Главная Блог ... Консультации от юристов Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем Неповний робочий час за угодою між працівником і р...

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем

Отключить рекламу
 - tn1_0_24777100_1490379897_58d564793c889.jpg

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом (ст. 56 КЗпП).

У заяві та у наказі слід вказати про встановлення неповного робочого часу (дня або тижня) із зазначенням режиму роботи, наприклад: 4 і 6 годин на день відповідно, з 9 до 13 (16) години. Оплата праці у цьому випадку здійснюється відповідно відпрацьованому часу, про що також зазначають у наказі.

Установлення неповного робочого часу за угодою сторін грунтується на нормі статті 56 Кодексу законів про працю України. Ця ж стаття уточнює, що такий режим роботи може реалізовуватися як неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Припустимо, працівник працює на підприємстві багато років, але через певні обставини потребує більше часу на сімейні справи. Працівник може звернутися до керівництва з проханням про встановлення неповного робочого часу. Як і будь-які звернення, прохання, це викладається у заяві на ім’я роботодавця. Працівникові слід зазначити, який саме режим роботи його влаштовує та підставу для зміни режиму роботи (наприклад, сімейні обставини). Але остаточно це питання вирішує роботодавець (крім випадків, коли встановлення неповного робочого часу на прохання працівника є обов’язковим), рішення оформлюється відповідним наказом.

У свою чергу і власник має право на встановлення неповного робочого часу без згоди працівника. Правда, при цьому повинна додержуватися процедура зміни істотних умов праці, як вона передбачена частиною третьою ст. 32 КЗпП. Слід, однак, нагадати, що змінювати істотні умови праці власник вправі тільки при наявності змін в організації виробництва і праці.

Неповний робочий час може встановлюватися без обмеження строком або на певний період (про встановлення неповного робочого часу на певний строк, на підставі заяви працівника, обов’язково зазначається в наказі про встановлення режиму неповного робочого часу). Крім того, в наказі має бути чітко зазначено кількість годин (якщо йдеться про неповний день) або кількість днів (за встановлення неповного робочого тижня).

  • 4675

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 4675

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст