Юридичний портал України: супровід, обслуговування
Укр
Рус
Войти Зарегистрироваться
Меню
  • Каталог юристов
  • Юридическая дискуссия
  • Cудебные решения
  • Консультации
  • Новости
  • Юридический мир
Войти Зарегистрироваться
Юридический мир / Законы / Про іпотеку

Стаття 39. Реалізація предмета іпотеки за рішенням суду

Консультация юриста. Бесплатно.

У разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду зазначаються:

загальний розмір вимог та всі його складові, що підлягають сплаті іпотекодержателю з вартості предмета іпотеки;

опис нерухомого майна, за рахунок якого підлягають задоволенню вимоги іпотекодержателя;

заходи щодо забезпечення збереження предмета іпотеки або передачі його в управління на період до його реалізації, якщо такі необхідні;

спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів або застосування процедури продажу, встановленої статтею 38 цього Закону;

пріоритет та розмір вимог інших кредиторів, які підлягають задоволенню з вартості предмета іпотеки;

початкова ціна предмета іпотеки для його подальшої реалізації.

Одночасно з рішенням про звернення стягнення на предмет іпотеки суд за заявою іпотекодержателя виносить рішення про виселення мешканців за наявності підстав, передбачених законом, якщо предметом іпотеки є житловий будинок або житлове приміщення. { Частина друга статті 39 в редакції Закону N 3795-VI ( 3795-17 ) від 22.09.2011 }

Суд вправі відмовити у задоволенні позову іпотекодержателя про дострокове звернення стягнення на предмет іпотеки, якщо допущене боржником або іпотекодавцем, якщо він є відмінним від боржника, порушення основного зобов'язання чи іпотечного договору не завдає збитків іпотекодержателю і не змінює обсяг його прав.

Відстрочка виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки не допускається у разі, якщо:

іпотеку включено до іпотечного пулу;

відстрочка може призвести до істотного погіршення фінансового стану іпотекодержателя;

проти іпотекодавця чи іпотекодержателя порушено справу про банкрутство.

( Статтю 39 доповнено частиною четвертою згідно із Законом N 3201-IV ( 3201-15 ) від 15.12.2005 )

< Стаття 38   Стаття 40 >

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Звернення стягнення шляхом передачі предмету іпотеки у власність іпотекодержателю на підставі рішення суду є неправильним застосуванням ст. 39 ЗУ «Про іпотеку» (ВСУ від 22 березня 2017р. у справі № 6-2967цс16)

У переважній кількості випадків боржники – іпотекодавці добровільно не передають предмет іпотеки іпотекодержателю займаючи позицію або повної бездіяльності або тотального оскарження всіх законних дій банку направлених на стягнення предмету іпотеки. Під добровільної передачею розуміється договірний (позасудовий) спосіб, який може відбутись за день і полягає в укладанні договору про задоволення вимог іпотекодержателя або у застосуванні іпотечного застереження – надання власником нерухомості права іпотекодержателю від свого імені продати предмет іпотеки третій особі та підписати договір купівлі-продажу від імені продавця.   

Стандартна процедура стягнення предмету іпотеки через суд може займати роки, тому іпотекодержателі намагаються всіляко вигадати способи за допомогою яких її прискорити, зокрема не зв’язуватись із виконавчою службою та не проводити торги. Однією із таких розповсюджених схем є позов до суду про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом його передачі у власність іпотекодержателю. Ця схема підкріплюється рядом відповідних положень договору іпотеки, які потім використовуються у суді. 

Проте, ВСУ, в тому числі і у цій справі, вважає такий спосіб звернення стягнення на предмет іпотеки протиправним і таким, що суперечить ст. 39 ЗУ «Про іпотеку» - «реалізація предмету іпотеки за рішенням суду».  При цьому стаття 37 ЗУ «Про іпотеку» - "передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки" не передбачає стягнення предмету іпотеки через суд, а передбачає тільки договірний порядок набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки, тобто за згодою (підписом) іпотекодавця.

Отже, «прийняття у власність на підставі рішення суду» не працює. Так сказав ВСУ! 

Аналізуйте судовий акт: У рішенні про стягнення предмету іпотеки суд ВІДРАЗУ повинен встановити початкову ціну нерухомості для її подальшого продажу на прилюдних торгах (ВСУ у справі №6-2839цс16 від 21 грудня 2016р.)

Декілька років не існувало єдиної практики, яким чином має визначатись початкова ціна предмету іпотеки ( наприклад квартири придбаної в кредит)  при стягненні у випадку невиконання позичальником своїх кредитних зобов’язань. ЗУ «Про виконавче провадження» містить загальні положення, що усе майно як нерухоме, так і рухоме реалізується з публічних торгів (аукціонів), при цьому початкова ціна такого майна визначається на підставі оцінки проведеної суб’єктом оціночної діяльності на відповідній стадії виконавчого провадження. Разом з цим діють ст. ст. 38 , 39 ЗУ «Про іпотеку», які передбачають, що початкова ціна предмету іпотеки для подальшого відчуження з публічних торгів визначається судом під час розгляду спору між іпотекодавцем та іпотекодержателем і зазначається безпосередньо у рішенні суду про стягнення предмету іпотеки.

ВСУ поставив крапку і цій колізії: підтвердив, що початкова ціна предмету іпотеки має бути визначена судому і рішенні та скасував судові акти першої, апеляційної та касаційної інстанцій, які передбачали припис про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом реалізації предмету іпотеки з публічних торгів за стартовою ціною, яка встановлюється експертом під час проведення виконавчих дій.

Аналізуйте судовий акт: Початкова ціна при стягненні предмету іпотеки встановлюється судом у рішенні в порядку ст.ст. 38, 39 ЗУ «Про іпотеку», а не під час виконавчого провадження на підставі оцінки незалежного експерта (Постанова ВСУ у справі 6-1935цс15 від 7 жовтня 2015р)

 

< Стаття 38   Стаття 40 >

Популярні новини
  • СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит Суса
    СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит Суса
  • В Румынии объявили умершим пропавшего 20 лет назад человека. Он нашелся, но доказать в суде, что жив, пока не может
    В Румынии объявили умершим пропавшего 20 лет назад человека. Он нашелся, но доказать в суде, что жив, пока не может
  • НА ОНЛАЙН-АУКЦІОНІ OPENMARKET (ДП “СЕТАМ”) ПОЧАЛИ ПРОДАВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ
    НА ОНЛАЙН-АУКЦІОНІ OPENMARKET (ДП “СЕТАМ”) ПОЧАЛИ ПРОДАВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ
  • Судья Самоткан вызвала повесткой в газете убитого командира "ДНР" Гиви
    Судья Самоткан вызвала повесткой в газете убитого командира "ДНР" Гиви
  • Суддя-втікач Кірєєв, який посадив Тимошенко, став у Москві адвокатом
    Суддя-втікач Кірєєв, який посадив Тимошенко, став у Москві адвокатом
Популярні консультації
  • Як примусово зняти особу з реєстрації у своїй квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там.
    Як примусово зняти особу з реєстрації у своїй квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там.
  • ЯК ОСКАРЖИТИ ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ
    ЯК ОСКАРЖИТИ ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ
  • Водительские права: процедура получения и обмена в 2018 году
    Водительские права: процедура получения и обмена в 2018 году
  • Новації оподаткування у 2018 році. Зведена таблиця
    Новації оподаткування у 2018 році. Зведена таблиця
  • Виправляємо у трудовій книжці неправильні або неточні записи
    Виправляємо у трудовій книжці неправильні або неточні записи
Семинары
Популярні судові рішення
  • Суд/КЦС: За подання апеляційної скарги на ухвалу суду щодо оскарження дій держвиконавця судовий збір НЕ сплачується (№ 565/256/15-ц від 18.01.2018)
    Суд/КЦС: За подання апеляційної скарги на ухвалу суду щодо оскарження дій держвиконавця судовий збір НЕ сплачується (№ 565/256/15-ц від 18.01.2018)
  • ВС/КСЦ: Матеріали перевірки, проведеної правоохоронними органами, не є належними доказами підтвердження договору позики, а розрахунок заборгованості проводиться за курсом НБУ на день ухвалення судом рішення (справа № 303/5407/15-ц, 30.01.18)
    ВС/КСЦ: Матеріали перевірки, проведеної правоохоронними органами, не є належними доказами підтвердження договору позики, а розрахунок заборгованості проводиться за курсом НБУ на день ухвалення судом рішення (справа № 303/5407/15-ц, 30.01.18)
  • ВС/КАС:  У разі використання ІАБК права на відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та її повернення для виправлення недоліків, вона не може  бути підставою для відповідальності (справа № К/9901/2526/18, 23.01.18)
    ВС/КАС: У разі використання ІАБК права на відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та її повернення для виправлення недоліків, вона не може бути підставою для відповідальності (справа № К/9901/2526/18, 23.01.18)
  • СУД: Згоди одного із співвласників квартири на огляд місця події злочину достатньо для слідчого для проведення такого огляду БЕЗ дозволу суду, а докази отримані під час огляду є допустимими (Апеляційний суд Запорізької області від 15 січня 2018р.)
    СУД: Згоди одного із співвласників квартири на огляд місця події злочину достатньо для слідчого для проведення такого огляду БЕЗ дозволу суду, а докази отримані під час огляду є допустимими (Апеляційний суд Запорізької області від 15 січня 2018р.)
  • ВС/КАС: Отримавши заяву громадянина щодо надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність, орган влади повинен у місячний строк розглянути її та прийняти рішення у формі розпорядження (справа № К/9901/1944/18, 23.01.18)
    ВС/КАС: Отримавши заяву громадянина щодо надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність, орган влади повинен у місячний строк розглянути її та прийняти рішення у формі розпорядження (справа № К/9901/1944/18, 23.01.18)
Tweet

БЕСПЛАТНАЯ консультация юриста
15 минут и у вас есть ответ
Ваш вопрос:
Желаете получить консультацию по телефону?
Заказать юридическую услугу

Не знаете точно названия услуги? Воспользуйтесь сервисом "Бесплатная консультация".

Введите Ваш e-mail (обязательно)

Введите название услуги Пример: оформление и защита права собственности, изъятие водительского удостоверения

Заказать услугу
Подождите...

Выберите город (рекомендуется, но не обязательно)

Юридичний портал України: супровід, обслуговування
Юридические оговорки

Protokol.com.ua володіє авторськими правами на інформацію, яка розміщена на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не зазначено інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скрин-шоти, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб – сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protokol.com.ua обов’язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація, тощо. 

Повний текст

Copyright © 2014-2018 «Протокол». Все права защищены.
Ресурс
  • О ресурсе "Протокол"
  • Команда "Протокол"
  • Реклама на "Протокол"
Ссылки партнёров
  • www.czm.kiev.ua
  • alt-center.com
  • vnc-vesna.ru
  • stop-zavisimost.com
  • agrotechnika.com.ua
  • dom-prestarelih.com.ua
  • domprestarelyh.com.ua
  • narkologicheskiy-centr.com
  • narko-klinika.com.ua
  • ankor-ik.com.ua
Присоединяйтесь к нам в соцсетях
Copyright © 2014-2018 «Протокол». Все права защищены.
Пожалуйста, авторизируйтесь
Войти
Подождите...

Введите ваш e-mail

Восстановить пароль
Подождите...

Авторизация через Facebook

Не зарегистрирован? Регистрация здесь.

Регистрация участника на проекте
Зарегистрироваться
Подождите...

Уже зарегистрированы? Авторизация здесь.

Такой пользователь уже существует, введите пароль
Войти
Подождите...

Введите ваш e-mail

Восстановить пароль
Подождите...