Главная Ссылки ... Шкільні решебники: міфи та реальність

Шкільні решебники: міфи та реальність

Готові домашні завдання — одна з найсуперечливіших речей у житті школярів. Дорослі часто нав’язують дітям думку про шкоду решебників, а однолітки, навпаки, переконують, що ГДЗ суперкорисні. Правда знаходиться десь посередині: розв’язники здатні приносити неабияку користь, але тільки за умови правильного використання.

Щоб зрозуміти, наскільки решебники Vshkole можуть бути корисними, спробуємо спростувати найпопулярніші міфи про них.

Міф №1: Готові домашні завдання — для «двієчників»

Існує думка, що розв’язники мають попит лише серед учнів, які безнадійно відстають від шкільної програми. Так звані «двієчники» справді частіше звертаються до допоміжних навчальних посібників. Однак, це зовсім не означає, що хорошисти та відмінники ніколи не застосовують решебники під час виконання домашки.

«Передовикам» навчання ГДЗ потрібні:

  • для самоперевірки,
  • пошуку альтернативних способів розв’язування складних задач,
  • вивчення нових тем наперед.

Міф №2: Через ГДЗ діти деградують

Скептики говорять, що через списування з ГДЗ школярі зовсім не розвиваються інтелектуально. Ба більше, вони втрачають навички логічного мислення та аналізу.

Легко зрозуміти, звідки «ростуть ноги» у цих тверджень. Річ у тім, що решебники асоціюються у педагогів та батьків з неосмисленим списуванням. І справді, якщо механічно копіювати інформацію з ГДЗ у робочі зошити, можна рано чи пізно розгубити знання, отримані раніше.

Для уникнення неприємних наслідків достатньо списувати вдумливо та уважно. Іноді, аналізуючи відповіді з ГДЗ, можна дізнатися більше, ніж на уроках від викладача.

Міф №3: У решебниках багато помилок

Краще наробити своїх помилок, ніж списати з розв’язника чужі. Цю фразу школярі чують від дорослих ледь не щодня. Мовляв, правильність відповідей у готових домашніх завданнях неможливо оцінити заздалегідь, тому краще не ризикувати.

Насправді у сучасних ГДЗ помилки зустрічаються вкрай рідко. Збірники створюють спеціалісти, які ретельно перевіряють розв’язки на наявність хибодруку та неточностей.

Перевірити якість готових домашок школяр може кількома способами:

  1. виконати кілька вправ із підручника чи робочого зошита самостійно і порівняти отримані відповіді з ГДЗ;
  2. зіставити відповіді з декількох різних порталів з розв’язниками в інтернеті.

Міф №4: Використовувати ГДЗ незручно

Решебники у паперовому форматі займають багато місця, а електронні збірники потрібно завантажувати в пам’ять ПК або смартфона. Обидві думки — хибні. Насправді у книгарнях та магазинах канцтоварів зараз доступні компактні паперові ГДЗ у тонких обкладинках. Вони важать значно менше, ніж шкільні підручники. Онлайн-розв’язники можна відкривати прямо в браузері. Додаткове програмне забезпечення для цього не потрібне.

Стереотипи про шкоду ГДЗ з’являються через невміле застосування. Грамотний підхід дозволяє перетворити розв’язники на ефективний допоміжний засіб для досягнення високого рівня успішності.

Просмотров : 252
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст