Главная Блог ... Новости Як не стати «жертвою евакуатора»: готуємось до нового закону Як не стати «жертвою евакуатора»: готуємось до нов...

Як не стати «жертвою евакуатора»: готуємось до нового закону

Отключить рекламу
Як не стати «жертвою евакуатора»: готуємось до нового закону - tn1_0_06032000_1524589945_5adf65790ec33.jpg

У яких випадках інспектори з паркування матимуть право застосувати евакуатор, щоб відвезти автомобіль, залишений з порушенням правил, на штрафмайданчик, розповідається в статті auto.ria.com.

Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» набуде чинності 27 вересня цього року. Дізнатись, скільки точно часу залишилось до цієї дати можна за цим посиланням. Також, вже можна прочитати, хто такі «інспектори з паркування», які у них обов’язки та права, і який стосунок вони матимуть до водіїв.

Цього разу, продовжуючи цикл публікацій про новий закон, ми розберемося у яких випадках ці інспектори матимуть право застосувати евакуатор без участі поліції, щоб відвезти на спеціальний майданчик автомобіль, залишений з певними порушеннями.

Про те, у яких випадках можна буде зустріти пусте місце замість свого авто, і де автомобіль шукати, ми запитали у одного з авторів закону №2262-VIII (проект №5364), консультанта апарату Верховної Ради, Павла Фролова.

Читайте статтю: Утилізація автомобілів – гроші які держава втрачає

Далі – пряма мова Павла Фролова: Евакуація автомобіля – це жорсткий й стресовий для водіїв захід, а тому він застосовуватиметься лише у крайніх випадках. Загалом їх 17, але узагальнено – це 4 групи порушень: 1) суттєве перешкоджання проїзду; 2) загроза створення ДТП; 3) незаконне паркування на місцях для осіб з інвалідністю (право евакуювати мають лише поліцейські); 4) незаконне паркування на місцях для пільговиків або для спеціальних ТЗ (право виділення місць, наприклад, для воїнів АТО або електромобілів матиме місцева влада, так само як право евакуювати матимуть лише інспектори з паркування). Чітке і конкретне визначення усіх випадків (з якими, до речі, необхідно ознайомитись водіям) вважаю позитивною новелою нового закону про паркування, адже нині евакуація можлива якщо автомобіль «суттєво перешкоджає дорожньому руху». Рішення суттєво чи несуттєво приймає поліцейський – на власний розсуд, що не сприяє захисту прав водіїв. З 27 вересня перед евакуацією поліцейський або інспектор з паркування зобов’язаний у фото-відео-режимі зафіксувати обставини для її проведення. Без матеріалів фіксації евакуація вважатиметься незаконною і водії матимуть право вимагати компенсацію. Для зменшення негативних психологічних наслідків для водіїв у випадках, коли вони не виявили своє авто у місці зупинки, закон зобов’язує при евакуації невідкладно інформувати їх про такий випадок за допомогою SMS та електронної пошти. Ці реквізити водіям треба буде надати до сервісних центрів МВС.

Поки що закон № 2262 не набув чинності, згодом буде прийнято низку нормативних актів Уряду та МВС, якими це питання буде детально врегульовано. Я сподіваюсь, що номер мобільного телефона або адресу електронної пошти можна буде надати як через електронний кабінет, так і особисто, звернувшись до найближчого сервісного центру. Крім цього, якщо авто евакуюватиме інспектор з паркування, він зобов’язаний одразу повідомляти про це поліцію, а також розміщувати інформацію про евакуацію на сайті міськвиконкому, в т.ч. про місце зберігання ТЗ із адресою та телефоном відповідного спецмайданчика. Для того щоб забрати свою машину, треба буде оплатити штраф за порушення і вартість транспортування (зберігання). Після цього авто мають повернути невідкладно особі, яка пред’явила оригінал техпаспорта на автомобіль. Хочу ще раз наголосити, що у законі № 2262 немає норми, що ТЗ повертатимуть лише його власнику.

Вичерпний перелік випадків, у яких може бути застосовано евакуатор поліцейськими або інспекторами з паркування (витяг із закону № 2262): Якщо автомобіль: 1) припаркований на проїзній частині та блокує два чи більше рядів; 2) розташований у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки, а саме: а) на залізничних переїздах; б) на трамвайних коліях; в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях; г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків; ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини; д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів; е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних ТЗ, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків; є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання; ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд ТЗ, що зупинився; з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду; 3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками; 4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту; 5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці; 6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації; 7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Крім цього, у разі незаконного паркування на місцях для осіб з інвалідністю ТЗ може евакуювати лише поліцейські, а при незаконному паркуванні на місцях для інших, визначених місцевою владою пільговиків або на місцях для спеціальних ТЗ право евакуювати матимуть тільки інспектори з паркування.

Вспомните новость: Судьба "евроблях" в Украине: что готовят в Раде для их владельцев

Автор новини: Остап Новицький

Фото: RIA.com

  • 2156

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2156

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст