Главная Блог ... Новости Я ви помітили: завжди якщо падає рубль по відношенню до долара, то через тиждень падає гривня? Я ви помітили: завжди якщо падає рубль по відношен...

Я ви помітили: завжди якщо падає рубль по відношенню до долара, то через тиждень падає гривня?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 2132

Отключить рекламу
Я ви помітили: завжди якщо падає рубль по відношенню до долара, то через тиждень падає гривня? - tn1_ya_vi_pomitili_zavgdi_yakshcho_padae_rubl_po_vidnoshennyu_do_dolara_to_cherez_tigden_padae_grivnya_569e07bd7d5d2.jpg

На валютному ринку з початку року неспокійно, і гривня поступово втрачає свої позиції. Падіння української валюти посилилося перед новорічними святами, і до сьогоднішнього дня готівковий курс гривні знизився майже на 5%. Безготівкова гривня по відношенню до долара веде себе ще більш нестабільно, і на міжбанку ослаблення досягло 6%.

19 січня, у вівторок торги валютному міжбанку в секторі долара стартували з рівнів попереднього закриття 24,60/24,75 UAH/USD віртуально. Близько 10:40 курс безготівкового «американця», не покидаючи віртуальну сферу, підскочив до позначки 25,00/25,20 UAH/USD.

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 24,7000 / 25,1000
євро – 26,8908 / 27,3238
російський рубль – 0,3150 / 0,3204

Для порівняння: Курс доллара на открытии торгов в Москве превысил 78 рублей.

В понедельник, 18 января, торги валютой на Московской бирже стартовали новым падением курса рубля.

Доллар и евро обновили максимумы с декабря 2014 года.

Сообщается, что сразу после начала торгов курс доллара перевалил за 78 рублей, достигнув на максимуме отметки 78,9 рублей, что выше уровня закрытия предыдущих торгов.

Курс евро сегодня также растет, поднявшись на максимуме до отметки 86,864 рублей, что на 1,184 выше уровня закрытия предыдущих торгов.

Обесценивание рубля происходит на фоне нового падения мировых цен на нефть.

Сегодня утром стоимость нефти Brent упала в начале торговой сессии ниже 28 долларов за баррель. Таким образом, зафиксирована самая низкая отметка цены за баррель с 2003 года.

Згадайте новину: Фіксований курс долара назавжди пішов у забуття!

Сила тяжіння

Падіння гривні посилився з 28 грудня 2015 року, і до сьогоднішнього дня національна валюта знецінилася на 5%. Зокрема, станом на 18 січня, готівковий курс становить 26,6 гривень/долар.

У Нацбанку запевняють, що підстав для девальвації гривні немає і тимчасові коливання. Вони обумовлені накопичилася попитом на валюту під час свят, і нерівномірним її надходженням у країну.

При цьому голова Нацбанку Валерія Гонтарєва вважає, що закладений у бюджеті курс на рівні 24,1 гривень/долар цілком досяжний. У той же час глава НБУ визнає, що гривня, як і раніше знаходиться в зоні ризику із-за подальшого зниження цін на сталь і зернові, підвищення ключових ставок Федеральною резервною системою США.

Крім того, на гривню впливає невизначена ситуація з виділенням Україні чергового траншу з боку міжнародних кредиторів, частина якої йде на поповнення золотовалютних резервів і підтримку курсу.

Експерти і аналітики оптимізм Нацбанку особливо не поділяють. “Приплив валюти в країну виснажується і загрожує в перспективі зменшиться. Населення стримується від продажу валюти. НБУ посилює регулювання небанківських обмінних пунктів, а імпортери, обмежені можливості покупки валюти на міжбанку, намагаються придбати на чорному і сірому ринках, підігріваючи попит”, – пояснив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

Експерт також зазначив, що на падіння нацвалюти впливає декілька факторів, таких як необхідність покупки енергоресурсів протягом опалювального сезону, політичні ризики та ризики співпраці з МВФ.

Додатковий тиск на курс чинить також зайва гривнева ліквідність, яка накопичилася за рахунок виплат вкладникам збанкрутілих банків, так і за рахунок закриття відкладених витрат державного бюджету на кінець року.

Наприклад, в кінці грудня минулого року почалися виплати вкладникам банку “Фінанси і Кредит” на загальну суму 6,5 млрд гривень, з яких 2,5 млрд гривень вже погашені.

“До того ж очікуване зростання інфляції, особливо в зв’язку з програмою послідовного збільшення тарифів на енергоресурси та комунальні послуги, також посилить девальваційні очікування”, – припускає старший аналітик компанії Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері.

Згадайте новину: Гражданам нужно перестать верить и понять, что такой валюты как гривна просто не существует

Під тиском

Далеко не самі позитивні новини йдуть із зовнішніх ринків. За різними оцінками, наростання кризових тенденцій в економіці Китаю, якій пророкують уповільнення темпів зростання, може призвести до скорочення попиту на українську продукцію, а отже, вплине на падінні валютної виручки.

Ще більш відчутний негативний ефект дадуть взаємні зовнішньоторговельні обмеження України і Російської Федерації. Звичайно, великі надії на розширення торгівлі з Європою, але це процес нешвидкий і в 2016 році зближення навряд чи проявить себе в повній мірі.

Не в останню чергу тисне на гривню надмірний розмір державного боргу (його обсяг вже досяг майже 90% ВВП).

Причому, незважаючи на реструктуризацію зобов’язань, погашення зовнішніх боргів в 2016 році все одно будуть. А припливу капіталу немає – за підсумками 11 місяців 2015 року негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 3,2 млрд доларів, від’ємне сальдо прямих інвестицій – 2,3 млрд доларів, а баланс фінансового рахунку за цей же період склав 728 млн. доларів зі знаком “мінус”.

“Так що гривня й далі втрачатиме свої позиції з урахуванням того, що реформи у нас затягуються (мільйонні відкати дають відстрочку реформ місяць за місяцем), інвестори не приходять, а купувати крім імпортного особливо нічого”, – вважає виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук.

Усвідомлюють ступінь всіх ризиків і в Нацбанку. І ще на початку грудня минулого року регулятор повідомив про збереження ключових валютних обмежень: обов’язковий продаж 75% валютної виручки та продаж надходжень, які повертаються з ініціативи іноземного банку, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами, посилення вимог до фінансового моніторингу операцій з валютою.

Згадайте новину: Гривна обесценивается, и мы все становимся бедными людьми.

Крім того, НБУ все частіше вдається до практики проведення валютних аукціонів, покриваючи дефіцит. Наприклад, за словами заступника голови НБУ Олега Чурия, з середини грудня до середини січня минуло чотири аукціону, де було продано понад 65 млн доларів. Також буквально днями Нацбанк знизив офіційний курс з 23,66 грн до 24,19 грн за долар.

Втім, панікувати поки що рано. Протягом перших двох місяців року, коли ділова активність традиційно слабка, тиск на гривню істотно не посилиться. А за цей час, не виключено, що влада зможе знайти спільні точки дотику з МВФ.

І, хоча офіційний представник Фонду Джеррі Райс заявив, що точної дати щодо надання Україні чергового траншу поки немає, у Кабміні розраховують отримати гроші вже до весни.

Принаймні, президент Петро Порошенко має намір провести переговори з представникамиМВФ найближчим часом. А разом з фінансуванням Світового Банку, США та інших кредиторів, це буде сума близько 5 млрд доларів.

“Саме розширена програма фінансування МВФ, яка виконується при сильній підтримці міжнародних фінансових організацій і західних урядів, будуть грати центральну роль у стабілізації національної валюти”, – вважає Тантелі Ратувухері.

Автор: Павло Харламов

Джерело: РБК-УКраїна

  • 2132

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2132

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст