Главная Блог ... Новости Армії повинні мати спеціальні батальйони, які керуватимуть БпЛА на полі бою, - дослідження Армії повинні мати спеціальні батальйони, які керу...

Армії повинні мати спеціальні батальйони, які керуватимуть БпЛА на полі бою, - дослідження

  • 0

  • 0

  • 49

Отключить рекламу

Британські військові експерти вважають, що армія має зосередити безпілотники у спеціальних батальйонах, які мають кваліфікованих пілотів для керування ними та програмістів, які здатні швидко адаптуватися до постійних перешкод. Такий висновок вони зробили, спираючись на досвід України у веденні війни, пише Business Insider.

Згідно з доповіддю Королівського інституту об'єднаних служб, британського аналітичного центру (RUSI), в Україні "ефективність операцій безпілотників, коли вони проводяться спеціальним формуванням, зросла з 10 до 70% для деяких наборів місій". 

У доповіді RUSI запропонували створити "комплекси масового високоточного удару", які запускають інтегровані рої дронів, що складаються з різних видів розвідувальних та бойових БпЛА. 

"Ця концепція схожа на "ударні комплекси" пілотованих бойових літаків, які об'єднують в собі ударні, ескортні літаки і літаки радіоелектронної боротьби на місії. Зрозуміло, що звіт не закликає позбавити піхотні взводи переносних безпілотників, які довели свою незамінність в Україні і на Близькому Сході, але в ньому стверджується, що це не означає, що вони повинні бути позбавлені БпЛА", - наголосили у публікації. 

Своєю чергою у звіті зазначили, що для виконання таких завдань, як дальнє спостереження і завдання ударів, більш доцільно та ефективно використовувати спеціальні підрозділи. 

"БпЛА можуть бути розподілені для забезпечення підрозділів ситуаційною обізнаністю, але масовані високоточні удари повинні управлятися спеціалізованим формуванням", - додали у звіті. 

У відомстві підкреслили, що досвід сучасних бойових дій показує, що майже всі можливості дронів є чутливими до відбиття, адже ворог дізнається, як вони працюють. Через це можливості мають бути постійно адаптовані. 

Ідея RUSI полягає в тому, що кожен безпілотний батальйон повинен бути оснащений усім потрібним для проведення різних операцій з використанням безпілотників. 

"Підрозділи включатимуть літальні апарати і їхнє корисне навантаження, а також екіпажі, командні ланки, засоби планування, розвідувальну підтримку і конструкторські групи, необхідні для застосування цього потенціалу", - зазначають дослідники RUSI Джек Уотлінг і Джастін Бронк.

Своєю чергою батальйони БпЛА будуть мати на озброєнні п'ять типів дронів, можливості яких залежать від розвідки просування ворога до підриву критично важливих тилових об'єктів завдяки вибухівці. Як пояснюють дослідники, до них будуть належати:

"БпЛА ситуаційної розвідки, оптимізовані для тактичної розвідки; тактичні ударні БпЛА; БпЛА розвідки, здатні проникати в оперативну глибину; оперативно-ударні БпЛА; і ударні БпЛА, що запускаються з платформи, розроблені спеціально для синхронізації з іншими системами озброєнь і забезпечення їхньої роботи".

У виданні зазначили, що ідея полягає в тому, аби армія мала автономні формування, які здатні виявляти та знищувати цілі на полі бою та за його межами. Водночас розвідувальні дрони дальнього радіуса дії переслідуватимуть противника на відстані до 60 миль в тилу, в пошуках артилерійських установок, батарей ППО та командних пунктів, які можуть бути уражені ракетами та іншим керованим озброєнням. 

Своєю чергою батальйон безпілотників буде запускати ударну зброю великої дальності з радіусом дії до 300 миль, таким чином знищуючи стаціонарні об'єкти, а саме склади постачання, мости та склади боєприпасів. 

"Пропонуючи постійну загрозу високоточного удару по об'єктах логістичної інфраструктури і елементах командування і управління, ці можливості додадуть значних труднощів ворогу в його здатності поповнювати запаси і координувати сили, а отже, досягати концентрації. Ці можливості також викликають занепокоєння у військово-повітряних і військово-морських сил, оскільки вони загрожують інфраструктурі і базуванням", - підкреслюють у звіті. 

Дослідники зауважили, що війна в Україні показує, як конфлікт перетворився на гру "в кішки-мишки", де безпілотники мають постійно вдосконалюватися, аби вижити в умовах ворожого глушіння їхніх каналів управління. 

"Станом на середину 2023 року середній період пікової ефективності нещодавно розгорнутої системи навігації та/або управління БпЛА на полі бою становив близько двох тижнів, з погіршенням ефективності протягом наступних чотирьох тижнів. За період від шести до 12 тижнів противник зібрав би достатньо даних про форми сигналів і методи, які використовуються, щоб почати ефективно глушити і/або підробляти систему по всьому фронту", - підсумували у звіті.

У Business Insider додали, що операції з використанням БпЛА можуть бути більш ефективними в руках спеціалізованих батальйонів, проте постійні підрозділи неминуче забажають мати власні дрони, які будуть доступні в разі потреби, замість того, аби звертатися за підтримкою до інших. Проте навряд чи таке питання буде вирішено швидко та легко. 

Читайте також: У Повітряних силах озвучили, що треба, аби не дати винищувачам РФ близько підлітати Росія втратила літак Су-25: майор сказав, скільки ще таких бортів є у ворога F-16 зі штучним інтелектом успішно провів тренувальний бій в СШАРозвиток БпЛА під час війни в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, нещодавно українські розробники покращили дрони "розумним" чипом. Завдяки ньому оператор може відтермінувати вибух БпЛА на кілька годин або днів.

"Однією з головних проблем БпЛА, які базуються на комерційно доступних дронах з видом від першої особи (FPV) або фотографічних дронах, є те, що їхнє вибухове навантаження прикріплене до них нестандартним чином. Для того, щоб замкнути ланцюг і спричинити вибух, дрон повинен розбитися", - розповіли у виданні Wired.

Також повідомлялось, що Велика Британія планує використовувати китайські деталі в БпЛА для України. За словами британського чиновника, гроші, які підуть на закупівлю, будуть спрямовані безпосередньо українським виробникам безпілотників.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 49

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 49

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст