Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи ДЕТЕКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ та ВЕТО ПРЕЗИДЕНТА

ДЕТЕКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ та ВЕТО ПРЕЗИДЕНТА

Отключить рекламу
 - tn1_0_73638600_1496839473_5937f531b3d18.png

ДЕТЕКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Президент України Петро Порошенко ветував закон "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" (№3726)

Закон, що дозволяє надання приватних детективних послуг, був прийнятий українським парламентом 13 квітня 2017 року.

6 червня закон повернуто з пропозиціями Президента і направлено на розгляд профільного комітету.

Згадайте новину: Президент ветував закон про приватних детективів

У пропозиціях глави держави до закону йдеться, що перелік дозволених їм видів приватних детективних послуг сформований без урахування вимог низки законодавчих актів України.

Так, суб'єктам приватної детективної діяльності дозволяється збір, фіксація і дослідження відомостей, необхідних для розгляду справ, зокрема, у кримінальному судочинстві, а також пошук і збір даних, які можуть бути приводом або підставою для звернення замовника приватних детективних послуг в правоохоронні органи або до суду з метою захисту його законних прав та інтересів.

Президент зазначив, що за відсутності чіткої конкретизації у законі даних, які дозволяється збирати, фіксувати та досліджувати приватним детективам, допускається можливість збору доказів для розгляду справ у кримінальному судочинстві.

Такий підхід суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу України. Наголошується, що закон також передбачає, що для отримання права на здійснення приватної детективної діяльності необхідно отримання відповідного свідоцтва, яке видається на платній основі.

Проте в законі не визначаються розмір плати за видачу свідоцтва і порядок її стягнення, як того вимагає закон України "Про адміністративні послуги".

Згідно із законом приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або в органах досудового розслідування не менше 3 років.

Детектив зобов'язаний пройти відповідне навчання для здійснення приватної детективної діяльності та отримати свідоцтво про право займатися такою діяльністю.

В свою чергу ми вважаємо, що детективною діяльністю має право займатися громадянин який досяг мінімум 25 років. Ми це обґрунтовуємо, ментальною особистістю людині яка у віці 21 року не може приймати повністю розсудливі рішення. В такому молодому віці приватний детектив буде більш схильний до порушення норм чинного законодавства,щоб добути відомості любим шляхом.

Ми вважаємо що цей закон взагалі «сирий». Якщо приватний детектив збирає відомості про людину чи юридичну особу це має бути врегулювань із законом про « Про захист особистої інформації». Ми вважаємо,що детектив який буде мати відповідний дозвільний документ має право збирати інформацію в секретному порядку, в противному разі що це буде за детективна діяльністю. Закон має дозволити детективам більш ширше застосування технічних засобів. Все це має бути чітко і конкретно виписано бути в законі, якщо ми хочемо щоб ця діяльність дійсно заслужила повагу у суспільстві.

Автор: Юридичний Центр «Алекс» www.alexcenter.com.ua 044-240-19-88

  • 2267

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2267

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст