Главная Блог ... Новости Скільки в Україні коштує поховати людину

Скільки в Україні коштує поховати людину

Отключить рекламу
Скільки в Україні коштує поховати людину - tn1_0_18188000_1531472693_5b486b352c701.jpg

За будь-якого економічного стану суспільства завжди будуть необхідні ці дві речі – їжа і могила. Щорічно в Україні помирає понад півмільйон людей. У 2017 році в країні померло 574 тисячі 123 людини. За такої високої смертності зростає і кількість тих, хто на цьому заробляє. А тому ринок ритуальних послуг в Україні досить агресивний і недешевийповідомляє zik.ua.

Самі знайдуть і самі все запропонують

Часто про смерть людини працівники ритуальних агентств знають ще до того, як людина померла.

«Хворіє людина, лікарня телефонує поліції, поліція – ритуальному агенту. Коли людина відходить – агент вже в лікарні продає родичам послуги», – розповів представник похоронної сфери на умовах анонімності.

До парламенту 5 квітня від уряду надійшов законопроект №8248, 10 числа того ж місяця він опинився у головному комітеті – з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Надалі зрушень не було. Сама законодавча ініціатива пропонує внести низку змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення сфери поховання.

Вспомните новость: Живого чоловіка оголосили померлим

Зокрема, передбачається, що працівникам правоохоронних органів, органів реєстрації актів цивільного стану, закладів охорони здоров’я забороняється повідомляти постачальникам ритуальних послуг адреси та телефони родичів померлого. За розголошення даних може бути кримінальна відповідальність.

Крім того, цей документ передбачає заборону на розміщення на кладовищах реклами постачальників ритуальних послуг, крім продажу ритуальної продукції (квіти, вінки, лампадки та подібне).

Конкуренція між надавачами послуг шалена. Працівники борються за клієнтів до останнього.

Нерідко поділ клієнта переростає в справжню бійню, а горе від втрати близької людини стає чудовою умовою для продажу потрібного і непотрібного.

«Я ховаю батька, а дві підприємниці почали кричати і лаятися просто переді мною, хто мені іконку і рушничок продасть. Поминальні обіди розписані по районах і місцях. Чіткий прайс, чітке меню», – розповіла киянка Галина.

Ми поспілкувалися з представником ритуального агентства, який працював у Києві, а тепер – у Запоріжжі. І він детально розповів, яка ситуація на ринку похоронних послуг.

Вартість основних речей для похорону

Ритуальні агентства зазвичай не поспішають оголошувати ціни на свої послуги і товари. Ті, хто обіцяє на своєму сайті «труни від 600 грн», вартість послуг і приладдя не оголошують, а пишуть «ціна договірна» чи взагалі конкретної ціни за конкретний виріб знайти на сайті неможливо.

Ціни на товари ціни як в Києві, так і в регіонах відрізняються не надто. Мінімальна вартість труни зазвичай близько чотирьох тисяч гривень. Зрідка можна знайти і більш бюджетні варіанти – близько 2500 грн.

Більшість цін коливається в діапазоні від 5000 до 10 тисяч гривень. Однак, фірми пропонують і за 60, і за 100 і навіть за 320 тисяч. Все залежить від матеріалів, форми і обробки.

Гранітні плити і важкі пам’ятники одразу не ставлять. Для початку могилу позначають табличкою або хрестом. Найдешевший – металевий. Середня ціна такого – 1500-2000 грн, в залежності від розміру.

Із сосни висотою два метри – дешевше, близько 3500; дубовий коштуватиме близько 6000; буковий – від 6500 до 7500.

Ритуальна табличка на хрест стане у 800 грн, а розп’яття – близько 650.

Найдешевший спосіб позначення місця поховання – металева табличка на штирі. Коштує така від 800 до 1000 грн.

Будь-які інші речі теж оплачуються окремо. Подушка в труну може коштувати від 500 до 1500 грн, покривало – від 700 і до двох тисяч. Цілий постільний комплект для померлого обійдеться від 1800 до 3000 грн.

Фурнітура для труни (замки, гвинти та інше) коштуватиме в районі 500-700 грн.

Взуття для небіжчика вартуватиме в районі 500-700 гривень.

Вінки, як і труни, сильно відрізняються і за ціною і за виглядом. Найпростіший коштує приблизно від 200 гривень, дорогі можуть сягнути й 10 тисяч.

Ціни на послуги

У ритуальних фірмах окрему вартість має абсолютно все. Часто навіть за доставку куплених у них товарів можуть взяти від 1000 до 2000 гривень. Копанням могили займаються одні люди – за їхні послуги доведеться викласти від двох до чотирьох тисяч. Інші донесуть труну до місця і закопають – в регіонах це коштуватиме 300-400 грн, в Києві – дорожче рази у півтора-два. До виконавців зазвичай доходить близько половини із заявленої агентством вартості.

За день перебування тіла в морзі в провінції беруть від 350 грн, за розтин треба платити окремо. Якщо розтин родичі проводити не хочуть – треба писати заяву про відмову із затвердженням у нотаріуса. За обмивання тіла, переодягання і вкладання в труну теж беруть окремо – в обласних центрах 500-600 грн, за містом – 450 грн. У столиці ритуальні фірми пропонують послуги моргу від двох тисяч гривень.

Місце на кладовищі, по суті, виділяється безкоштовно. Якщо поруч немає покійних родичів, адміністрація дає будь-яку могилу, вже викопану. Родичі можуть замовити «бронь» місця, щоб поруч поховати себе або близьких. Це коштує близько 80 грн на рік.

Також окремо оплачуються релігійні обряди та атрибутика. У регіонах на священика заявлено близько 800 грн, сам він на руки отримує 350-400, за містом ціна приблизно вдвічі нижча. У столиці ціна може бути в рази вищою. Бальзамування тіла, макіяж для небіжчика та інші речі сильно піднімуть ціни на послуги моргу.

Церковний похоронний набір зі свічки, віночка на голову, хрестів і молитви коштує 30-50 грн. Свічки на церемонії прощання кожному з присутніх – по одній-дві гривні, хусточки під ці свічки – в районі двох-трьох гривень.

Родичі можуть відмовитися від запропонованого фірмою священика і привести свого, але не всі агенти погоджуються віднімати цю вартість з переліку послуг.

Ціни на катафалк для перевезення тіла на місце поховання можуть сильно різнитися. В середньому це вийде 1000-2000 гривень.

Кремація

Мабуть, найдешевший спосіб поховання. Зараз в Україні діють три крематорії – у Києві, Одесі та Харкові. У Києві кремацію пропонують від 5000 тисяч гривень. У вартість входить мінімальний перелік послуг: оформлення документів, доставка тіла, оренда зали для прощання тощо. Окремо можна замовити послуги священика, єдина вимога – поховання праху в землю, оскільки так має бути за церковними канонами. У Харкові та Одесі вартість кремації трохи нижча. Але в інших регіонах доведеться заплатити чи не вдвічі дорожче, бо додаються послуги перевезення до найближчого крематорію.

Ціни на урни для праху доволі різняться: найбільш популярні керамічні – від 600 грн, граніт – удвічі й дорожче, латунні і вишукано декоровані можуть коштувати п’ять-шість тисяч гривень.

Таблоїд: Штучний інтелект навчився пророкувати смерть

Де взяти гроші

Розцінки на ритуальні послуги зашкалюють, якщо взяти до уваги заробітки середнього українця. Мінімальної зарплати явно не вистачить навіть на найнеобхідніше, проте в Україні передбачена грошова допомога на поховання. Для цього необхідно зібрати невеликий пакет документів і подавати за місцем роботи або до Пенсійного фонду.

Право на отримання допомоги на поховання мають:

дружина або чоловік покійного;
діти, брати, сестри й онуки, які не досягли повноліття;
студенти, учні на денному відділенні, віком до 23 років;
батько або мати покійного;
дідусь або бабуся покійного по прямій лінії.
Щоправда, всі витрати вона навряд чи покриє – у 2018 році розмір виплати становить 4100 грн.

Автор новини: Євгенія Грейс

Фото: Волинська Правда

  • 1879

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1879

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст