Главная Сервисы для юристов ... Законы Про заставу Стаття 20. Звернення стягнення на заставлене майно Стаття 20. Звернення стягнення на заставлене майно...

Стаття 20. Звернення стягнення на заставлене майно

Про заставу (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1405

    Просмотров

  • 1405

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.

    У разі ліквідації юридичної особи заставодавця заставодержатель набуває право звернення стягнення на заставлене майно незалежно від настання строку виконання зобов'язання, забезпеченого заставою.

    {Частина друга статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом № 997-V від 27.04.2007 }

    У разі схвалення судом відповідно до законодавства про банкрутство плану санації чи реструктуризації боргів боржника за основним зобов’язанням, якщо він відмінний від заставодавця, заставодержатель, який голосував проти схвалення плану санації юридичної особи чи плану реструктуризації боргів боржника - фізичної особи, набуває право звернення стягнення на заставлене майно незалежно від настання строку виконання зобов’язання, забезпеченого заставою.

    {Статтю 20 доповнено новою частиною згідно з Кодексом № 2597-VIII від 18.10.2018 }

    При частковому виконанні боржником забезпеченого заставою зобов'язання застава зберігається в початковому обсязі.

    Якщо предмет одного договору застави складають дві або більше речей (два чи більше прав), стягнення може бути звернено на всі ці речі (права) або на будь-яку з речей (на будь-яке з прав) за вибором заставодержателя. Якщо заставодержатель зверне стягнення на одну річ (право), він зберігає право наступного стягнення на інші речі (права), що складають предмет застави.

    До третьої особи, яка задовольнила в повному обсязі вимоги заставодержателя, переходить разом з правом вимоги забезпечена нею застава у встановленому законодавством порядку.

    Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави. Звернення стягнення на заставлене майно державного підприємства (підприємства, не менше п'ятдесяти відсотків акцій (часток, паїв) якого є у державній власності) здійснюється за рішенням суду.

    {Частина статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом № 287/94-ВР від 14.12.94 ; в редакції Закону № 583/97-ВР від 21.10.97 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 762-IV від 15.05.2003 }

    Реалізація заставленого майна, на яке звернено стягнення, провадиться державним виконавцем, приватним виконавцем на підставі виконавчого листа суду або наказу господарського суду, або виконавчого напису нотаріусів у встановленому порядку, якщо інше не передбачено цим Законом чи договором.

    {Частина статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законами № 287/94-ВР від 14.12.94 , № 496/95-ВР від 22.12.95 , № 2056-III від 19.10.2000 , № 762-IV від 15.05.2003 , № 1404-VIII від 02.06.2016 }

    Предыдущая

    21/50

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст