Главная Блог ... Новости Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правос...

Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 2

  • 0

  • 2007

Отключить рекламу
Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом - tn1_generalna_prokuratura_povidomila_vishchu_radu_pravosuddya_pro_svoyu_pravovu_pozitsiyu_shchodo_poryadku_zatrimannya_suddi_utrimannya_yogo_pid_vartoyu_chi_areshtom_58906a1b442d5.jpg

Відповідно до офіційного листа Генерального прокурора Ю. Луценка, який надійшов на адресу Вищої ради правосуддя 30 січня 2017 року, «позиція щодо неможливості застосування до судді запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, зокрема і в тих випадках, коли суддю затримано під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, до винесення обвинувального вироку судом без згоди Вищої ради правосуддя є безумовною та цілком підтримується».

Генеральний прокурор звернув увагу членів Вищої ради правосуддя на існування проблемних питань застосування приписів Закону України «Про Вищу раду правосуддя» в частині строків надання згоди на утримання під вартою чи арешт судді.

Згадайте новину: БЕЗ ЗГОДИ Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом!

Нагадаємо, що за встановленим Конституцією України (стаття 29) та Кримінальним процесуальним кодексом України (статті 12, 211) правилом особа може бути затримана на строк не більше 72 годин.

Однак, відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арешт розглядається не пізніше п’яти днів з дня його отримання. На думку Генерального прокурора, яка висловлена в офіційному листі, розгляд Вищою радою правосуддя у встановлений п’ятиденний строк відповідає вимогам зазначеного Закону, проте може призвести до ситуації, коли затриманого необхідно буде звільнити через 72 години після затримання не через об’єктивні умови, а через відсутність відповідного рішення Вищої ради правосуддя.

Сторони домовилися про вирішення цієї правової колізії шляхом проведення відповідних консультацій, зокрема і з метою оперативного розгляду вказаних матеріалів.

Джерело: ВРП

  • 2007

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2007

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст