Главная Сервисы для юристов ... Законы Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 280. Підстави та порядок зупинення досудового розслідування після повідомлення особі про підозру Стаття 280. Підстави та порядок зупинення досудово...

Стаття 280. Підстави та порядок зупинення досудового розслідування після повідомлення особі про підозру

Кримінальний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 32912

    Просмотров

  • 32912

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    {Назва статті 280 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 - зміни не мають зворотньої дії в часі та застосовуються до справ, по яким відомості про кримінальне правопорушення, внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань після введення в дію цих змін - див. пункт 4 § 2 розділу 4 Закону }

    1. Досудове розслідування може бути зупинене після повідомлення особі про підозру у разі, якщо:

    1) підозрюваний захворів на тяжку хворобу, яка перешкоджає його участі у кримінальному провадженні, за умови підтвердження цього відповідним медичним висновком;

    2) оголошено в розшук підозрюваного;

    {Пункт 2 частини першої статті 280 в редакції Закону № 1950-VIII від 16.03.2017 }

    2 - 1 ) слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування;

    {Частину першу статті 280 доповнено пунктом 2 - 1 згідно із Законом № 1689-VII від 07.10.2014 }

    3) наявна необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва;

    4) наявні об’єктивні обставини, що унеможливлюють подальше проведення досудового розслідування в умовах воєнного стану;

    {Частину першу статті 280 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 2201-IX від 14.04.2022 }

    5) уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та підозрюваним надано письмову згоду на проведення такого обміну. Рішення про зупинення досудового розслідування з цієї підстави оскарженню не підлягає.

    {Частину першу статті 280 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 2472-IX від 28.07.2022 }

    2. До зупинення досудового розслідування слідчий, дізнавач зобов’язаний виконати всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведення яких необхідне та можливе, а також всі дії для здійснення розшуку підозрюваного, якщо зупинити досудове розслідування необхідно у зв’язку з обставинами, передбаченими пунктом 2 частини першої цієї статті.

    {Частина друга статті 280 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1950-VIII від 16.03.2017 , № 720-IX від 17.06.2020 }

    3. Якщо у кримінальному провадженні є два або декілька підозрюваних, а підстави для зупинення стосуються не всіх, прокурор має право виділити досудове розслідування і зупинити його стосовно окремих підозрюваних.

    4. Досудове розслідування зупиняється вмотивованою постановою прокурора або слідчого, дізнавача за погодженням з прокурором, відомості про що вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Копія постанови надсилається стороні захисту, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які мають право її оскаржити слідчому судді.

    {Частина четверта статті 280 із змінами, внесеними згідно із Законами № 314-VII від 23.05.2013 , № 720-IX від 17.06.2020 }

    5. Після зупинення досудового розслідування проведення слідчих (розшукових) дій не допускається, крім тих, які спрямовані на встановлення місцезнаходження підозрюваного.

    Предыдущая

    360/723

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Приклад правильної практики слідчого судді (хоча на диво судді Печерського суду Вовка С. В.) при застосуванні ст. 280 КПК «підстави та порядок зупинення досудового розслідування» та ст. 278 КПК «вручення повідомлення про підозру».  Суд підтвердив, що зупинення кримінального провадження неможливе без вручення повідомлення про підозру особі, при цьому підозра повинна бути вручена правильно, у спосіб передбачений КПК для вручення повідомлень , зокрема необхідно провести всі дії для встановлення місцезнаходження підозрюваного. Слідчим цього зроблено не було і суд задовільнив скаргу на його бездіяльність та скасував постанову слідчого про зупинення кримінального провадження. 

    Окрім цього суд зобов’язав компетентну особу ГПУ вчинити дії щодо виключення відомостей з ЄРДР про підозру особі та внести в ЄРДР відомості про відновлення досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає.

    Отже, в даному випадку запроваджений у кримынальний процес інститут слідчих суддів працює, відмінно.  

    Аналізуйте судовий акт: Зупинення досудового розслідування НЕМОЖЛИВЕ без належного повідомлення особи про підозру, відомості про зупинення в такому випадку повинні бути виключені з ЄРДР (Печерський районний суд у справі № 757/10129/16-к, від 31 березня 2016р.)

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст