ЯК СТАТИ БЛАГОДІЙНИКОМ ?

Отключить рекламу
 - tn1_0_34321000_1492603112_58f750e853d3d.png

ЯК СТАТИ БАГОДІЙНИКОМ ?

(інструкція)

У відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію фізичних та юридичних осіб» , а також до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" :

Види благодійних організацій

Новий закон визначає благодійну організацію як юридичну особу приватного права, установчі документи якої називають благодійну діяльність основною метою її діяльності.

Благодійна організація, відповідно до ст. 13 ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації», може бути створена як благодійне товариство, благодійна установа або благодійний фонд.

Благодійним товариством є благодійна організація, яка створена не менш ніж двома засновниками і діє на підставі статуту.

Благодійною установою є благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів і/або доходів від них. Благодійним фондом є благодійна організація, що діє на підставі статуту, має учасників і управляється учасниками, які не зобов'язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності. Благодійний фонд може бути створений одним або кількома засновниками. Активи благодійного фонду можуть формуватися учасниками і/або іншими благодійниками.

Засновники та учасники благодійних організацій

Засновниками благодійних організацій можуть бути дієздатні фізичні та юридичні особи, крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших юридичних осіб публічного права.

Засновники благодійних організацій або уповноважені ними особи ухвалюють рішення про створення благодійних організацій, затверджують їхні установчі документи і склад органів управління і ухвалюють інші рішення, пов'язані зі створенням і реєстрацією благодійних організацій.

Благодійні товариства і благодійні фонди можуть мати, крім засновників, інших учасників, які вступили до їхнього складу в порядку, встановленому статутами таких благодійних товариств або благодійних фондів.

Установчі документи

Установчим документом благодійного товариства та благодійного фонду є статут, тоді як благодійна установа діє на підставі установчого акта.

Установчі документи благодійної організації повинні містити:

  1. найменування благодійної організації;
  2. мету й сфери благодійної діяльності;
  3. органи управління благодійної організації, їх склад, компетенцію, порядок діяльності та ухвалення ними рішень;
  4. порядок призначення, обрання або затвердження членів органів управління благодійної організації, крім вищого органу управління благодійного товариства та благодійного фонду, їх заміщення, припинення їх повноважень, припинення їх повноважень (відкликання);
  5. порядок внесення змін в установчі документи благодійної організації;
  6. джерела активів (доходів), порядок контролю і звітності благодійної організації;
  7. підстави та порядок припинення благодійній організації, у тому числі порядок розподілу активів.

Статут благодійного товариства та благодійного фонду повинен містити також умови і порядок прийняття до складу учасників благодійного товариства або благодійного фонду, права і обов'язки учасників, а також умови і порядок їх виключення зі складу учасників благодійного товариства або благодійного фонду.

Державна реєстрація благодійної організації

Для реєстрації благодійної організації потрібно звернутися в місцеву державну адміністрацію. Реєстрацію благодійних організацій відтепер проводять державні реєстратори за місцем розташування такої організації.

Для проведення державної реєстрації юридичної особи відповідно до ст. 24 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» засновник або уповноважена особа має подати державному реєстратору (особисто, надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або, у разі подання електронних документів, подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі):

  • заповнену реєстраційну картку для проведення державної реєстрації юридичної особи;
  • примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
  • два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів — один екземпляр);
  • документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи;
  • інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників-юридичних осіб, яка дозволяє встановити фізичних осіб-власників істотної участі цих юридичних осіб.

У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом.

У разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якого є іноземна юридична особа, додатково подають документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місця розташування, зокрема витяг з торговельного, банківського або судового реєстру.

Особа, яка подала документи реєстратору, пред'являє паспорт, а також документ, що підтверджує її повноваження (у разі подання документів не самим засновником).

Розмір реєстраційного збору за державну реєстрацію благодійної організації становить 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн). За реєстрацію змін в установчі документи благодійних організацій реєстраційний збір не стягують.

Строк державної реєстрації благодійної організації — не більше 3 робочих днів з дня прийняття документів реєстратором.

Після цього треба звернутись до ДФС Вашого району і отримати довідку про неприбутковість.

Далі: Вам необхідно знайти іноземного донора (дарувальника) Це можна зробити через Міністерство Соціальної політики України, в тому числі через її Громадську раду ( див. сайт Міністерства).

Іноземний донор присилає на імя Вашого Благодійного Фонду дарчий лист. Ви під цей дарчий лист отримуєте листи від своїх реципієнтів (кінцевих отримувачів допомоги). В Міністерстві соціальної політики оформляєте повний пакет документів для подання до спеціальної комісії з питань надання гуманітарної допомоги. Ваш Фонд включають в Реєстр гуманітарних організацій. Комісії визнає допомогу - гуманітарною. Копію Наказу про визнання допомоги – гуманітарною Ви відправляєте іноземному донору.

Важливо, щоб він відразу на митниці вказав на яку митницю він буде їхати для митного оформлення. Кожна митниця має свій код. Важливо щоб донор нічого не віз з собою чого немає в списку гуманітарної допомоги..

По прибуттю в Україну на митниці Ви оформляєте всі документи (гуманітарний груз ) оформлюється безкоштовно. Інший варіант іноземний донор може привезти допомогу яка ще не має статусу гуманітарної. Так тоже можливо.

З дарчим листом з наявністю складу, який визнаний митним органом, як зона митного контролю гуманітарна допомога перебуває в опечатному митному складі а Ви подаєте документи до Міністерства соціальної політики про визнання даної допомоги – гуманітарною. На все про все у Вас 90 днів полюс ще 30 днів. Якщо ні, то гуманітарна допомога: має виїхати за митну територію України, знешкодженна, або піти в дохід держави. Але це все ваш рахунок і при тому через штрафи.

Звертайтесь допоможемо!!!

Автор консультації: Юридичний Центр «Алекс» 044-240-19-88
керуючий партнер, адвокат О.Травянко

www.alexcenter.com.ua

  • 3912

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3912

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст