Стаття 21. Плата за надання інформації

Про доступ до публічної інформації (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 3157

    Просмотров

  • 3157

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Інформація на запит надається безкоштовно.

    2. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

    3. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

    4. При наданні особі інформації про неї та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується, крім випадків надання інформації у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів. Надання інформації у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів здійснюється в порядку, визначеному частинами першою - третьою цієї статті.

    {Частина четверта статті 21 в редакції Закону № 2614-IX від 20.09.2022 }

    Предыдущая

    23/26

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: При наданні особі публічної інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується (ВАСУ, К/800/51193/15, 05.04.17)

     Як показує судова практика, зазвичай розпорядник публічної інформації відмовляє запитувачу з огляду на те, що, на його думку, ця інформація не відноситься до категорії публічної. В цій справі розпорядник послався на відсутність фінансової можливості забезпечити виготовлення значної кількості копій документів. Судами були надані належна оцінка таким аргументам розпорядника публічної інформації, а також - тлумачення поняття інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк якої не стягується.

    Позивач, всеукраїнська громадська організація, звернулась до  державного університету (відповідач) із запитом на інформацію щодо надання публічної інформації про ВНЗ, яка є предметом суспільного інтересу, а саме - належним чином засвідчених копій: статуту ВНЗ; свідоцтва про реєстрацію ВНЗ; ліцензії на провадження ВНЗ освітньої діяльності за відповідними спеціальностями та додатки до них; сертифіката про акредитацію освітньої програми ВНЗ; витяга ВНЗ із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; переліку структурних підрозділів та робочих органів ВНЗ з вказанням їх адрес, телефонів, прізвищ керівників; правил прийому до ВНЗ у 2015 році; Положення про приймальну комісію ВНЗ у 2015 році; наказу про затвердження складу приймальної комісії ВНЗ у 2015 році; переліку та вартості платних освітніх та інших послуг, які надаються ВНЗ та його структурними підрозділами; плани роботи ВНЗ у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

    За результатами розгляду зазначеного запиту університет надав позивачу відповідь про те, що надати запитувану інформацію шляхом надання копій документів, вказаних у запиті, університет не має фінансової можливості, оскільки є бюджетною установою та фінансується виключно на захищені статті видатків.

    Відмова у наданні вказаної інформації стала підставою для подання відповідного адміністартивного позову. Постановою окружного адміністративного суду  її визнано протиправною, з чим погодився суд апеляційної інстанції, а також і ВАСУ.

    При цьому суд касаційної інстанції зазначив, зокрема, таке.

    Згідно з статтею 21 Закон України «Про доступ до публічної інформації» №2939-VI інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

    Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

    Разом з цим, частиною четвертою названої статті передбачено, що при наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

    Із запиту позивача вбачається, що запитувана ним інформація відноситься до сфери освіти, стосується, у тому числі, умов вступу до ВНЗ, тобто спрямована на забезпечення права на отримання освіти, передбаченого статтею 53 Конституції України.

    На підставі викладеного, дійшов висновку, що запитувана позивачем інформація необхідна останньому для забезпечення реалізації конституційного права громадян на освіту, а також для недопущення можливості порушення прав людини, введення громадськості в оману, а тому може вважатись інформацією, що становить суспільний інтерес.

    Отже, відповідачем протиправно відмовлено позивачу у задоволенні запиту про інформацію з підстав нездійснення оплати фактичних витрат на копіювання документів, оскільки запитувана позивачем інформація становить суспільний інтерес, а згідно чинного законодавства плата за копіювання та друк інформації, що становить суспільний інтерес, не стягується.

      

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст