Главная Блог ... Новости "Людина не може претендувати на субсидію, якщо працює за кордоном" "Людина не може претендувати на субсидію, якщо пра...

"Людина не може претендувати на субсидію, якщо працює за кордоном"

Отключить рекламу
\

Раніше субсидію призначали на підставі інформації про дохід. Також впливали покупки на понад 50 тисяч гривень протягом 12 місяців. Із 1 травня цього року перелік критеріїв для призначення допомоги розширили. Тепер на квартири площею понад 120 квадратних метрів і будинки більш як 200 субсидію не нараховуватимуть. Також не отримають допомогу власники автомобілів, якщо машині менш як п'ять років. А ще ті, в кого є борги за комунальні послуги, — gazeta.ua розповідає 33-річний Віталій Музиченко, керівник директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики.

Чому змінили правила нарахування субсидій?

— Програма субсидій в Україні працює з 1995-го. Вона постійно змінюється. Три роки тому її спростили. Допомогу почали призначати на підставі двох документів — заяви й декларації про доходи. Зараз цю систему не можна вважати справедливою. Бо громадяни почали зловживати. Велику кількість житла здають в оренду. Власники оформляють субсидію й пропонують, як бонус квартирантам. Крім того, люди купують машини за 700–800 тисяч гривень чи декілька телефонів на 200 тисяч. А платити за комунальні послуги не хочуть. Оформляють допомогу. Окреме питання — заробітчани. Якщо людина працює за кордоном і не сплачує податки в Україні, вона не може претендувати на субсидію.

Нові правила, що ввели з 1 травня, справедливі?

— На порядок справедливіші, ніж були. Але ідеальних систем не існує. Думаю, до початку опалювального періоду внесемо деякі зміни в нові правила призначення субсидій.

В чергах розповідають, що управління соцзахисту через суди повертають субсидії з тих, хто був на заробітках і користувався пільгами.

— Такого ніхто не робить. До 1 травня 2018 ро­ку відповідного критерію не було. Тобто субсидія не залежала від того, чи працює людина за кордоном. Зараз аналізуватимемо — де перебував громадянин, якщо відсутні доходи й не сплачував єдиний соціальний внесок.

Пользуйтесь консультацией: Коммунальная субсидия: основные нюансы

Чому за новими правилами безробітним нараховуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми?

— Не всім безробітним нараховуватимуть такий дохід (із 1 січня 2018 року прожитковий мінімум — 1700 грн. У липні зросте до 1777, у грудні — до 1853 грн. — ГПУ). Це залежатиме від умов проживання, місцевості, виду субсидії — на тверде паливо чи житлово-комунальні послуги. Такий дохід не нараховуватимуть тим, хто перебуває в складних життєвих обставинах. У сільській місцевості може бути два прожиткові мінімуми. Але якщо громадянин системно безробітний, виникає питання — на які кошти він живе?

Типова ситуація — донька зареєстрована в матері-пенсіонерки. Живе з родиною в іншому місті. У соцзабезі жінці сказали принести довідку про доходи доньки, зятя, який ніколи не був у неї прописаний. Також запитали, скільки родина отримує допомоги на дитину. Жінка переконана, що субсидію вона втратить. Чому пільгу не розраховують тільки на того, хто фактично проживає?

— До декларації вносять інформацію про всіх членів домогосподарства, які зареєстровані в помешканні. Нести довідки про доходи непотрібно. Бо ця інформація є у фіскальній службі, Пенсійному фонді. Звісно, якщо люди працюють офіційно.

Але бувають різні життєві обставини. Тому є механізм, що передбачає можливість виключити окремих членів домогосподарства під час розрахунку субсидії. Наприклад, якщо діти зареєстровані в батьків, але фактично не проживають із ними. Субсидію тоді призначають за рішенням комісії, а не на загальних підставах. Соціальний інспектор складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Управління соцзахисту має право попросити додатково надати документи, що підтверджують ту чи іншу ситуацію.

Якщо комісія встановить, що донька дійсно не проживає в батьків — її виключать зі складу домогосподарства. Тоді доходи родини дочки не впливатимуть на субсидію батьків.

Якщо людині відмовили в субсидії, можна оскаржити?

— Так. Потрібно звернутися до того органу, що прийняв таке рішення, чи суду.

Як зменшити кількість пільг на оплату комунальних послуг?

— Потрібно збільшувати доходи населення. Субсидія не знадобиться, коли громадяни отримуватимуть нормальну пенсію й зарплату. І зможуть самостійно сплачувати за комунальні послуги. Ще одна проблема — українці не вміють економно використовувати ресурси. Газу, електроенергії можна споживати менше. Але для цього потрібно використовувати енергозберігаючі технології.

Вспомните новость: Как на практике будет выглядеть монетизация субсидий — ключевые нюансы

Автор новини: Маргаріта ДИКАЛЮК

Фото: БЦ News

  • 2732

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 2732

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Большего ПОЗОРА для страны чем эти "субсидии" считаю НЕТ! Скотоложство вертухаев ! Так унижать людей!!! А патрашенко субсидии получает? на крови..

    17.06.2018 04:33

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст