Главная Блог ... Новости Посадові особи місцевої влади у ролі нотаріусів

Посадові особи місцевої влади у ролі нотаріусів

Отключить рекламу
Посадові особи місцевої влади у ролі нотаріусів - tn1_0_02009800_1492868448_58fb5d6005311.jpg

Послугами нотаріуса в Україні користується чи не кожен громадянин. Посвідчення правочинів: договорів, заповітів, довіреностей, засвідчення копій, а також роз'яснення та консультації правового характеру - все це послуги, які понад 7 тисяч нотаріусів по усій країні надають населенню.

Виникає питання: це багато чи мало? Давайте порахуємо. Сьогодні для населення у понад 40 мільйонів працює 7 тисяч нотаріусів - це орієнтовно по 2 нотаріуса на 10 000 населення. Але ці розрахунки відносні.

Якщо розглядати щільність розподілення населення на території України, то помітимо тенденцію до урбанізації. Тобто у містах з населенням 30 000 і більше відповідно і кількість нотаріусів буде більшою, і на 30 000 громадян у містах приблизно по 6 - 8 осіб, які займаються нотаріальною діяльністю. На сьогодні право на зайняття нотаріально діяльністю має кожен громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в сфері права не менше як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менше як три роки. Необхідно скласти кваліфікаційний іспит і отримати свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, що дозволяє займатися практикою та надавати відповідні послуги. Варто зазначити, що переважають в Україні приватні нотаріуси, які з метою отримання більшого прибутку надають послуги переважно у містах районного чи обласного значення.

Згадайте новину: "Безумні" гонорари нотаріусів закінчились – Уряд нарешті скасував мінімальний розмір оплати послуг на рівні 1%. Далі вирішує ринок...

А що відбувається у тих населених пунктах, де не проживає і 2 000 громадян? Що робити тим, хто живе у селах і селищах? До кого їм звертатись за потребою у отриманні нотаріальних послуг?

Звісно, що законодавством передбачений порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування у сільських населених пунктах, які уповноважені на місцях здійснювати:

1)заходи щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчення заповітів (крім секретних);

3) видавати дублікати посвідчених ними документів;

4) засвідчувати вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчувати справжність підпису на документах;

6) видавати свідоцтва про право на спадщину;

7) видавати свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

Але на сьогодні кількість таких уповноважених посадових осіб органів місцевого самоврядування, що проходять відповідні навчання, по всіх селах і селищах на території України становить 19 осіб, з яких: у Дніпропетровській області - 1 особа; у Кіровоградській області - 1 особа; у Львівській області - 1 особа; у Сумській області - 13 осіб; у Хмельницькій області - 1 особа; у Черкаській області - 1 особа; у Чернігівській області - 1 особа. Це абсолютно недостатня кількість для сільського населення України (19 осіб на понад 13 мільйонів громадян).

Згадайте новину: Нотаріусів міста Києва застерігають про підробку документа про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб

Але вихід є! Необхідно збільшити кількість посадових осіб органів місцевого самоврядування у сільських населених пунктах, які уповноважені на місцях здійснювати функції нотаріуса. Тому закликаю посадових осіб органів місцевого самоврядування у сільських населених пунктах пройти стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса, скласти іспит і допомогти забезпечити усі населені пункти та кожного громадянина комфортними, доступними та якісними послугами!

Уповноважені посадові особи органу місцевого самоврядування можуть надавати послуги нотаріуса, якщо: мають вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса, завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та склали іспит зі спадкового права.

Якісні адміністративні послуги для населення - наш пріоритет!

Автор: Павло Мороз - заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації

Джерело: Цензор.НЕТ

Користуйтесь консультацією: Виконавчий напис нотаріуса - що це?

  • 1607

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1607

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст