Главная Блог ... Новости Що зміниться в Україні з вільним ринком електроенергії Що зміниться в Україні з вільним ринком електроене...

Що зміниться в Україні з вільним ринком електроенергії

Отключить рекламу
Що зміниться в Україні з вільним ринком електроенергії - tn1_0_25002300_1492429296_58f4a9f03d132.jpg

Парламент ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект Про ринок електроенергії.

Сьогодні народні депутати ухвалили ключовий закон на ринку енергетики. Знаковою зміною на ринку електроенергії стане перехід до прямих договорів між виробником електроенергії (Енергоатом, теплові станції, ГЕС) та постачальниками електроенергії кінцевому споживачеві.

У нинішньому вигляді на ринку всю вироблену електроенергію в країні скуповує ДП Енергоринок і потім за визначеними тарифами відпускає електроенергію постачальникам.

За словами голови комітету Верховної Ради з ПЕК Олександра Домбровського, це одна з найбільш масштабних реформ модернізації, де буде жорстка конкуренція, де змінюється взагалі філософія, де договори на добу вперед, де будуть балансуючі потужності. "Це дасть нам можливість змінити енергетичну інфраструктуру в Україні", - наголосив Домбровський.

Ми запитали галузевих фахівців та експертів, які ключові зміни настають в країні з початком дії цього документа. І найголовніше, хто виграє від нововведень.

Згадайте новину: Суд: самовільне підключення – ще не розкрадання електроенергії, тож відповідальності немає

Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Cоncorde Capital

Цей закон лібералізує ринок електроенергії для ТЕС починаючи з другої половини 2019 року, і для АЕС і ГЕС починаючи з другої половини 2020 року. Після повноцінного введення в дію цього закону всі великі виробники отримають можливість самостійно встановлювати ціну на більшу частину виробленої електроенергії. Для простих споживачів цей закон несе ризики зростання ціни на електроенергію. По-перше, будуть зняті обмеження за цінами для таких дешевих виробників, як атомні і гідроелектростанції. По-друге, закон передбачає, що до початку дії повноцінного ринку регулятор повинен повністю усунути перехресне субсидіювання одних споживачів за рахунок інших - на практиці це означає подальше зростання тарифів для населення.

Денис Саква, старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital

Закон створює необхідний базис для переходу на нову модель ринку. Відхід від практики єдиного покупця і впровадження ринкових механізмів ціноутворення. Передбачається поділ існуючих енергопостачальних компаній на два окремих бізнеси. Передача і постачання (умовно кажучи, остання миля - облік). Закон створює передумови (але не гарантує) для створення конкурентного середовища на ринку. Як в області генерації, так і постачання електроенергії. У споживача буде можливість вибору постачальника електричної енергії, умов поставки тощо. В цьому випадку дуже важлива роль саме незалежного регулятора і вторинного законодавства, а саме правил, кодексів мереж, правил постачання, обліку. Відсутність незалежного регулятора може поставити споживачів у невигідне становище, коли монопольні учасники диктують свої умови.

Користуйтесь консультацією: Дії споживача електричної енергії щодо недопущення припинення електропостачання з підстав несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства.

Дмитро Чурін, голова аналітичного департаменту інвесткомпанії Eavex Capital

Одним із завдань нової моделі ринку електроенергії буде створення так званого балансуючого ринку, на якому торгівля відхиленнями фактичних обсягів виробництва/споживання від планових здійснюється в режимі реального часу. Новий закон має поліпшити механізм руху грошей від споживача до виробника. Відповідно, виробник електроенергії зможе краще планувати свої майбутні грошові потоки на підставі прямих довгострокових контрактів, що дасть можливість збільшити інвестиції в оновлення обладнання. Українська енергетика дійсно потребує заміни застарілого обладнання і саме впровадження конкурентного ринку електроенергії може стати стимулом для оновлення системи як на рівні процесів, так і на рівні "заліза".

Юрій Кубрушко, керівний партнер консалтингової компанії Imepower

Ринок сам по собі важливий як інструмент підвищення ефективності роботи його учасників (при забезпеченні належної конкуренції) і як інструмент зниження ризиків інвесторів/банків, які можуть інвестувати кошти в енергокомпанії. Як показує історія останніх 20 років, поточна модель ринку для них є чорним ящиком з незрозумілими ризиками, якими не можна керувати. Якщо говорити спрощено, не буде ринку, не буде інвестицій, а Україна довго не протримається на старому запасі міцності. Ринок сприяє конкуренції, що рано чи пізно повинно оптимізувати ціну на електроенергію для споживачів.

Користуйтесь консультацією: Оскарження обсягу перерахунків та донарахувань при користуванні електричною енергією

Ігор Путілін, начальник аналітичного відділу інвестгрупи АРТ Капітал

Закон важливий для економіки і промисловості в тому плані, що на тлі зростання тарифів на електроенергію, він усуває поточну структуру енергоринку (пул) та дозволяє підвищити конкуренцію. Великі промислові заводи та інші споживачі електроенергії отримають можливість купувати електроенергію безпосередньо у виробника, а не через посередників. Водночас, дрібні споживачі купуватимуть у посередників. На ринку електроенергії з'являться трейдери. За рахунок великої конкуренції трейдерів і виробників вдасться досягти зниження ціни на електроенергію як у країні взагалі, так і для споживача безпосередньо. Ризики – за термінами можемо не встигнути ввести ринок за два роки. Для функціонування цього закону необхідно прийняти багато підзаконних актів, кодексів і правил.

Автор: Андрій Леденьов

Джерело: НВ Бізнес

  • 2018

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 2018

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Спираль истории! Для населения: ЛУЧИНУШКА-ДРОВИНУШКА! Для тех, кто вкладывает цену электроэнергии в себестоимость производства -снижение прибыли!Для "хозяина" -несущественное, для остальных -остаток в виде похлёбки! За что Господь так не любит смердов территории, на которой живут эти смерды? А может, допускает что бы иным не повадно было!? Моё личное мнение: Лгун достоин плевка в окровавленную чужой кровью морду!?? "През..часть и дент вторая часть" пАтрох вшенко украины лгун и негодяй!

    19.04.2017 21:48

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст