Главная Блог ... Новости Луценко ініціює звільнення Холодницького

Луценко ініціює звільнення Холодницького

Отключить рекламу
Луценко ініціює звільнення Холодницького - tn1_0_99305800_1522433254_5abe7ce6f2804.jpg

Генеральна прокуратура та Національне антикорупційне бюро направили до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків.

Документ був підписаний генпрокурором Юрієм Луценком та директором НАБУ Артемом Ситником, стверджують в ГПУ. Як повідомив Луценко, в своєму поданні він просить КДКП розглянути питання про зняття Холодницького з посади заступника генпрокурора - керівника САП.

Речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко пояснив, що таке рішення було прийнято у рамках кримінального провадження, яке розслідується НАБУ спільно з ГПУ, за здобутими в ході слідства фактами. Луценко називає ці факти "належно розсекреченими".

Згадайте новину: Не маю ілюзій, що влада облишила спроби нас знищити — Інтерв’ю з директором НАБУ Артемом Ситником

За словами Лисенка, прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, згідно з частиною 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру», з таких підстав:

  • невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;
  • розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;
  • вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;
  • грубе порушення правил прокурорської етики;
  • втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.

Раніше деякі ЗМІ з посиланням на джерела повідомили про начебто намір Назара Холодницького піти у відставку найближчим часом. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі Радіо Свобода заявили, що Назар Холодницький виконує свої обов’язки у «звичайному режимі».

Водночас повідомлення ЗМІ про нібито виявлення в кабінеті Холодницького пристроїв для прослуховування у САП раніше не коментували. Деякі ЗМІ написали, що НАБУ і Генпрокуратура нібито кілька тижнів прослуховували кабінет Холодницького. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на це заявив, що коментувати публікації в деяких ЗМІ є недоречним.

Зокрема, глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про кримінальні провадження, негативні процеси навколо яких послугували підставою для початку розслідування стосовно керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в інтерв'ю ZN.UA.

Читайте статтю: Антикорупційне «провалля»: чи виправдовує НАБУ своє існування?

"Нам періодично приходила інформація про деякі дивні і незрозумілі дії керівника САП і окремих прокурорів... У детективів були припущення, що розслідування свідомо гальмувалися. Але у НАБУ не було доказів і не було фактичної можливості зібрати їх законно без належного прокурорського нагляду... Не так давно ми отримали по одній зі справ абсолютно конкретну інформацію, яка підтвердила наші найгірші підозри...", - заявив Ситник.

За його словами, мова йде про справу щодо розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси.

Крім того, керівника САП запідозрили у підбурюванні свідка та тиску і в інших справах.

Зокрема, у справі за заявою в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справі, що стосується фірми Золотий мандарин, яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідуваннях, пов'язаних з е-деклараціями вищих посадових осіб; розслідуваннях, пов'язаних з бізнес-інтересами власника одного великого агрохолдингу.

"Складно уявити, що б ми могли почути, якби записи велися не чотири тижні, а чотири місяці...", - заявив Ситник.

Згадайте новину: Коли в Україні запрацює Антикорупційний суд?

Нагадаємо, 20 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила, що в робочому кабінеті керівника САП Назара Холодницького знайшли приховану техніку для прослуховування.

Після цього стало відомо, що прослуховування вели Національне антикорупційне бюро України і Генеральна прокуратура.

Джерело: Радіо Свобода

  • 1684

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1684

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст