Главная Блог ... Новости В МОЗ розпочали боротьбу з гендерною дискримінацією: для жінок стануть доступні ще 450 професій В МОЗ розпочали боротьбу з гендерною дискримінаціє...

В МОЗ розпочали боротьбу з гендерною дискримінацією: для жінок стануть доступні ще 450 професій

Отключить рекламу
В МОЗ розпочали боротьбу з гендерною дискримінацією: для жінок стануть доступні ще 450 професій - tn1_v_moz_rozpochali_borotbu_z_gendernoyu_diskriminatsieyu_dlya_ginok_stanut_dostupni_shche_450_profesiy_594e7839cb780.jpg

Проект наказу, який знімає обмеження на заборону жінкам займатися певними видами діяльності, підписали у Міністерстві охорони здоров'я і відправили на обговорення.

Зі слів в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, цим законопроект має бути покладено край професійній дискримінації жінок, що залишилась надбанням з радянських часів.

Вона зазначила, що в Україні діє наказ від 1993 року №256, яким регламентується заборона на певні види діяльності для жінок.

"Жінки мають право самостійно вирішувати, ким і де їм працювати", - заявила Супрун.

Законопроект має на меті підтримати жінок, які хочуть зробити кар'єру в сферах, що були заборонені для слабкої статі наказом МОЗ.

"Ми виступаємо проти будь-яких обмежень і за рівні можливості для жінок і чоловіків. Тому і відбувається перегляд документів на предмет наявності ознак дискримінації. Проект документа, який позбавляє чинності попередній, що включав близько 450 робіт, розміщений на офіційному сайті", - зазначила заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

Вспомните новость: Шведы одобрили: Девушкам разрешили ходить по городу топлес

Серед 450 професій, заборонених для жінок, заборонені роботи з обробки металів: ливарні, фарбування і металопокриття, слюсарні, зварювальні тощо; роботи, пов'язані зі свинцем, роботи землекопа-прохідника, машиніста бульдозера та автогрейдера; вакансії у сфері видобування руд, газу та нафти.

Крім того, жінкам заборонено працювати лісорубами, біля доменних печей, забійником худоби, парфумерами.

Не хочуть бачити жінок і водіями залізничного транспорту чи метро, монтувальниками шпал чи кочегарами паровозів.

Ще одним із професійних обмежень є заборона для жінок водити автобус у якому понад 14 місць.

Є також обмеження для жінок на палубі корабля та у сільському господарстві.

Наразі документ направлено на погодження з Міненерговугілля, Мінсоцполітики, Національною академією медичних наук України, роботодавцями і профспілками. Після отримання всіх погоджень буде направлено до Мін'юсту на державну реєстрацію.

Вспомните новость: В Саудовской Аравии такое до сих пор возможно...

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

  • 1434

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1434

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст