Главная Блог ... Новости У мільйонів українців заберуть субсидії: що робити без знижки і хто постраждає У мільйонів українців заберуть субсидії: що робити...

У мільйонів українців заберуть субсидії: що робити без знижки і хто постраждає

Отключить рекламу
У мільйонів українців заберуть субсидії: що робити без знижки і хто постраждає - tn1_0_66720300_1526317120_5af9c040a2ec6.jpg

Кожен п’ятий субсидіант в травні повинен звернутися до органів соціального захисту та переоформити субсидію. Тепер в декларації потрібно вказувати дохід від оренди, а також заробіток тих членів сім’ї, які прописані в квартирі, але не живуть в ній.

В результаті всіх травневих нововведень за різними оцінками без комунальної знижки залишаться близько двох мільйонів сімей. Це ті, хто не пройде “норму” по нерухомості, або в результаті перерахунку повинні будуть задекларувати відносно високий дохід.

Заберуть не тільки у багатих

Близько 50 тис. сімей отримували субсидії на будинки площею понад 200 кв.м і квартири від 120 кв.м. Нові правила залишать всіх їх без комунальних знижок. В уряді таку нерухомість назвали “елітною”, незважаючи на те, в якому вона стані знаходиться і яким чином дісталася сім’ям. З одного боку, це нововведення дійсно дозволить не допомагати тим сім’ям, у яких вистачає грошей на величезні квартири і будинки, але нібито не вистачає грошей на комуналку. А з іншого, в результаті такого нововведення без субсидії можуть залишитися дійсно малозабезпечені українці, які отримали нерухомість в спадок або придбали її в “кращі часи”.

Ріелтор Максим Бабуряк впевнений: далеко не кожен будинок такою площею можна вважати елітним. “У селах часто люди самі будують собі будинки. Зараз великий будинок може дозволити собі дійсно далеко не кожна сім’я. Навіть якщо коштує він недорого, на його облсуговування, особливо в опалювальний сезон, доведеться витратити великі суми. Але ось раніше, коли комуналка коштувала копійки, люди дійсно будувалися на широку ногу “, – розповідає експерт. В результаті зараз, коли і комуналка подорожчала, і доходи могли скоротитися, великий будинок може стати підставою для відмови в субсидії. Така ж ситуація може виникнути і у власників великих квартир (від 120 кв.м).

Без субсидії залишаться і власники автомобілів, випущених не пізніше ніж 5 років тому. І не має значення, цей автомобіль куплений в кредит, його подарували або отримали як спадщину.

Не пощастило і тим, хто офіційно не працює і при цьому не перебуває на обліку в Центрі зайнятості. Якщо за останні півроку такий безробітний як мінімум три рази заплатив єдиний соціальний внесок (ЄСВ), йому автоматично нарахують дохід в розмірі трьох прожиткових мінімумів (5286 грн). Якщо немає ніяких доходів, не платиш податки і не зареєструвався в Центрі зайнятості, про субсидії можна забути.

Відзначимо, всього в Україні приблизно 26 млн працездатного населення. Це ті, хто потенційно можуть працювати. Але працюють з них лише близько 16 млн осіб, а в Центрах зайнятості в якості офіційних безробітних зареєструвалися 352 тис. осіб. Решта, якщо не платять ЄСВ, комунальні знижки отримати не можуть.І до прийнятих нововведень Кабміну в неопалювальний сезон левова частина субсидіантів залишалася без допомоги від держави.

Справа в тому, що в “теплий” період доходів може вистачити на оплату комуналки. Для прикладу, як раніше вже рахували журналісти, згідно з формулою розрахунку субсидії, платити за комуналку сім’я з двох чоловік з двома мінімальними зарплатами повинна не більше 14,7% свого доходу. Тобто обов’язковий платіж з субсидією складе приблизно 945 грн. В опалювальний сезон враховуючи, вартість опалення, такий дохід дозволяє отримувати комунальну знижку. А ось влітку зазначеної суми може вистачити на оплату комуналки в межах соціальних нормативів.

Пользуйтесь консультацией:Правила получения жилищной субсидии 2018 году

Що робити без субсидії: пільги і економія

Згідно з буквою закону, українці не можуть отримувати відразу і пільгу, і субсидію. Тому сім’ям доводиться вибирати, або платити з пільгою, або оформити субсидію. Наприклад, діти війни (ті, хто народився з 1927 по 1945 роки) можуть отримати пільгу на комуналку в розмірі 25%. І якщо такий пенсіонер залишиться без субсидії, він має право повернути свою пільгу. Також пільги покладені інвалідам першої-третьої груп, учасником бойових дій, українцям з особливими заслугами і інші.

А щоб скоротити своє споживання, доведеться не тільки задуматися про економію, а й інвестувати гроші у власну нерухомість. Капітальні ремонти, утеплення фасадів, даху, підвалу, стін, встановлення сучасного теплового пункту, заміна вікон і дверей, енергоефективні лампочки – все це зажадає великих витрат. У Києві термомодернізація типової багатоповерхівки може обійтися її мешканцям в 5-8 млн грн. Правда, якщо мешканці зважилися на такий крок, вони можуть претендувати на допомогу від міста і держави. У багатьох містах діє програма 50/50 (половину оплачують мешканці, другу половину – з бюджету міста). Також українці можуть оформити пільговий кредит за держпрограмою. Правда, все це можливо тільки після об’єднання мешканців в ОСББ.

Суми в платіжках за опалення в термомодернізірованних будинках можуть бути в кілька разів нижче, ніж в звичайних “хрущовках”.

Скоротити споживання води можна за допомогою спеціальних насадок на крани. Таке пристосування пропускає близько двох літрів води за одну хвилину. Звичайний кран – близько 10 літрів. Припустимо, що щодня родина відкриває кран для того, щоб вмитися і помити посуд на 15 хвилин. Зі стандартним краном за цей час можна втратити 150 літрів води, а з аератором – 30 літрів. За місяць можна заощадити близько трьох кубометрів води. Або 46 грн на місяць і 552 грн на рік.

Вплинути на тарифи українці не можуть, а ось скоротити споживання може практично будь-яка сім’я. З огляду на те, що програма субсидії в чинному вигляді не може існувати постійно, уряду рано чи пізно доведеться поетапно посилювати критерії таким чином, щоб знижки отримували тільки бідні українці. Решті доведеться або переплачувати за комуналку, або інвестувати гроші в утепленнявласного будинку і стежити за обсягами споживання.

Пользуйтесь консультацией:Коммунальная субсидия: основные нюансы

Автор новини:Олександр Литвин

Джерело: Обозреватель

Фото: INTERMARIUM – Новини Міжмор'я

  • 1570

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 1570

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Мужело́жство (также мужело́жество[1][2], устар. мужелега́ние[3]) — один из терминов в русском языке, используемых для обозначения гомосексуальных контактов между мужчинами. В обиход термин был введён древнерусским церковным правом, которое под этим понятием понимало исключительно гомосексуальный анальный коитус[4]. В современном русском языке термин «мужеложство» имеет книжную стилистическую окраску и нередко подразумевает юридический[5] или религиозный контекст и часто имеет негативную коннотацию. Мужчин, практикующих мужеложство, называют мужеложниками или мужеложцами.Пришедшие к власти на крови Майдана утешаются....утешаются! А холопов, готовых УТЕШИТЬ...ой-йойЁ Очередь..

    15.05.2018 17:02

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст