Главная Блог ... Новости Голова Верховного Суду Романюк вважає, що створення в Україні антикорупційних судів невиправдане Голова Верховного Суду Романюк вважає, що створенн...

Голова Верховного Суду Романюк вважає, що створення в Україні антикорупційних судів невиправдане

эксклюзив
Отключить рекламу
Голова Верховного Суду Романюк вважає, що створення в Україні антикорупційних судів невиправдане - tn1_golova_vsu_romanyuk_shcho_stvorennya_v_ukraini_antikoruptsiynih_sudiv_nevipravdane_58e7e1d61f75e.jpg

Створення спеціалізованих антикорупційних судів нині невиправдане, вважає голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.

"Нашу думку не було враховано, хоча ми залишилися при своїй думці. У нинішніх умовах невиправданим є створення антикорупційного суду", - сказав він на конференції "Реформа процесуального законодавства: ефективне судочинство чи нові виклики?" у Києві в п'ятницю.

За даними Я.Романюка, згідно зі статистикою Верховного Суду, частка антикорупційних справ щорічно скорочується на 30-40%.

"Якщо таку тенденцію простежувати далі, то незрозуміло, для чого ми створюємо таку громіздку структуру (антикорупційний суд - ІФ). Ми не бачимо там (в антикорупційних справах - ІФ) ніяких складних справ. Так, існують складні справи, схеми виведення бюджетних коштів, але на сьогодні в судовій системі таких справ не спостерігається. Є якісь нескладні злочини - одержання хабара або перевищення повноважень, які здійснюють, як правило, сільські голови, працівники Національної поліції, прокурори або судді, але це не становить якоїсь особливої категорії справ. Такі злочини завжди успішно розглядали наявні суди", - сказав він.

Як приклад Я.Романюк навів випадок, коли у Львові представники поліції, виїхавши на місце події, заволоділи ключами від квартири та автомобіля загиблого чоловіка, а потім і його майном.

"Невже такий злочин становить якусь складність для розгляду місцевим судом? Водночас це становитиме складність для розгляду в антикорупційному суді, оскільки учасникам процесу доведеться їхати до столиці. Попри те, що антикорупційних органів в Україні стає дедалі більше, очікуваного ефекту від їх діяльності не спостерігається", - сказав він.

Водночас Я.Романюк висловив думку, що спеціалізовані антикорупційні суди могли б існувати у формі палати у складі обласних апеляційних судів.

При цьому він зазначив, що в Європі антикорупційні суди не поширені.

"Мені здається, що свій зовнішньополітичний вектор ми вже визначили: наш шлях - в Європу, а в Європі антикорупційні суди є в Словаччині, Болгарії та Сербії. І в цих країнах констатують, що їх створення свого часу було помилкою. Це було невиправдано, вони нині незайняті. У Словаччині такий суд може розглядати справи щодо спроби безкоштовного проїзду за допомогою посвідчення держслужбовця в громадському транспорті. Таку мету ми переслідуємо?", - сказав він.

Як повідомлялося, Вища рада правосуддя, розглянувши проект закону "Про антикорупційні суди"(№6011), дійшла висновку про недоцільність ухвалення цього закону як такого, що суперечить Конституції України.

Згідно з текстом меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом, закон про антикорупційні суди має бути ухвалений Верховною Радою до середини червня 2017 року, а робота таких судів має розпочатися до кінця березня 2018 року.

Джерело: Інтерфакс-Україна

ЦИТАТА РОКУ – ГОЛОВА ВСУ Романюк: В Україні виконується лише 5% від усіх ухвалених судом рішень і влада вже заборгувала громадянам 450 млрд. грн. за невиконаними рішеннями!!!

Інтерв'ю: Председатель ВСУ Ярослав Романюк: "Независимость судей - обязательный атрибут любого демократического государства, и гарантии независимости не следует путать с попытками судей уклониться от исполнения обязанностей подозреваемого в уголовном процессе.

Згадайте новину: Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду!

Институт народных заседателей ликвидирован, - глава Верховного Суда Я. Романяюк

Голова Верховного Суду Романюк побоюється, що відкрити деклараціями можуть скористатись злочинці

Председатель ВСУ Ярослав Романюк: "На уровне закона судебная реформа не решит проблем политического влияния на суды."

Голова ВСУ Ярослав Романюк "... Для пересіченого громадянина звернення ВСУ до КС України справді може здатися підтвердженням того, що судді проти люстрації чи гальмують її. Але це не так..."

Дивіться відео: Ексклюзивне інтерв'ю голови ВСУ Романюка активістам АВТОМАЙДАНУ. Стосовно люстрації суддів.

  • 1275

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1275

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст