Главная Блог ... Новости В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Козьяков В 200 судах України та апеляційних судах залишилос...

В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Козьяков

Отключить рекламу
В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Козьяков - tn1_0_39591200_1488824242_58bda7b260c71.jpg

З червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб.

На сьогодні в двох сотнях українських судів та апеляційних судах залишилися працювати менше 50% суддів, в той час як окремі суди припинили функціонування через відсутність суддів як таких, розповів голова ВККС Сергій Козьяков в інтерв'ю.

За його словами, з червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб, чого в історії України раніше не було ніколи.

Як вказує голова комісії, багато хто втомився від постійного психологічного тиску та звинувачень. Багато хто прийняв рішення про звільнення після червневого рішення КСУ повернув пільги і гарантії при звільненні суддів у відставку за власним бажанням. В той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання, розпочате ВККС.

Згадайте новину: 18 з 20 суддів ВСУ мають рідню у судах, прокуратурі, міліції, нотаріаті та адвокатурі.

За словами Козьякова, величезна кількість суддів просто не захотіли розголошувати свій майновий стан.

"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно у 200 судах залишилося менш як 50% суддів. Аналогічна арифметика — в апеляційних судах. Є десятки судів, де один, максимум — двоє суддів. Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. У курортному Яремчі, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційної функції здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", – підкреслив він.

За словами голови ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.

Згадайте новину: У ВРП визначилися, коли вирішуватимуть питання про арешт судді за 5 днів, а коли — за 72 години

"А ось із оновленням судової влади буде набагато складніше. На підготовку судді піде 22–24 місяці", – уклав він.

У червні минулого року міністр Юстиції України Павло Петренко заявив, що близько 20% українських суддів готові відмовитися від переатестації, тому що не можуть підтвердити своє майнове становище або професійну придатність.

Джерело: DT,UA

  • 1292

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1292

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст