Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 27.04.2016 року у справі №910/21209/15 Постанова ВГСУ від 27.04.2016 року у справі №910/2...
print
Друк
search Пошук
comment
КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2016 року Справа № 910/21209/15

Вищий господарський суд України у складі колегії: головуючого, судді Васищака І.М., суддів Грека Б.М., Студенця В.І., за участі представника відповідача В. Обухова (дов. від 21.01.16), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Шаянські мінеральні води" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 лютого 2016 року у справі № 910/21209/15 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Шаянські мінеральні води" до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгмортранс 1" про стягнення 60 753 грн 85 коп.,

УСТАНОВИВ: У серпні 2015 року товариство з обмеженою відповідальністю "Шаянські мінеральні води" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Торгмортранс 1" про стягнення 23 332 грн 60 коп. основного боргу, 13 677 грн 98 коп. пені, 4 866 грн 52 коп. штрафу, 17 409 грн 98 коп. інфляційних втрат і 1 466грн 77 коп. річних з підставі неналежного виконання умов договору поставки від 1 червня 2013 року № 20.

Відповідач позов не визнав.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 9 вересня 2015 року (суддя М. Якименко), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 11 лютого 2016 року, у позові відмовлено з мотивів безпідставності вимог.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Шаянські мінеральні води" просить постанову скасувати з підстав неправильного застосування господарськими судами статей 47 32 33 41 43 Господарського процесуального кодексу України та передати справу на новий розгляд.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгмортранс 1" проти доводів касаційної скарги заперечує і в її задоволенні просить відмовити.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Господарськими судами встановлено, що 1 червня 2013 року сторони уклали договір поставки № 20 (далі - договір), відповідно до умов якого позивач (постачальник) зобов'язався передати, а відповідач (покупець) прийняти та сплатити вартість товару, що вказуються в накладних.

Умовами договору сторони погодили, що асортимент та кількість товару у кожній конкретній партії погоджується сторонами в замовленні згідно розділу 5 цього договору та зазначаються у накладних; якість товару має відповідати стандартам, технічним умовам, санітарним, гігієнічним та іншим нормам чинного законодавства, що встановлюють вимоги до якості даного виду товару; продавець гарантує відповідну якість товару; якість товару засвідчується гігієнічним висновком та сертифікатом якості (якісним посвідченням); покупець зобов'язаний прийняти і оплатити товар на умовах і в термін згідно даного договору; обов'язок постачальника з поставки товару вважається виконаним з моменту передачі товару у власність покупця; право власності на товар, а також ризик випадкової загибелі товару, переходять до покупця в момент підписання відповідальною особою покупця видаткової накладної; факт отримання товару належним представником покупця підтверджується належним чином оформленою сторонами видатковою, чи товарно-транспортною накладною, незалежно від наявності (відсутності) у представника покупця довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; покупець зобов'язується оплатити кожну партію товару протягом 5 (п'яти) календарних днів з моменту його одержання; покупець зобов'язується оплачувати товар у відповідності з обов'язковою вказівкою в призначенні платежу накладної та даного договору (пункти 2.1, 2.2, 3.2.1, 5.4, 7.5, 8.3, 8.4 договору).

Позивач поставив товар на загальну суму 24 332 грн 60 поп., проте відповідач сплатив лише 1 000 грн, що й спричинило спір.

Згідно з приписами статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

За правилами частин 4 і 5 статті 268 Господарського кодексу України постачальник повинен засвідчити якість товарів, що поставляються, належним товаросупровідним документом, який надсилається разом з товаром, якщо інше не передбачено в договорі. У разі поставки товарів більш низької якості, ніж вимагається стандартом, технічними умовами чи зразком (еталоном), покупець має право відмовитися від прийняття і оплати товарів, а якщо товари уже оплачені покупцем, - вимагати повернення сплаченої суми.

У порушення пункту 2.2 договору, позивач не надав відповідачу гігієнічний висновок та сертифікат якості (якісне посвідчення) товару.

В процесі зберігання товару (мінеральна вода) у пляшках виявлено осад і за згодою сторін товар було повернуто продавцеві, що підтверджується видатковими накладними: від 2 серпня 2013 року № 7 на суму 6 435 грн; від 2 серпня 2013 року № 8 на суму 13 352 грн 60 коп.; від 2 серпня 2013 року № 9 на суму 3 545 грн., які були підписані сторонами та скріплені їх печатками, за винятком використаних відповідачем 400 пляшок на суму 1000 грн.

За таких обставин господарські суди дійшли висновку про відсутність у відповідача простроченої заборгованості за договором, а отже підстав для застосування санкцій, стягнення інфляційних втрат і річних.

Твердження позивача про те, що накладні про повернення поставленого товару, надані відповідачем, є підробленими, а тому не є належними доказами відсутності заборгованості у відповідача за договором поставки, господарські суди визнали безпідставними, оскільки видаткові накладні про повернення товару були підписані з боку позивача та скріплені печаткою підприємства. При цьому позивач не надав господарським судам доказів втрати, підробки печатки чи передачі штампу третій особі.

Інші твердження скаржника досліджувались апеляційним господарським судом і їм дана належна юридична оцінка.

Отже, з урахуванням меж перегляду справи в касаційній інстанції, колегія суддів вважає, що під час розгляду справи фактичні її обставини були встановлені господарськими судами на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки судів відповідають цим обставинам і їм дана належна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ: Постанову Київського апеляційного господарського суду від 11 лютого 2016 року у справі № 910/21209/15 залишити без змін, а касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Шаянські мінеральні води" без задоволення.

Головуючий, суддя І. М. Васищак Суддя Б. М. Грек Суддя В. І. Студенець

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст