Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи Банкрутство – ефективний спосіб перезапустити бізнес чи міна уповільненої дії? Банкрутство – ефективний спосіб перезапустити бізн...

Банкрутство – ефективний спосіб перезапустити бізнес чи міна уповільненої дії?

Отключить рекламу
 - tn1_0_65050000_1512379608_5a2514d89ed8e.jpg

В Україні за останні кілька років банкрутство підприємства набуло значного поширення. Враховуючи непрості умови, в яких сьогодні функціонує український бізнес, я постійно наголошую, що наразі банкрутство – це найбільш дієвий спосіб позбавитись від неприбуткового підприємства, звільнитись від боргів та тим самим перезавантажити свій бізнес перед новими проектами. Більш того, банкрутство дозволяє власнику бізнесу врятувати заставне майно. Тому важко переоцінити всі ті плюси, які підприємець отримує внаслідок успішно проведеної процедури банкрутства.

З іншого боку, сам по собі термін «банкрутство» в нашому суспільстві оточений багатьма неприємними стереотипами. Тому нерідко складається враження, що підприємці його просто бояться. Дарма, бо в широкому розумінні банкрутство означає всього лише нездатність підприємства виплачувати свої борги кредиторам. В цьому його головна перевага: власник бізнесу повністю звільняється від своїх боргів (тому закон дозволяє банкрутство лише при наявності великих боргів, в інших випадках підприємцю залишається процедура самоліквідації підприємства). А значить, тепер можна почати планувати нову справу – більш успішну та рентабельну.

Переваги банкрутства над самоліквідацією бізнесу

На підставі свого досвіду, я акцентую увагу на п'яти основних перевагах банкрутства для бізнесу:

1. Після початку процедури банкрутства податкові перевірки підприємства не проводяться. Це вагомий плюс, оскільки якщо фірму ліквідувати звичайним засобом, то в такому випадку очікуйте повний пакет перевірок ДФС всієї діяльності компанії, починаючи від моменту заснування. Навряд чи знайдеться такий підприємець, який захоче з цим зв'язуватися, тим більше, що сьогодні всім відомо про часті порушення під час податкових перевірок.

2. При банкрутстві автоматично накладається мораторій на нарахування штрафів, пені чи бюджетних донарахувань, що вигідно відрізняє банкрутство від ліквідації.

3. Банкрутство підприємства цілком списує будь-які борги – перед банками, контрагентами, партнерами по бізнесу, податковими органами, штрафи тощо. Це одна з найважливіших переваг банкрутства для боржника – позбавлення від боргового рабства. Звичайна ліквідація підприємства не дає такої можливості.

4. Ця процедура відкриває законний шлях для рятування свого майна, навіть якщо воно перебуває в заставі чи під арештом. Це тому, що при банкрутстві знімаються арешти з банківських рахунків, нерухомості, автомобілів та іншого майна компанії, а закладене майно виводиться з під застави.

5. Процедура банкрутства створює перспективи для поновлення платоспроможності підприємства, перш за все, шляхом процедури санації.

Ситуації, коли банкрутство – це дійсна загроза вашому бізнесу

Про це теж треба казати, бо одночасно зі значними плюсами, банкрутство створює умови, за яких ви можете втратити своє підприємство. Мова йде про одну з форм рейдерства, оскільки злам традиційних рейдерських схем, який відбувся в наслідок прийняття так званих «антирейдерських» законів, не очікувано перетворило банкрутство на саму ефективну форму рейдерства. Схема доволі проста: рейдери викупають боргові зобов'язання підприємства, а коли їх сума стає настільки великою, що погасити їх власникам не вдасться, то ініціюють банкрутство підприємства. Саме пікантне в цьому те, що борги нерідко створюються штучно, і власник поступово втрачає контроль над ситуацією, а потім цей процес вже не зупинити. З досвіду скажемо, що власник часто не здогадується, що ініціюючи банкрутство кредитор має на меті одне єдине – забрати собі підприємство. Ключовою фігурою тут є арбітражний керуючий, який веде банкрутство, тому в випадку домовленості з ним рейдерів, у власника відсутні засоби щоб зупинити рейдерське захоплення. При чому зі сторони все видається повністю законним, тому часто оскаржити дії рейдерів та поновити контроль над своєю власністю буде дуже складно.

Банкрутство – негативні стереотипи треба ламати

Грань між банкрутством як порятунком бізнесу та загрозою його втратити дуже тонка. Здебільшого все базується на намірах власника бізнесу (чи ініціював банкрутство він сам, чи це зробили кредитори) та на компетенції юристів, які ведуть процедуру.

Якщо банкрутство ініціюють кредитори та ви допускаєте, що мета цього – «віджати» ваше підприємство, тоді радимо нанести удар на випередження та негайно самому звернутись до юриста з питань банкрутства, який вчинить потрібні легальні заходи та допоможе вам зберегти контроль над бізнесом та майном, одночасно віртуозно позбавившись від тягаря боргів. Ба більше – в випадку підозри стосовно чистоплотності арбітражного керуючого, можливо його замінити, добившись призначення на його місце спеціаліста, якому ви довіряєте.

Найбільш важливо це те, що переваги банкрутства в зіставленні з самоліквідацією підприємства більше ніж очевидні. Власник позбавляється боргів і нерентабельного підприємства, та може розпочинати новий бізнес, базою для якого може послужити «врятоване» майно. І все згідно Закону, тому що саме він створює для Вас всі умови для перезапуску своєї бізнес-діяльності на новий рівень.

Проте тільки від особистих якостей та компетентності юриста, який буде супроводжувати процедуру банкрутства вашого бізнесу, буде залежати практична реалізація всіх дозволених законом дій. Самостійність в цьому випадку не вітається, а навпаки – може тільки суттєво нашкодити. Тому треба довіряти фахівцям, а наслідком цього буде вигідний для Вас результат процедури ліквідації шляхом банкрутства.

Автор статті: /3624/">Капустін Володимир Володимирович

  • 2636

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2636

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст