Главная Сервисы для юристов ... Законы Господарський процесуальний кодекс України Стаття 228. Право суду зупинити провадження у справі Стаття 228. Право суду зупинити провадження у спра...

Стаття 228. Право суду зупинити провадження у справі

Господарський процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3299

    Просмотров

  • 3299

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках:

    1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі;

    2) призначення судом експертизи;

    3) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 84 цього Кодексу;

    4) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави;

    {Пункт 5 частини першої статті 228 виключено на підставі Закону № 460-IX від 15.01.2020 }

    6) прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом;

    7) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об’єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.

    2. Суд не зупиняє провадження у випадку, встановленому пунктом 1 частини першої цієї статті, якщо відсутня сторона веде справу через свого представника.

    3. З питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

    Предыдущая

    229/374

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Суд має право зупинити провадження на підставі п.7, ст. 228 ГПК України НЕ з моменту ухвали про передачу подібної справи до ВС, а лише тоді, коли ВС постановив ухвалу про прийняття подібної справи до перегляду (№906/1349/15, від 27. 03 2019р.

    В усі часи існувала процесуальна технологія затягування справи зацікавленою стороною, і багато юристів набивши руку на цьому примудряються заробляти «добрі» гонорари у програшних справах. Зупинення провадження у справі є класичної перемогою над представником очевидно виграваючої сторони та ідеальним інструментом для  суді позбутися небажаної для нього справи на невизначений час. На жаль бувають випадки, коли після зупинення провадження, справа не розглядається років так п’ять, а сам предмет розгляду втрачає сенс. Тому зупинення – це  реально неприємна штука для особи, яка права по закону і звертається до суду для захисту свого права.   

    Цією постановою ВС у складі колегії суддів ОП КГС розтлумачив пункт 7, ч.1. статті 228 ГПК України та закрив одну із процесуальних лазівок нового ГПК України. Так п. 7, ст. 228 ГПК України передбачає право суду зупинити провадження у справі у випадку  «перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об’єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.»

    Досі незрозумілим було з якого моменту вважати початок перегляду судового рішення у подібних справах: з моменту постановлення судом зацікавленим у зупиненні провадження ухвали про передачу справи на розгляд ВС чи з моменту прийняття палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою ВС справи до перегляду, тобто постановлення ухвали про прийняття.

    Процесуальні рішення судів з цього приводу були різні.  Проте, остаточно у цій справі було вирішено, що право суду зупинити провадження на підставі п.7, ч.1. ст.228 ГПК України виникає лише  при наявності відомостей про постановлення ухвали про прийняття ВС у касаційною порядку до перегляду судового рішення у подібних відносинах в іншій справі.  

    І це звісно правильно. Сподіваємося, що така практика залишиться, а зловживаючи процесуальними правами адвокати та  безвідповідальні судді втратять ще один привід до затягування справ.

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст