В Росії працюють над забороною всіх шляхів доступу до заблокованих сайтів

10.06.2017 | Автор:

В Росії депутати Держдуми хочуть заборонити використовувати VPN-сервіси та анонімайзери, за допомогою яких можна обійти блокування сайтів.

Відповідний законопроект внесено на розгляд нижньої палати парламенту.

Таким чином російські депутати хочуть заблокувати всі можливі способи доступу до заборонених в країні сайтів.

Депутати хочуть зобов'язати сервіси, які дозволяють обходити блокування, працювати з спецслужбами і забезпечити обмеження доступу до списку сайтів для росіян.

За порушення закону політики пропонують на місяць блокувати відповідні сервіси.

Вспомните нововсть: Неужели это случилось: Указом президента запрещается 1С и блокируются доступы к ВК, Одноклассники, «Яндекс», mail.ru ? Что дальше…

Також законопроектом передбачається заборона пошуковикам видавати заборонені сайти.

Проте цей закон може виявитися малоефективним, оскільки більшість із цих сервісів знаходяться в інших країнах і росіяни не мають на них впливу.

Зазначимо, що в Росії вже декілька років діє серйозна цензура в інтернеті. У 2014 році близько 380 сайтів перевіряли на пропаганду та екстремізм. Також під заборону попали деякі пабліки в соцмережах

Так, в список українських сайтів, попали під заборону Росії, потрапили События Крыма", Цензор.net, ЛІГА.net та інші. Серед заборонених українських пабліків в російській соцмережі "Вконтакте" були "Правий сектор", "Євромайдан", "Українська революція" та інші.

Згадайте новину:   В Росії контролюють переписку в соціальних мережах. Чи потрібен такий контроль в Україні? 

Джрело: Юридичний ресурс "Протокол"

 

Популярні судові рішення
Назва події
Текст опис події: