Прикінцеві положення

Про охорону прав на сорти рослин (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 301

    Просмотров

  • 301

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2002 року.

    2. Протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом роди і види сортів рослин, на які поширюється право власника сорту, можуть бути обмежені Кабінетом Міністрів України відповідно до Міжнародної конвенції з охорони нових сортів рослин, учасницею якої є Україна.

    2 - 1 . Установити, що на період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та до дня набрання чинності Законом України "Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції" від 23 серпня 2023 року № 3339-IX державна реєстрація сорту бавовнику та/або державна реєстрація прав на сорт бавовнику, в тому числі генетично модифікований, на вимогу заявника здійснюються без проведення кваліфікаційної експертизи.

    Державна реєстрація прав на сорт бавовнику, в тому числі генетично модифікований, здійснюється за умови підтвердження заявником прав власності на такий сорт, зокрема патентом, виданим будь-якою договірною стороною Конвенції.

    За умови наявності висновку про ухвалену назву сорту бавовнику і сплати відповідного збору та/або державного мита Компетентний орган приймає рішення про державну реєстрацію сорту бавовнику та/або державну реєстрацію прав на сорт бавовнику в 15-денний строк з дня надсилання повідомлення про позитивні результати розгляду заявки.

    Державна реєстрація майнового права на поширення сорту бавовнику та/або державна реєстрація прав інтелектуальної власності на сорт бавовнику здійснюються відповідно до частини четвертої статті 33 цього Закону.

    Компетентний орган приймає рішення про припинення державної реєстрації генетично модифікованого сорту бавовнику та вносить відомості про це до Реєстру сортів з дня набрання чинності Законом України "Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції" від 23 серпня 2023 року № 3339-IX.

    {Розділ ІХ "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 2 - 1 згідно із Законом № 3645-IX від 23.04.2024 }

    3. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

    підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    забезпечити перегляд і скасування органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;

    забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.

    4. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

    5. Внести до підпункту "у" пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 113; 2002 р., № 6, ст.43)

    в абзаці першому слова "і за дії, пов’язані з підтриманням чинності патентів на сорти рослин" виключити;

    абзаци чотирнадцятий - тридцять третій замінити двома абзацами такого змісту:

    "за реєстрацію права на сорт

    - 1,0 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;

    за видачу примусової ліцензії на право використання сорту

    - 3,0 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".

    Президент України

    Л.КРАВЧУК

    м. Київ
    21 квітня 1993 року
    № 3116-XII


    0/0

    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст