Які закони може порушувати королева Великої Британії?

17.06.2017 | Автор: Веб-ресурс "Протокол"

Королева Великої Британії користуєтеся багатьом привілеями і може ігнорувати деякі закони, які зобов'язані дотримуватися всі громадяни Королівства, а також порушувати різні усталені норми.

Так, Єлизавета II може не використовувати прізвище. Раніше у членів королівської сім'ї взагалі його не було, вони використовували лише особистими іменами та іменами династій. Хоч у 1917 році король Георг V, дідусь Єлизавети II, офіційним прізвищем для всієї британської сім'ї зробив Віндзор, проте і зараз королева і її найближчі родичі не використовують прізвище.

Паспорта у королеви Великої Британії також немає. Його відсутність жодним чином не заважає королеві займатися бюрократичними справами і вільно їздити світом. У Британії паспорт видається від імені королеви, а сама собі вона його видати просто не може. Для перетину кордону їй достатньо пред'явити купюру з її портретом.

Вспомните новость: с июля 2017 Великобритания наложит на юристов и бухгалтеров, что помогают уклоняться от налогов, штраф в размере 100% от налогового уклонения

І хоч паспорта у королеви, проте вона має водійські права, хоч і може водити машину без будь-яких документів. Права Єлизавета II отримала у 1945, коли ще була принцесою і служила водієм і механіком "швидкої" в Жіночому допоміжному територіальному корпусі.

Крім того, що королеві дозволено їздити без прав, вона ще й може їздити без обмежень у швидкості, щоправда, за цим вона помічена не була. Єлизавета II досі водить автомобіль, але за межі володінь не виїжджає.

Її донька принцеса Анна, у якої немає таки привілеїв щодо порушення допустимої швидкості, була змушена заплатити  400 фунтів штрафу в 2001 році за швидку їзду.

Королева не також не зобов'язана платити податки, але  з 1992 року вона добровільно вирішила платити податок на майно, хоч і за мінімальною ставкою.

Судитися з королевою Великобританії теж не вийде. Вона непідсудна. Запросити до суду в якості свідка чи направити до в'язниці не вийде.

У Великій Британії діє заборона на полювання на лебедів і дельфінів. Проте Єлизаветі II вони всі належать, тому якби вона захотіла страву з лебедя, їй би не вдалось відмовити. На щастя, такого також не траплялося.

Ще один закон, який не поширюється а королеву та її сім'ю - про свободу інформації Великобританії. Відповідно до цього закону, всі громадяни мають право на запит інформації у всіх держорганах, окрім королівської сім'ї, справи якої мають виключно приватний характер. 

Джрело: Юридичний ресурс "Протокол"

Популярні судові рішення
Назва події
Текст опис події: