чтобы увидеть результаты опроса
В налоговом праве существует презумпция добросовестности. То есть, плательщик налогов не может нести ответственность за нарушения, допущенные другими лицами, если не было доказано его непосредственное участие и умысел. Однако, на практике этот принцип не работает.
Подробнее
Останнім часом в Україні відновилась дискусія стосовно необхідності реформування процедури банкрутства. Як юрист, що спеціалізується безпосередньо в даній сфері та про проблеми при ліквідації знає з власного професійного досвіду, погоджуюся з тим, що ця реформа давно назріла.
Подробнее
Додаток № 1
до протоколу допиту від ______________
відносно____________________________
____________________________________
(ПІБ особи)
по кримінальному провадженню від
______________ року
№ ______________________...
Подробнее
Додаток № 1
до протоколу обшуку
(ПІБ особи)
від _______________ року по кримінальному провадженню від ________________ року
№ __________________________________
Зауваження адвоката ___________________________ до протоколу...
Подробнее
Между динозаврами и фриками
Личный бренд в юрбизнесе и пара слов о Евросуде
Все, что я хотел сказать о себе, уместилось в 100 знаках с учетом пробелов в разделе «О себе» на Фейсбуке. Я говорю «прогугли меня», если кто-то хочет узнать обо мне больше. Это стало обязательной частью знакомства. Иначе, какой смысл создавать столько контента в онлайн? Пусть говорят дела.
Подробнее
Всі ми, так чи інакше, стикаємось з такою проблемою, як залиття квартири сусідами зверху. Люди йдуть і скаржаться сусідам. Просять їх відшкодувати шкоду, але ті часто ігнорують подібні вимоги, а інколи і відверто не бажають цього робити. Постійно ображають і погрожують розправою. Таке у нас з вами суспільство, коли воно не визнає своєї провини, воно фактично підтверджує своє протиправне діяння. І потерпіла сторона думає, що програє і також думає про те, що їм це зійде з рук. Це не так! І я доведу Вам це на власному прикладі! Тож давайте розглянемо, що треба робити в таких випадках.
Подробнее
Правова невизначеність і зловживання в процесі – їх прагнуть побороти реформатори, ними прагне володіти більшість. Діалектика змін у судовому процесі найбільше знаходить свій вияв у прірві між задекларованими цілями перших та очікуваннями других.
Подробнее
Несмотря на все достоинства и недостатки судебной реформы, которая проходит в Украине, правовое сообщество и бизнес все же возлагали определенные надежды на новый Верховный Суд и его ориентированность на верховенство права, а также на то, что при рассмотрении дел и формировании правовых позиций им будет учитываться практика Европейского суда по правам человека.
Подробнее
З 15.12.2017р. набули чинності нові редакції процесуальних кодексів (ЦПК, ГПК, КАСУ) які по своїй суті є повністю новими нормативними актами.
З набуттям чинності нових кодексів в України змінилась і система судів загальної юрисдикції, з чотирьохланкової у триланкову.
Подробнее
Кожний адвокат, який спеціалізується на кримінальному праві та кримінальному процесі, без будь-яких труднощів процитує приписи статті 282 КПК України, а саме:
«1. Зупинене досудове розслідування відновлюється постановою слідчого, прокурора, якщо підстави для його зупинення перестали існувати (підозрюваний видужав, його місцезнаходження встановлено, завершено проведення процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва), а також у разі
Подробнее
Минулого тижня прокуратура знову дала привід поглузувати над собою: п’ятого грудня Бородянський районний суд Київської області ухвалив дуже смішний вирок, яким знову виправдав екс-ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника. Тільки цього разу не за хабар, а за «прихватизацію» нерухомості, здійснену ще у 2007-2008 роках. Й це ще не все: Державний бюджет, на користь якого у разі задоволення цивільно позову могли надійти 33 мільйони гривень, навпаки одержав рахунок на 50 тисяч гривень, які прокурори потратили на залучення експертів у ході досудового слідства.
Подробнее
Должен ли адвокат подбирать выражения, выступая в суде? Соответственно, может ли свобода слова ограничиваться штрафами за неуважение к суду? В Страсбурге посчитали, что неоправданное наказание прямо повлияет на право на защиту.
Подробнее
Хтось колись сказав, що кожного разу читаючи «Мастер та Маргарита» М. Булгакова, відкриваєш для себе щось нове, - те, на що раніше не звертав уваги, або пропускав повз очей, сприймаючи поверхово. Повністю погоджуючись з вищенаведеним, хочу відзначити свої аналогічні відчуття від періодичного перечитування Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України). Цього разу моя увага була приділена Главі 24-1 КПК України
Подробнее
Фахівцям в галузі права дуже добре відомо про існування інституту державного особистого захисту свідка в кримінальному провадженні, яка на протязі багатьох роках застосовується в США. Пересічні громадяни знайомі із вказаною системою державного забезпечення захисту певних громадян з чисельних фільмів або детективної літератури.
Подробнее
Розлучення сьогодні дороге задоволення. На жаль, не завжди можна передбачити його результати та процес протікання.
Можна побачити багато сімейних пар, які проживають разом за звичкою, через зручність. Вони не хочуть щось змінювати у своєму житті, але систематично стикаються із сімейними сварками, бійками, конфліктами.
Саме жахливе, що свідками невдалих сімейних стосунків подружжя стають їхні діти.
Подробнее
Суди вживають усіх можливих заходів для забезпечення права обвинуваченого на захист. Та часом зайве мудрування адвоката, наприклад нерозкриття стороні обвинувачення доказів, що свідчать про невинуватість підзахисного, заважає прийняти справедливе рішення.
Подробнее
У новому Цивільному процесуальному кодексі законодавець дещо змінив підхід до інституту забезпечення позову, приділивши йому більшу увагу, ніж у попередніх редакціях процесуального закону, та істотно розширивши повноваження суду в питаннях як забезпечення виконання майбутнього рішення, так і протидії зловживанням учасниками процесу правами. Як змінилися правила гри, чому перелік можливих заходів забезпечення позову є неповним та якими є особливості зустрічного забезпечення?
Подробнее
Хіба можливо шляхом провокацій злочинів забезпечити протидію корупції, в першу чергу у вищих ешелонах влади, чим сьогодні продовжують займатись наші правоохоронці?
Я давно переконався, що шляхом провокацій пропозиції, обіцянки та одержання неправомірної вигоди, як і інших злочинів, забезпечити протидію їм неможливо.
Подробнее
С 15.01.2018 г. в Одессе увеличили стоимость проезда в общественных маршрутных такси. Причиной такого повышения названо повышение стоимости ГСМ и обслуживание транспортных средств.
Пассажиры же в свою очередь ждут повышения качества услуг перевозки, ведь Одесса не единственный город, где произошли такие изменения.
Подробнее
Однією з підстав для розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця, які передбаченні статтею 40 Кодексу законів про працю України (далі – «КЗпП»), є скорочення штату працівників підприємства.
Скорочення штату (не ототожнювати зі скороченням чисельності) – це зменшення кількості або ліквідація певних посад, спеціальностей, професій тощо. При цьому, одночасно, можуть вводитися інші посади, спеціальності, професії тощо, в результаті чого кількість працівників може і не зменшуватися, а в окремих випадках навіть збільшуватися (Роз’яснення Міністерства юстиції України від 25.01.2011).
Подробнее