Юридичний портал України: супровід, обслуговування
Укр
Рус
Войти Зарегистрироваться
Попробуйте новый дизайн
Меню
  • Каталог юристов
  • Юридическая дискуссия
  • Cудебные решения
  • Консультации
  • Новости
  • Юридический мир
Войти Зарегистрироваться
Консультации / Консультації
Добавить материал
  • Юридические видео
  • Консультации

Приховування дійсного заробітку при сплаті аліментів на дитину

01.02.2017
Автор: Ряба Світлана Миколаївна
Консультация юриста. Бесплатно.

Сім`я виникла досить давно, але, на жаль, за різних причин сімейне життя – яке повинне бути джерелом радостей, може перетворитися на джерело труднощів, протиріч, сварок та непорозумінь для двох дорослих людей. Іноді розлучення – єдиний спосіб виходу із складної ситуації, яка з кожним днем все більше і більше породжує неприязнь та недовіру подружжя один до одного. Україна є на першому місці в Європі за кількістю розлучень. Розпадається багато сімейних пар і виникає багато проблем, які потрібно вирішувати для блага дітей певної сім`ї. 

Користуйтесь консультацією: Алименты с безработного человека: не всё потеряно!

В юридичній площині після розлучення виникають різні питання: з ким одного із колишнього подружжя залишаться проживати діти, побачення з дітьми та інші неврегульовані справи, а особливо важливим є питання аліментів. Керуючись Сімейним Кодексом України, частина 2 стаття 181 за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. Але, якщо домовленості між колишнім подружжям щодо допомоги на утримання дитини не досягнуто дане питання вирішується у суді. Судом може бути винесене рішення про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей з усіх видів заробітку у відповідності до відсоткової ставки встановленої судом згідно законодавства. 

Але, навіть маючи рішення суду, існують випадки, коли батьки свідомо відмовляються від сплати аліментів на забезпечення потреб власної дитини. Одним із способів є приховування дійсного заробітку. Наприклад, на той момент коли було винесено рішення суду про стягнення аліментів з усіх видів заробітку, платник мав дохід лише за місцем своєї роботи, з якого і відбувалися нарахування аліментів. Але, з часом платник аліментів вийшов на пенсію, отримав додаткову роботу не полишаючи ту роботу з якої і надалі відбуваються відрахування коштів і при цьому всьому не попередив державного виконавця про зміни стосовно свого заробітку, зміни місця роботи тощо. 

Читайте статтю: Апеляційний суд Київської області: узагальнення помилок, які виникають у справах про стягнення аліментів

Коли стане відомо про недобросовісне відношення платника аліментів до своїх зобовя ` зань може пройти немало часу і тоді щоб повернути кошти, які повинні були йти на допомогу по вихованні та забезпеченні дитини може бути важче. Що потрібно робити в такому випадку? 

По-перше, потрібно достовірно перевірити інформацію, яка стала відома про отримання додаткового заробітку платником аліментів. Дана перевірка проводиться Державною виконавчою службою в якій перебуває виконавчий лист виданий судом про стягнення аліментів, а саме державним виконавецем, яким було відкрито виконавче провадження по даній справі.

По-друге, якщо виявиться, що дійсно відбувалося приховування дійсного заробітку існує норма згідно статті 74 частини 4 Закону України «Про виконавче провадження» де державний виконавець обчислює розмір заборгованості із сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику: за заявою сторін виконавчого провадження.

Тому, дану проблему можна вирішити звернувшись до Державної виконавчої служби, але якщо виникає спір у розрахунку заборгованості існує стаття 195 частина 4 Сімейного кодексу України , розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а у разі спору – судом. 

Звернутися до суду можна в будь-який час, так як згідно статті 20 Сімейного кодексу України, « до вимог, що випливають із сімейних відносин, позовна давність не застосовується, крім випадків, передбачених частиною 2 статті 72, частиною 2 статті 129, частиною 3 статті 138, частиною 3 статті 139 цього Кодексу». Також, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення аліментів, згідно п. 3 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». 

Читайте статтю: Закон об алиментах при лишении родительских прав - теперь всё решается сразу

І завжди потрібно пам`ятати, що кожне правопорушення є підставою для покладення відповідної відповідальністі. Згідно статті 164 Кримінального кодексу України, «злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років».

Отже, а ліменти є одним із способів виконання батьками обов'язку по утриманню дітей. Але, краще було б, аби батьки розуміли це не як обов’язок, а мали своє внутрішнє прагнення опікуватися та допомогати своїй дитині, адже любов та увага є найголовнішим забезпеченням її повноцінного розвитку в майбутньому.   

Автор консультації:  Ряба Світлана

Аналізуйте судовий акт: Сформульовано формулу розрахунку неустойки, яка нараховується на заборгованість зі сплати аліментів (ВСУ від 2 листопада 2016 року у справі № 6-1554цс16)

Алименты в размере 1/2 части от всех видов доходов – реально!

Оцените материал:
11
Нравится

Популярні новини
  • СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит Суса
    СПРАВА ГРЕЧКІВСЬКОГО: допит Суса
  • В Румынии объявили умершим пропавшего 20 лет назад человека. Он нашелся, но доказать в суде, что жив, пока не может
    В Румынии объявили умершим пропавшего 20 лет назад человека. Он нашелся, но доказать в суде, что жив, пока не может
  • НА ОНЛАЙН-АУКЦІОНІ OPENMARKET (ДП “СЕТАМ”) ПОЧАЛИ ПРОДАВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ
    НА ОНЛАЙН-АУКЦІОНІ OPENMARKET (ДП “СЕТАМ”) ПОЧАЛИ ПРОДАВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ
  • Судья Самоткан вызвала повесткой в газете убитого командира "ДНР" Гиви
    Судья Самоткан вызвала повесткой в газете убитого командира "ДНР" Гиви
  • Суддя-втікач Кірєєв, який посадив Тимошенко, став у Москві адвокатом
    Суддя-втікач Кірєєв, який посадив Тимошенко, став у Москві адвокатом
Популярні консультації
  • Як примусово зняти особу з реєстрації у своїй квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там.
    Як примусово зняти особу з реєстрації у своїй квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там.
  • ЯК ОСКАРЖИТИ ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ
    ЯК ОСКАРЖИТИ ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ТА ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ
  • Водительские права: процедура получения и обмена в 2018 году
    Водительские права: процедура получения и обмена в 2018 году
  • Новації оподаткування у 2018 році. Зведена таблиця
    Новації оподаткування у 2018 році. Зведена таблиця
  • Виправляємо у трудовій книжці неправильні або неточні записи
    Виправляємо у трудовій книжці неправильні або неточні записи
Семинары
Популярні судові рішення
  • Суд/КЦС: За подання апеляційної скарги на ухвалу суду щодо оскарження дій держвиконавця судовий збір НЕ сплачується (№ 565/256/15-ц від 18.01.2018)
    Суд/КЦС: За подання апеляційної скарги на ухвалу суду щодо оскарження дій держвиконавця судовий збір НЕ сплачується (№ 565/256/15-ц від 18.01.2018)
  • ВС/КСЦ: Матеріали перевірки, проведеної правоохоронними органами, не є належними доказами підтвердження договору позики, а розрахунок заборгованості проводиться за курсом НБУ на день ухвалення судом рішення (справа № 303/5407/15-ц, 30.01.18)
    ВС/КСЦ: Матеріали перевірки, проведеної правоохоронними органами, не є належними доказами підтвердження договору позики, а розрахунок заборгованості проводиться за курсом НБУ на день ухвалення судом рішення (справа № 303/5407/15-ц, 30.01.18)
  • ВС/КАС:  У разі використання ІАБК права на відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та її повернення для виправлення недоліків, вона не може  бути підставою для відповідальності (справа № К/9901/2526/18, 23.01.18)
    ВС/КАС: У разі використання ІАБК права на відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та її повернення для виправлення недоліків, вона не може бути підставою для відповідальності (справа № К/9901/2526/18, 23.01.18)
  • СУД: Згоди одного із співвласників квартири на огляд місця події злочину достатньо для слідчого для проведення такого огляду БЕЗ дозволу суду, а докази отримані під час огляду є допустимими (Апеляційний суд Запорізької області від 15 січня 2018р.)
    СУД: Згоди одного із співвласників квартири на огляд місця події злочину достатньо для слідчого для проведення такого огляду БЕЗ дозволу суду, а докази отримані під час огляду є допустимими (Апеляційний суд Запорізької області від 15 січня 2018р.)
  • ВС/КАС: Отримавши заяву громадянина щодо надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність, орган влади повинен у місячний строк розглянути її та прийняти рішення у формі розпорядження (справа № К/9901/1944/18, 23.01.18)
    ВС/КАС: Отримавши заяву громадянина щодо надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність, орган влади повинен у місячний строк розглянути її та прийняти рішення у формі розпорядження (справа № К/9901/1944/18, 23.01.18)
Tweet

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления вопроса.


БЕСПЛАТНАЯ консультация юриста
15 минут и у вас есть ответ
Ваш вопрос:
Желаете получить консультацию по телефону?
Заказать юридическую услугу

Не знаете точно названия услуги? Воспользуйтесь сервисом "Бесплатная консультация".

Введите Ваш e-mail (обязательно)

Введите название услуги Пример: оформление и защита права собственности, изъятие водительского удостоверения

Заказать услугу
Подождите...

Выберите город (рекомендуется, но не обязательно)

Юридичний портал України: супровід, обслуговування
Юридические оговорки

Protokol.com.ua володіє авторськими правами на інформацію, яка розміщена на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не зазначено інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скрин-шоти, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб – сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protokol.com.ua обов’язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація, тощо. 

Повний текст

Copyright © 2014-2018 «Протокол». Все права защищены.
Ресурс
  • О ресурсе "Протокол"
  • Команда "Протокол"
  • Реклама на "Протокол"
Ссылки партнёров
  • www.czm.kiev.ua
  • alt-center.com
  • vnc-vesna.ru
  • stop-zavisimost.com
  • agrotechnika.com.ua
  • dom-prestarelih.com.ua
  • domprestarelyh.com.ua
  • narkologicheskiy-centr.com
  • narko-klinika.com.ua
  • ankor-ik.com.ua
Присоединяйтесь к нам в соцсетях
Copyright © 2014-2018 «Протокол». Все права защищены.
Пожалуйста, авторизируйтесь
Войти
Подождите...

Введите ваш e-mail

Восстановить пароль
Подождите...

Авторизация через Facebook

Не зарегистрирован? Регистрация здесь.

Регистрация участника на проекте
Зарегистрироваться
Подождите...

Уже зарегистрированы? Авторизация здесь.

Такой пользователь уже существует, введите пароль
Войти
Подождите...

Введите ваш e-mail

Восстановить пароль
Подождите...