Главная Блог ... Новости КС України визнав неконституційним обмеження розміру пенсій суддів у відставці КС України визнав неконституційним обмеження розмі...

КС України визнав неконституційним обмеження розміру пенсій суддів у відставці

Отключить рекламу
КС України визнав неконституційним обмеження розміру пенсій суддів у відставці - tn1_0_15587200_1465558956_575aa7ac26122.jpg

Конституційний Суд України визнав неконституційним обмеження максимального розміру довічного грошового утримання суддів у відставці сумою 10 тис. 740 грн.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", таке рішення було офіційно оприлюднено на засіданні Конституційного Суду України в п'ятницю.

Зокрема, за конституційним поданням Верховного Суду України Конституційний Суд визнав такими, що не відповідають Конституції України (неконституційні), положення ч. 3, абзаців 1, 2, 4, 6 ч. 5 ст.141 закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 р. і положення п. 5 розділу III "Прикінцеві положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення "від 2 березня 2015 р. щодо обмеження довічного грошового забезпечення суддів у відставці.

Вспомните новость: Во всём виновато решение Конституционного суда или Розенко объяснил, почему невозможно отменить большие пенсии

"Щоб ви правильно зрозуміли, Верховна Рада України свого часу прибрала довічні додаткові виплати для суддів, які йдуть у відставку, судді почали отримувати пенсію на загальних підставах, як і кожен український громадянин", - прокоментував народний депутат із фракції "Народний фронт" Леонід Ємець рішення КС журналістам у п'ятницю.

Але, за його словами, суддям ця ситуація не сподобалася, і, як результат, сьогодні Конституційний Суд на звернення Верховного Суду повернув усім суддям додаткові довічні щомісячні виплати.

"Більше того, суд встановив, що та норма, яка встановлювала можливі обмеження в 10 тис. грн, - вона не відповідає закону і скасовується. Таким чином, це може бути набагато більше, ніж 10 тис. грн", - підсумував Л.Ємець.

Згадайте новину: Зарплата нових суддів Верховного суду складатиме 50-70 тис. грн, - АП

Він також зазначив, що в цьому разі не йдеться про нових суддів, які будуть набрані до судів за конкурсом згідно з новим законом. "Йдеться про тих суддів, які працювали за часів Януковича (екс-президента України Віктора Януковича - ІФ), за часів Кучми (другого президента України Леоніда Кучми - ІФ), йдеться про тих суддів, які зараз терміново почнуть звільнятися для того, щоб отримати надвиплати", - наголосив депутат.

За його словами, це коштуватиме бюджету 10 млн грн.

Як повідомлялося, 22 січня 2016 року на черговому засіданні пленум Верховного Суду України вирішив звернутися до Конституційного Суду України з проханням визнати невідповідними Конституції положення абз. 1, 2, 4, 6 ч. 5 ст. 141 закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до яких на період із 1 січня по 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах і на умовах, передбачених законом про держслужбу і про прокуратуру, щомісячне довічне грошове забезпечення не виплачується.

Крім того, положеннями ст. 141 закону передбачається, що з 1 січня 2017 року виплати щомісячного довічного грошового забезпечення на період роботи на посадах, які надають право на його призначення, а також право на призначення пенсій, призупиняються, і на цей період виплачується пенсія відповідно до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

Крім того, ці положення закону визначають, що максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням усіх надбавок і підвищень не може перевищувати 10740 грн.

Верховний Суд обґрунтував своє подання тим, що зазначені положення закону суттєво звужують і частково скасовують обсяг конституційних гарантій незалежності суддів як складової їх правового статусу.

23 лютого 2016 року КС України розпочав розгляд цього подання Верховного Суду України.

Джерело: Інтерфакс-Україна

  • 1782

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 1782

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Менше треба дати ))) а не більше )))

    17.06.2016 03:05

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст