Главная Блог ... Консультации от юристов Визначення місця проживання дитини.

Визначення місця проживання дитини.

Отключить рекламу
 - 0fd1d46ed4a0fd8f39385dfcd234c6db.jpg

Одним із найбільш трендових питань сімейного права з початку війни стало визначення місця проживання дитини.
• Це питання було актуально і до війни, через те, що для виїзду за кордон на відпочинок, або лікування із дитиною потрібна була згода другого батька.
• Це питання важливо також при стягненні аліментів — з тим з ким із батьків проживає дитина має право на стягнення аліментів.
• Також визначення місця проживання дитини має значення при визначенні участі у вихованні дитини другого батька, який мешкає окремо від дитини.
• Істотне значення визначення місця проживання дитини має у випадку побоювання батька з яким мешкає дитина у «викрадення» дитини другим батьком та не поверненням його до постійного місця проживання. В цьому випадку поліція надасть відповідь заявнику, що це цивільно-правовий спір та запропонує звертатися до суду, тому це питання потрібно вирішувати заздалегідь.
Під час війни на законодавчому рівні дозволили виїжджати з дитиною без дозволу другого батька, але час від часу я чую, що у клієнтів вимагають дозвіл від другого батька, хоча це незаконно.

Користуйтеся консультацією: Як домогтися виконання встановленого порядку побачення з дитиною (мати перешкоджає)

Мешкаючи зараз за кордоном багато жінок стикаються із новими викликами, наприклад отримання згоди від батька на зарахування до іноземної школи, згоди на щеплення, отримання дозволу на виготовлення паспорта та інших документів дитині.
За останній рік сталося багато розлучень, тому якщо батьки не дійшли згоди щодо того, з ким із них проживатиме малолітня дитина, суперечка між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Я пропоную завжди клієнтам добровільно розв'язувати питання, щоб дитина проживала з тим із батьків, який може максимально приділити йому належне виховання та духовний розвиток.
Згідно з ч. 1 ст.161 СКУ. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Вирішення питання органом опіки та піклування, на перший погляд, є більш прийнятним варіантом, але це тільки на перший погляд, через те, що потрібно надати медичні документи тому із батьків, який бажає, щоб дитина мешкала із ним, наприклад сертифікати із психоневрологічного та наркологічного диспенсера, а також інформацію про виконання батьківських обов'язків із медичних закладів та із місця навчання. І це для багатьох батьків стає перепоною для отримання рішення органу опіки.Згідно з ч. 2 ст. 158 СКУ Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Користуйтеся консультацією: Вирішення спірних питань між батьками щодо визначення місця проживання дітей

На мій погляд, вирішення справи судом є більш практичним для вирішення спору. Не поодинокі випадки, коли у позові про розірвання шлюбу позивач вказує, з ким буде проживатиме дитина (діти) після розірвання шлюбу. Але в такому випадку потрібно залучати до суду третьою особою орган опіки та піклування та суди, досить часто пропонують ці питання вирішувати у різних позовах, або такий суд буде тривати буде дуже довго. Є судді, які вважають, що ці вимоги неможливо об’єднувати в одному позові, хоча це невірно. Найчастіше діти залишаються проживати з матір'ю, зокрема, у п. 6 Декларації про права дитини, яка була ратифікована Україною, дітей не рекомендується розлучати з матір'ю без явної та гострої потреби. Але практика вищих судів та моя особиста практика свідчить про наявність позитивних рішень на користь батька про місце проживання дитини. У таких справах суди, вивчивши всі обставини справи, встановлювали, що проживання дитини саме з батьком найбільше захистить інтереси дитини.

Звернення ж до суду відбувається шляхом подання позовної заяви з необхідними документами позивачем до відповідача, тобто іншого батька із залученням третьої особи-органу опіки та піклування. Багаторічною судовою практикою вироблено перелік документів, які необхідні додати до позову:
-квитанцію про сплату судового збору, на сьогодні 1063,4 грн
- копію паспорта та РНОКПП (ідентифікаційний код) позивача
- копію витягу з місця реєстрації позивача та дитини
- копію довідки з місця роботи позивача із наданням інформації про отримані доходи
- копію характеристики позивача з місця роботи або проживання
- копію свідоцтва про народження дитини
- копію довідки з місця навчання дитини та з місць виховання (за наявності)
- копію свідоцтва про укладення шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу
- копію рішення про стягнення аліментів та розрахунок заборгованості по аліментах(за наявності)
- копії паспорта та РНОКПП відповідача(якщо є)

Якщо потрібна допомога з вирішення цього або іншого питання звертайтесь .тел 0996665882

Автор консультації: Адвокат Некрасов Олег

  • 4313

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 4313

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст