Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Изменений в Конституцию не будет, – эксперт

Изменений в Конституцию не будет, – эксперт

Отключить рекламу
 - 148516ed3a3061710f0bb1f89c1214b4jpg

По мнению эксперта, КСУ должен дать негативное заключение насчет изменений к Конституции в части децентрализации

Изменений в Конституцию не будет, – эксперт

16 июля Верховная Рада приняла постановление о включении в повестку дня сессии и передаче на рассмотрение в Конституционный Суд законопроекта № 2217а о внесении изменений в Конституцию Украины (относительно децентрализации власти).

Олег Березюк, юрист, глава Украинского юридического общества, прокомментировал ЮРЛИГЕ данные изменения:

«В першу чергу, я хотів би звернути увагу, що ми знаходимось фактично в стані війни. Під час воєнного стану змінювати Конституцію не можна. Тому говорити зараз, що ми можемо змінити якісь там норми і потім жити по них, - не логічно і не правильно.

Ст.5 Конституції України нам чітко говорить, що право визначати і змінювати конституційний лад належить виключно народу України. Якщо ми зараз вносимо зміни до Конституції, і Крим, а також частина Луганської та Донецької області, які зараз окуповані, не беруть участь у цьому, то ми фактично легітимізуємо ЛНР і ДНР та визнаємо окупацію Криму.

Щодо децентралізації, то якщо йде мова про те, щоб передати частину повноважень на місця, то моя точка зору така: органи місцевого самоврядування можуть виконувати лише ті функції, які на них покладені, вирішувати питання місцевого значення. А коли йде мова про оборону країни, боротьбу з організованою злочинністю, то звичайно це мають виконувати державні органи.

Ідея з префектурою в принципі гарна, але краще б ми не змінювали назву, а залишили б голову районної, чи обласної, для прикладу, держадміністрації, і передали б йому функції префекта. В такому разы люди сприймали б це і розуміли, хто це такий і що він робить. Звичайно, що органи місцевого самоврядування повинні мати свої виконавчі органи для того, щоб виконувати поставлені перед ними завдання. Також вони мають мати відповідний бюджет, адже без грошей нічого не організуєш. Людям потрібно управляти відповідною територією, наводити там лад і забезпечувати потреби громадян.

Щодо особливого статусу Донбасу та суперечок навколо цього питання з боку різних політичних сил, то я вважаю, що якби провели відкрите обговорення змін до Конституції, то такої проблеми не було б. Сьогодні невідомо хто, невідомо де написав цей проект, і його «кинули» в парламент, думаючи, що швидко зможуть «протиснути».

Але я думаю, що результати вчорашнього голосування говорять самі за себе: публічного обговорення не було, за цей проект голосувати не будуть, і думаю, що слава Богу. Тому змін до Конституції не буде. Конституцію можна міняти тільки тоді, коли в країні буде мир, буде визначеність, в якому стані ми знаходимося в Донецькій та Луганській областях, і тоді можна буде говорити про якісь зміни. Сьогодні це робити не можна.

З моєї точки зору, Конституційний Суд повинен дати негативний висновок щодо цих змін. В крайньому разі, будуть такі люди, які будуть мати особливу думку, ця думка буде оприлюднена. Якби там не було - джерелом влади в Україні є народ.

Знаєте, коли ми говоримо про Конституцію, її можна порівняти з автомобілем… Є досконалий автомобіль, є недосконалий. Якщо, наприклад, є автомобіль мерседес, інженери працювали над ним, кожна деталь взаємодіє та має своє значення, немає дрібниць. Точно так само і в Конституції: немає дрібниць. Якщо спробувати з запорожця переставити деталі на мерседес, то зрозуміло як він буде їхати, а може взагалі і не поїде. Так само і з Конституцією. Це цілісний нормативний акт, який закріплює права і свободи громадян і визначає порядок формування і повноваження органів державної влади. В першу чергу, йде мова про Президента, судову гілку влади і про парламент. Конституція закріплює їх взаємодію і взаємоконтроль. Якщо десь якийсь із органів влади має більше повноважень, то відбувається неприроднє посилення цього органу. Тоді в країні відбувається дисбаланс. В результаті відсутня політична стабільність, що дуже часто приводить до революції. Конституція 96-го року давала можливість Президенту узурпувати владу. Недаремно Янукович в свій час зробив так, що повернувся до Конституції 96-го року. Наслідки нам відомі…».

Голова ГО "Українське юридичне товариство"
Олег Березюк

  • 1879

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1879

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст