанії – вісім років, у Польщі – до 25-ти. При цьому в Україні чинним законодавством за аналогічні злочини передбачено лише стягнення штрафу.

«Розвиток сфери платіжних інструментів в Україні і приведення її у відповідність європейським нормам – комплексна задача. Важливі як удосконалення законодавчого врегулювання, так і підвищення рівня обізнаності громадян та поінформованості спеціалістів правоохоронної та судової систем. Усе це необхідно, щоб зробити використання платіжних інструментів безпечним. У даний час в Україні за підтримки Державного департаменту США реалізується Програма Safe Card, якою передбачено комплекс дій за усіма цими напрямками, і яка покликана сприяти захисту коштів українців шляхом всебічної протидії найпоширенішим видам кібершахрайства у сфері електронних платежів та карткових розрахунків», – сказав Олександр Карпов, директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА.

Найближчим часом законопроект № 5361 розгляне Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України, після чого очікується прийняття Верховною Радою проекту Закону у першому читанні.

Довідка

Safe Card: Національна програма сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків

Проект стартував в Україні 1 жовтня 2016 року і продовжуватиметься до 30 вересня 2017 року.

Програма передбачає комплекс заходів та активностей Асоціації ЄМА, медіа, учасників платіжного ринку та державних органів за п’ятьма напрямками протидії:

  • підвищення обізнаності громадян України про ефективні способи захисту власної інформації та правила безпечного використання платіжних карток, електронних платежів та банкоматів;
  • удосконалення кримінального законодавства України у сфері неправомірного обігу засобів платежу та приведення його у відповідність світовим стандартам з урахуванням актуальних видів карткових та платіжних злочинів;
  • удосконалення системи оперативного отримання й перевірки правоохоронними органами інформації про злочини із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах;
  • удосконалення взаємодії між банками, патрульною поліцією, кіберполіцією і слідством при розслідуванні та протидії злочинам із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах;
  • підвищення поінформованості суддів і прокурорів про схеми здійснення злочинів із платіжними картками, інтернет-платежами та в банкоматах, аналіз судової практики і формування рекомендацій із кваліфікації карткових та платіжних злочинів.

У рамках Програми проводяться соціологічні дослідження, розробляються інформаційні матеріали, створюються міжвідомчі робочі групи тощо.

Проект впроваджується за підтримки Державного департаменту США і координується Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЄМА.

ЄМА

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА (ema.com.ua) створена у 1999 році для того, щоб зробити використання безготівкових платіжних інструментів і технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні невід’ємним елементом фінансової культури, таким же зручним, як і у країнах Великої сімки та Європейського союзу.

Асоціація передає накопичений досвід використання безготівкових платіжних інструментів, експертну статистичну й аналітичну інформацію клієнтам банків і ЗМІ, формуючи впевненість у зручності й безпечності безготівкових розрахунків.

Разом з регуляторами ринку Асоціація ЄМА формує законодавчу і нормативну основу роботи платіжного ринку. Протягом 15 років створено та адмініструється єдина в Україні міжгалузева онлайн-система обміну інформації про платіжне і кредитне кібершайхраство, налагоджена співпраця з правоохоронними органами.

З 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року Асоціація ЄМА є координатором Національної програми сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків Safe Card, яка реалізовується в Україні за підтримки Державного департаменту США.

  • 1050

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 1050

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Проект цікавий, але як він буде працювати незрозуміло

    15.11.2016 19:37

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст