Главная Блог ... Новости Глава Держказначейства Тетяна Слюз — про рішення судів, які загрожують роботі установи Глава Держказначейства Тетяна Слюз — про рішення с...

Глава Держказначейства Тетяна Слюз — про рішення судів, які загрожують роботі установи

Отключить рекламу
Глава Держказначейства Тетяна Слюз — про рішення судів, які загрожують роботі установи - tn1_0_56123600_1477746048_58149d80890fe.jpg

Глава Держказначейства просить провести роз’яснювальну роботу з суддями, які, керуючись практикою Євросуду з прав людини, приймають рішення про незаконність бездіяльності Держказначейства і зобов’язують виконати судові рішення.

Голова Держказначейства Тетяна Слюз звернулася з листом відповідного змісту до голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергія Козьякова.

У листі вона зазначає, що казначейство виконує судові рішення за бюджетною програмою «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою», однак на сьогодні фінансування за цією програмою «є обмеженим».

Читайте статтю: Виправлення судових помилок: як це відбувається в Україні?

Слюз підкреслила, що за законодавством безспірне списання коштів державного бюджету має здійснюватися за черговістю надходження таких рішень, яких наразі на виконанні понад 175 тис. на загальну суму понад 3,5 млрд грн.

Враховуючи обмеженість фінансування, перерахування коштів стягувачам йде «зі значною затримкою», що, як зазначила голова Держказначейства, призводить до численних звернень стягувачів до суду з позовами щодо зобов’язання установи виконувати судові рішення, незважаючи на сформовану чергу погашення заборгованості.

«Суди, керуючись практикою Європейського суду з прав людини, приймають рішення про визнання незаконною бездіяльності Держказначейства та його територіальних органів, зобов’язують виконати відповідні судові рішення та у деяких випадках зобов’язують у місячний строк подати звіт про виконання судового рішення», — сказано у листі.

На думку Слюз, вказана практика суддів, за якою вони надають перевагу одним стягувачам перед іншими, вказує на упередженість до керівництва органів Держказначейства.

Читайте статтю: Працювати під тиском. Що загрожує законникам у зв’язку зі здійсненням правосуддя?

Вона нагадала, що органи казначейства не мають права встановлювати або змінювати бюджетні призначення, однак, за практикою судів, відповідальність з органів, що зобов’язані здійснювати відповідні соцвиплати, перекладається саме на них.

«Зазначена проблема є такою, що може вплинути на кадрову забезпеченість органів казначейства та загрожує нормальному функціонуванню системи казначейського обслуговування бюджетних коштів», — резюмується у листі.

Тож глава Держказначейства просить провести роз'яснювальну роботу з суддями.

Джерело: Ракурс

Згадайте новину: У касаційних судах при Верховному Суді працюватиме 120 суддів

  • 1820

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1820

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст