Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи "Закон як дишло – куди повернеш, туди і... зняття депутатської недоторканності». "Закон як дишло – куди повернеш, туди і... зняття ...

"Закон як дишло – куди повернеш, туди і... зняття депутатської недоторканності».

Отключить рекламу
 - tn1_0_49557900_1511899661_5a1dc20d79061.jpg

55/193x183_54e2063c4a363.jpg" style="width: 122px; height: 183px;;max-width:100%;height:auto !important" />

На офіційному сайті Верховної Ради України розміщений текст ПОСТАНОВИ Верховної Ради України від 19 жовтня 2017 року за № 2171-VIII про включення до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту (реєстр. № 7203 поданий Президентом України як невідкладний) про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) і про його направлення до Конституційного Суду України.

Текст законопроекту:

"Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.».

Отже в майбутньому в діючій статті 80 Конституції України буде відсутнє посилання на гарантування депутатської недоторканності.

Таким чином, депутатська недоторканість скасована !?

Але чому ініціатор законопроекту депутат від партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Князевич Руслан Петрович не запропонував внести ще зміни до статті 27 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про статус народного депутата України», яка містить наступний зміст:

«Стаття 27. Недоторканність народного депутата України

  1. Народному депутату гарантується депутатська недоторканність на весь строк здійснення депутатських повноважень.».

Тобто депутатська недоторканість залишилась в діючому Законі. До речі. Останні зміни були внесені до цього Закону 03 жовтня 2017 року, але вони не стосувались виключення недоторканності.

Не виключаю такого варіанту, що будуть висловлювання опонентів, з посиланням на частину 3 статті 8 Конституції України, яка встановлює, що норми Основного Закону є нормами прямої дії, отже неможливо застосовувати закон, що суперечить Конституції. Тобто, нібито не є порушенням залишити депутатську недоторканість в статті 27 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про статус народного депутата України».

Вважаю необхідним виключити «правову лазівку», яку на час написання цієї статті залишили депутати в статті 27 Закону, та якою можливо буде скористатись у випадку «неприємностей».

Пленум Верховного Суду України в постанові за № 9 від 01 листопада 1996 року « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», вказує на таке:

«У разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст.150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи».

Стаття 36 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про судоустрій і статус суддів», дає право Верховному Суду України звертатися до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України.

Мова йде про те, що в випадку притягнення депутата до кримінальної відповідальності, останній зможе апелювати на статтю 27 Закону доказуючи за допомогою суду, що він недоторканний.

Таким чином, якщо скасовувати депутатську недоторканість, необхідно уникати юридичних колізій та вносити зміни не тільки в діючу Конституцію але і в статтю 27 Закону України «Про статус народного депутата України».

Автор статті: Адвокат Анатолій Фесенко

  • 3039

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3039

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст