Стаття 21. Зміст колективного договору

Про колективні угоди та договори (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 92

    Просмотров

  • 92

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Зміст і структура колективного договору визначаються його сторонами в межах їх повноважень.

    Колективним договором встановлюються умови праці та зайнятості, права та гарантії, зобов’язання і домовленості його сторін із питань, визначених сторонами, зокрема тих, що не врегульовані законодавством про працю. До колективного договору обов’язково включаються питання, що регулюються в колективному договорі відповідно до законодавства та колективної угоди, умови якої мають бути враховані сторонами договору (у разі її наявності).

    2. Колективний договір може передбачати положення, зокрема щодо:

    організації виробництва і праці та/або змін в їх організації, підвищення ефективності виробництва та забезпечення продуктивної зайнятості, запобігання масовому вивільненню;

    професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників;

    нормування та оплати праці, встановлення та зміни форм, систем і строків виплати заробітної плати, встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, встановлення та зміни норм праці, систем оплати праці, розмірів заробітної плати та інших видів виплат (у тому числі доплат, надбавок, премій, гарантійних та компенсаційних виплат) з урахуванням норм законодавства про оплату праці;

    режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку;

    умов праці, у тому числі розумного пристосування для працівників, які його потребують, зокрема осіб з інвалідністю;

    безпеки, охорони і гігієни праці;

    умов виробничого побуту;

    страхування працівників;

    медичного обслуговування, оздоровлення і відпочинку працівників, членів їх сімей;

    гарантій діяльності профспілкових організацій;

    гарантій та компенсацій працівникам, які беруть участь у колективних переговорах;

    форм участі у визначенні напрямів соціально-економічної політики розвитку підприємства;

    заходів щодо запобігання та протидії дискримінації у сфері праці;

    запобігання та протидії мобінгу (цькуванню);

    забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

    організації культурно-масової, фізкультурної роботи.

    Колективний договір може передбачати додаткові соціальні, трудові та інші гарантії і пільги для працівників, пенсіонерів та інших категорій осіб, визначених сторонами, порівняно із законодавством і колективними угодами, положення яких є обов’язковими відповідно до сфери їх дії, зокрема щодо укладення договору недержавного пенсійного забезпечення.

    У колективному договорі встановлюються строк дії договору, порядок приєднання до сторони працівників договору, здійснення контролю за виконанням його положень, захисту інформації відповідно до законодавства (у разі потреби), умови та порядок призупинення на певний строк дії окремих положень договору, перелік форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), у разі настання яких дія окремих положень договору зупиняється.

    У колективному договорі зазначається колективна угода, у сфері дії якої перебувають сторони та умови якої враховані в цьому договорі (у разі її наявності).

    Предыдущая

    21/32

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст