Главная Блог ... Консультации от юристов Правила подачі заяви про кримінальне правопорушення: роз’яснюю те, що потрібно знати кожному Правила подачі заяви про кримінальне правопорушенн...

Правила подачі заяви про кримінальне правопорушення: роз’яснюю те, що потрібно знати кожному

Отключить рекламу
 - da07a0d2aaabe0bcf6281b3c7a5226ef.jpg

Якщо Ви є свідком, потерпілим чи просто дізналися про вчинення кримінального правопорушення, Вам необхідно прийти до найближчого відділення поліції та написати заяву.

Користуйтея консультацією: Заява про злочин. Як подати так, щоб не відфутболили

Назва заяви «ЗАЯВА ПРО ВЧИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ».

1. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Прийняття заяв про вчинення кримінального правопорушення відбувається ЦІЛОДОБОВО, БЕЗПЕРЕРВНО ТА НЕВІДКЛАДНО.

Це означає, що Ви не повинні чекати по декілька годин, поки уповноважена особа займається іншими справами чи поки завершиться обідня перерва!

Це означає, що Ви можете прийти до відділення поліції навіть о 2 годині ночі!

Тому, якщо вас вмовляють трошки почекати чи говорять, що зараз «неприйомні години», СМІЛИВО СТІЙТЕ НА СВОЄМУ ТА ВИМАГАЙТЕ ПРИЙНЯТИ ВАШУ ЗАЯВУ.

2. Іншим важливим аспектом є те, що ЗАЯВУ ПРО ВЧИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ ПОВИНЕН ПРИЙНЯТИ САМЕ ТОЙ ОРГАН (ПІДРОЗДІЛ) ПОЛІЦІЇ, ДО ЯКОГО ВИ ЗВЕРНУТИСЯ.

Тобто, якщо вам говорять, що ми не займаємося розслідування таких справ чи радять звернутися до іншого відділення поліції – ЗНАЙТЕ ЦЕ НЕЗАКОННО!

3. Навіть, якщо у Вашій заяві про вчинення кримінального правопорушення уповноважена службова ОСОБА НЕ ВБАЧАЄ ОЗНАК ПЕВНОГО КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ, ТАКА ЗАЯВА ВСЕ ОДНО РЕЄСТРУЄТЬСЯ.

4. Що вказуємо у заяві про вчинення кримінального правопорушення?

1) орган, до якого Ви звертаєтеся (запитайте в уповноваженої особи правильну назву);

2) дані заявника: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) заявника, адресу місця проживання, засоби зв’язку;

3) назва – «Заява про вчинення кримінального правопорушення»

3) виклад обставин вчинення кримінального правопорушення. Розкажіть про все, що сталося з Вами чи іншою особою. При цьому, обов’язково вказуйте відомі дані інших осіб, які були свідками вчинення кримінального правопорушення чи осіб, які його вчинили або потенційно можуть бути причетні;

4) зазначте у заяві про докази, які Ви або інші особи можуть надати під час здійснення розслідування;

5) у прохальній частині вкажіть: прошу прийняти заяву про вчинення кримінального правопорушення та внести відомості в ЄРДР; прошу надати мені як заявнику Талон єдиного обліку, що засвідчує реєстрацію Заяви правоохоронним органом; прошу після початку досудового розслідування, але не більше ніж через 24 години з моменту отримання Заяви, надати мені як заявнику Витяг з ЄРДР та вкажіть яким чином, Ви бажаєте отримати витяг (поштою, особисто, електронно тощо);

6) не забудьте вказати дату, прізвище та ініціали в кінці заяви, а також поставити підпис.

Користуйтеся консультацією: Чому в поліції ігнорують заяви про кримінальні правопорушення

ВАЖЛИВО! Під час подачі заяви Ви також повинні підтвердити Вашим підписом те, що:

1) Ви попереджені про кримінальну відповідальність згідно зі ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину;

2) Вам роз’яснено права заявника відповідно до ст. 60 КПК України: отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи; отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації:

З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН https://bit.ly/3wsTZRE

Користуйтеся консультацією: Хто такий потерпілий у кримінальному провадженні. Все що треба знати, коли постраждав від злочину

  • 3743

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3743

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст